Сега пък не иска да яде с лъжичка :(

  • 359
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте, мили мами!

Аз пак опрях до вашите съвети, защото вече....не, отново съм в чудо от това моето зверче  Wink Значи след като преживяхме един зверски запек, за който отново исках съвети от вас, сега след като мина и нещата с акането се нормализират бавно, но славно, Рали не иска да види лъжица  Sad Знам че аз съм виновна, защото я карах да яде пюрета от круши и сливи заради запека, ама сега какво да правя. Не стига че и без друго кърменето ни е една одисея, ами сега и това  Cry Точно се беше научила и даже лапаше пюренцата на мама с апетит... Дайте пак съвет  Praynig Как ли не я лъжа, обаче тя  голяма хитруша. Само като види купичката и лъжичката и си стиска устата и само мучи като крава  Laughing Не знам да се смея или да плача вече... Така че разчитам да дадете някой съвет  Hug

# 1
  • Мнения: 3 550
Чувала съм, че някои майки доста успешно хранят бебетата си без този инструментариум, а само с пръст. Пробвай, дано даде резултат. Или изчакай, докато се успокои стомахчето. Остави я няколко дни само на кърма, после започни отначало. Храна ще яде цял живот, а кърма - само сега.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 70
Аз бих направила голяма пауза само с кърмене (5-10 дена) та беба да забрави за негативните преживявания с лъжичката  Thinking и после ще опитам пак. Друга идея е да смениш купичката и лъжичката (десен, форма), пак след пауза обаче. Пък защо не да пробваш и с пръст.
Каквото и да изпробваш - успех и пиши как е минало  Grinning

# 3
  • Мнения: 175
kami_bami, направете малка пауза с храненето с лъжичка. При нас с Виктория нещата бяха подобни. Имахше запек и силно зачервяване на дупето след въвеждане на твърда храна и малката отказа да яде такава. След като изчаках 4-5 дена, пак почнах захранването - но с пюре, различно от това което й давах преди това.

Общи условия

Активация на акаунт