За антифосфолипидните антитела

  • 8 321
  • 15
  •   1
Отговори
Видях,че сте заключили темата на "Тиквичка".Според мен има връзка между антителата на щитовидната жлеза и АНТИФОСФОЛИПИДНИТЕ.Това ми го е казала д-р Тодорова от "Майчин дом". Връзката е следната-ако имаш антитела на щитовидната-ТАТ и /или МАТ,може да доведат до спонтанни аборти.Но,това не значи да не се изследват другите антитела.
Тиквичке,ето ти линк:http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=159&Board=probzab&N … part=all&vc=1

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 02:15 от olianata

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
Според мен има връзка между антителата на щитовидната жлеза и АНТИФОСФОЛИПИДНИТЕ.Това ми го е казала д-р Тодорова от "Майчин дом". Връзката е следната-ако имаш антитела на щитовидната-ТАТ и /или МАТ,може да доведат до спонтанни аборти.

Olianata, от това, което ти си написала по-горе, става ясно, че има връзка между антителата на щитовидната жлеза и спонтанните аборти, а не между антителата на щитовидната жлеза и антифосфолипидните антитела!

между двата вида антитела каква връзка би могла да има?

# 2
  • Мнения: 128
 Здравейте , аз имам завишени анти тела на щитовидната жлеза и 4сп. аборта -( оказа се, че са в следствие на Антифосволипиден синдром) за  който никой не ме е изследвал. Благодарение на д-р Тодорова и д-р Димитрова МД последната ми бременност беше успешна, но те казаха , че жена с моите проблеми с щитов. жлеза е много много вероятно да има този синдром и се оказаха прави. Обяснението беше доколкото разбрах, че хора със завишени анти тела имат по- слаба имунна система и образуват всякакви антитела Синдрома също са антитела в повече newsm78 Незная дали го обясних правилно, но се надявам поне мъничко да съм помогнала Успех и на вас  bouquet

# 3
  • Мнения: 553
Ioni,  а би ли казала с какво те лекуваха? И какъв по-точно ти е проблема с щитовидната жлеза?
Питам ,защото аз имам Хашимото и силно завишени МАТ антитела.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
loni, а в крайна сметка изследваха ли те за наличие на антифосфолипидни антитела, все пак?
за да се твърди, че някой има антифосфолипиден синдром (АФС) не се изследват ТАТ и МАТ (антителата срещу щитовидната жлеза), а други антитела, при това двукратно.

двата проблема са си отделн и като произход и характер. друг е въпросът, че водят до еднакви последици.
но също така, не се лекуват по един и същи начин!

# 5
  • Мнения: 553
Ето какво намерих в Зачатие:

Антифосфолипидният синдром включва класическата триада: склонност към тромбози, повторяема загуба на плода и автоимунна тромбоцитопения (намален брой на тромбоцитите – клетките, участващи в процеса на кръвосъсирване). Той може да бъде проява на самостоятелно имунологично нарушение или на вторично нарушение, в съчетание с други автоимунни заболявания – тироидит на Хашимото, болест на Базедов, захарен диабет, лупус еритематодес и др.

а целия материал е ето тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=195

Значи връзка все пак има.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Той може да бъде проява на самостоятелно имунологично нарушение или на вторично нарушение, в съчетание с други автоимунни заболявания – тироидит на Хашимото, болест на Базедов, захарен диабет, лупус еритематодес и др.

а целия материал е ето тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=195

Значи връзка все пак има.

ох, хайде пак... връзка МОЖЕ да има. и то дотолкова, че при пациент с компрометирана имунна система МОЖЕ да ги има и двата вида антитела. това е чисто опосредствана връзка - все едно да кажеш, че който го боли стомаха задължително е болен от рак!

АФС си е отделно заболяване и се доказва вече описах как! не може да се твърди, че щом имаш повишени ТАТ и МАТ, значи имаш АФС!

аз в крайна сметка не разбирам - за какво се спори тук?

# 7
  • Мнения: 553
аз в крайна сметка не разбирам - за какво се спори тук?

Ами не спорим jam, просто си мислим на глас по въпроса пък дано да си го изясним до колкото това е възможно.  Wink

# 8
  • Мнения: 128
 Да изследваха ме няколко пъти при Кременски проблемът ми се оказа доста по сериозен отколкото аз можех да си представя. Лъжах там(МД)  под наблюдение два месеца докато родих , а почти през цялата бременност бях на аспирин и клексан, но в крайна сметка всичко завърши благополучно въпреки острия песимизъм на някой доктори.
   И може би тук е мястото да кажа, че раждането на това бебче живо и здраво го дължа на д-р Тодорова и д-р Димитрова от МД , а и Алекс,  разбира се  bouquet
П.П. аз също не мисля , че спорим за нещо. Преди една година следях форума ежедневно и много ми помогнахте така че искам да кажа и едно мооого голямо Благодаря на тукашните момичета

# 9
  • Мнения: 128
Пропуснах да кажа, че заради Хашимотото съм лежала няколко години поред в ендокринологията на МД там на таванския етаж има една д-р непомня каква и беше титлата , но тя в крайна сметка първа ми каза, че проблема не е в Хашимотото , а в завишените имуноглобулини. Тя ми прави изследвания също няколко пъти , но това беше след спонтанноте аборти преди последната бременност

# 10
  • София
  • Мнения: 6 360
Лони, а помниш ли кои точно антифосфолипидни антитела ти бяха завишени и много ли беше голямо завишението?
и с двете ли дечица беше на аспирин и клексан?

# 11
# 12
  • Мнения: 7 716
Лони, моля те опиши по-подробно какво са ти изследвали, както и лечението.
Ще бъдеш полезна на много момичета, защото това е една материя, на която не се обръща много внимание.
Благодаря ти предварително.

# 13
  • Мнения: 553
Лони, и аз благодаря за инфромацията. Наистина всеки споделен опит тук ни помага, колкото и да не са ни съвсем еднакви проблемите.
Би ли казала кое ти откриха първо - хашимотото или имуноглобулините?

# 14
Видях,че сте заключили темата на "Тиквичка".Според мен има връзка между антителата на щитовидната жлеза и АНТИФОСФОЛИПИДНИТЕ.Това ми го е казала д-р Тодорова от "Майчин дом". Връзката е следната-ако имаш антитела на щитовидната-ТАТ и /или МАТ,може да доведат до спонтанни аборти.Но,това не значи да не се изследват другите антитела.
Тиквичке,ето ти линк:http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=159&Board=probzab&N … part=all&vc=1

Днес говорих с имунолог, казаха че уж нямали връзка, но обикновено когато са завишени ТАТ и МАТ има и АФА. Не винаги разбира се. Ако някой ще прави пълни разширени имунологични да си приготви 415 лв. + 200 лв. (ако се наложи в зависимост от първите изследвания). В сряда ще ви кажа какво точно включват, като ги взема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт