haide pak vaksini MMR

  • 4 029
  • 5
  •   1
Отговори
Всеки родител се сблъсква с този въпрос, когато детето му навърши годинка. Всеки, който чете вестници и гледа ТВ е наясно какви ожесточени спорове поражда този въпрос и колко дискусии има по темата. За съжаление UK е една от малкото страни, в която нямаш право на избор. На NHS бият само ММR. Никакво право на избор. И за още по-голямо съжаление, България приглася на UK в това начинание и там също бият на децата MMR.
Та голям ни беше проблема, когато дойде време за ваксини на голямата ни дъщеря. Посъветваха ме да отидем до Франция (защото там имаш право на избор), или да намерим частна клиника тук, която да има лиценз за правене на такива ваксини. Клиниките в UK са само няколко. За всички, които не искат да рискуват живота на децата си, ще оставя сайт :

www.directremedies.com

За тези, които не искат да се ровят, ето адреса на клиниката:

Direct Remedies Limited
31 Harewood Road
Isleworth
Middlesex TW7 5HB

tel. 0845 130 4595 / 07974 383 471
fax: 020 8400 5595

Искрено се надявам да съм полезна с тази информация на много родители. Безотговорно е да причиняваме на децата си проблеми, които бихме могли да избегнем. Разбира се, не всяко дете, което е имунизирано с ММR може да се разболее, но никoй не може да ни даде гаранция. Причината е проста: никoй не знае защо при някои деца няма проблеми, при други - има. И тъй като не са си свършили работата докрай, а са похарчили маса пари в индустрията, начинът да принудят хората да приемат ММR е да ги задължат да го направят. 12 години е периодът, през който може да се прояви болестта. Никога не бих си простила, ако по моя вина осакатя здраво дете. Кошмарно е. Има много хора, които нямат информация. Друг е въпросът, че дори не се интересуват какво точно бият на детето им и какви са последствията. Тъжно ми е като пиша за това, болно ми е.
Решението, разбира се, е на родителите, потърпевшите са децата.
Не позволявайте да ви манипулират, четете, интересувайте се от последствията преди да предприемете каквото и да било. И когато след това вземете някакво решение, каквото и да е то, няма да бъде базирано на незнание.
Бъдете здрави! С топли чувства и съпричастност:

ladyDi
_________________
"Аз съм българче свободно...2
tova e citat na edna moia poznata i priatelka v london kopirah go zashtoto ne mi se pishe

# 1
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Винаги съм се учудвала на хора, които агитират за нещо, което никъде не е научно доказано.

За тези които искат да прочетат и да си направят сами изводите за ( обяснявам защото отгоре не личи ) риска от комбинираната ваксина за Measles, Mumps and Rubella или по- скоро съдържанието на меркурий във ваксината и предполагаемата опасност от аутизъм и възпалителна болест на червата, ето два сайта :

http://black.book.users.btopenworld.com/id68.htm

http://www.mmrthefacts.nhs.uk/

Меркурий наистина е опасен метал, съдържанието му във ваксината е намалено многократно от първите ваксини. Повече меркурий детето ще получи от ядене на риба, отколкото от ваксината. Алуминия от всякакви опаковки и канчета за безалкохолни с които децата се наливат, от друга страна, доказано има връзка с увеличаването на аутизма. Макар че засега никой не знае защо в САЩ 1 на 500 деца вече развива аутизъм. Може би в бг са по-малко, там нито ги тъпчат с риба тон и акула, нито ядат и пият от алуминиеви опаковки толкова.

За ползата от ваксината няма да пиша.
Всеки сам има право да си прави изводи.

# 2
  • Мнения: 2 529
Само да добавя, че на български се казва ЖИВАК, а не МЕРКУРИЙ

# 3
  • Мнения: 479
Задачата на задължителните ваксинации освен да предпазят индивида е и да бъдат изкоренени някои опасни инфекциозни болести и причинителите им в световен мащаб.
 Наистина имат много странични ефекти, които се проявяват рядко и рискът е малък, но ако това ти се случи - рискът за теб е 100% ....
Аз по принцип съм против "презастраховането" и 4естата употреба на медикаменти. Против съм ваксинирането по време на бременност... Очаквам дете и направо незнам какво щте правя, защото в имунизационния календар се включват все повече и повече ваксини. Но пък ако си представя, че имам голяма дъщеря, която е бременна и точно тогава се зарази от рубеола, защото аз навремето не съм я ваксинирала... тогава какво правим? - спонтанен аборт, аборт по медицински показания... а ако рубеолата протече атипично, леко, без да забележим и после се роди дете с малформации...?
Същото е и ако момченцето ни се зарази от заушка и бъдат засегнати тестисите и т.н. и т.н.
Аз лично не бих могла да поема този вид риск .....

# 4
  • Мнения: 1 517
коя е тази ваксина Embarassed

# 5
  • Мнения: 530
Цитат на: oxyjenia
Задачата на задължителните ваксинации освен да предпазят индивида е и да бъдат изкоренени някои опасни инфекциозни болести и причинителите им в световен мащаб.
 Наистина имат много странични ефекти, които се проявяват рядко и рискът е малък, но ако това ти се случи - рискът за теб е 100% ....
Аз по принцип съм против "презастраховането" и 4естата употреба на медикаменти. Против съм ваксинирането по време на бременност... Очаквам дете и направо незнам какво щте правя, защото в имунизационния календар се включват все повече и повече ваксини. Но пък ако си представя, че имам голяма дъщеря, която е бременна и точно тогава се зарази от рубеола, защото аз навремето не съм я ваксинирала... тогава какво правим? - спонтанен аборт, аборт по медицински показания... а ако рубеолата протече атипично, леко, без да забележим и после се роди дете с малформации...?
Същото е и ако момченцето ни се зарази от заушка и бъдат засегнати тестисите и т.н. и т.н.
Аз лично не бих могла да поема този вид риск .....


Само няколко факти
- Да, така ни се представя и на нас 'задачата' на ваксинациите - да изкоренят болестите. Лошото е че за много от тези болести фактите сочат че са започнали да изчезват ПРЕДИ масовите ваксинации - например още преди въвеждането на ваксината против морбили в Щатите (въведена 1963 като в тогавашния си вид е била доста опасна и след това преустановена) броя на заболели е намалял рязко,както и смъртността всред заболелите (800,000 случая през 1955 до 500,000 случая през 1962 годината преди въвеждането на ваксината. Като смъртността е намаляла от 13.3 на 100,000 през 1900, д0 0.03 през 1955 т.е. 97.7 процента намаление преди дори и първата ваксинация) (Д-р Р.Менделсон, 1984, 'Как да отгледате здраво дете въпреки вашия лекар'. Балантайн Букс)

- Колкото до заушката и рубеолата - прекарани в детска възраст са едни обикновени детски болести които при здрав, не недохранен организъм не крият особен риск. Риска може да е по-късно както казваш, но и ваксината не дава траен имунитет и в повечето случаи реваксинират в пубертета.Тогава каква е ползата от ваксинирането на невръстни бебета? Като и без това няма да им създаде траен имунитет, а самото заболяване ще го направи и е по-безопасно и с по-малко усложнения ако е прекарано в детска възраст. Освен това все още са ни неизвестни всичките последствия от ваксините (и тук не става въпрос само за аутизма за който се раздухва напоследък) а за редица автоимунни заболявания чийто брой нараства все повече и повече

Е, и в Родители в чужбина се обсъжда същата тема, но реших и тук да напиша. А въпроса за съжаление няма да ни остави и ще става все по-актуален.

Общи условия

Активация на акаунт