кърмене и съхраняване на кърма

  • 559
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.Нашето бебче е  почти на три месеца и продължаваме да се кърмиме, без да се дохранваме.Междувременно започнах да си замръзявам кърма, тай като нощното хранене ни отпадна.И тук ми е питането-имам нужда от съвет дали мога да съхранявам кърма в стъклени бурканчета, и шишета от минерална вода.Мисля, че няма смисъл да се дават по 20 лв. за АВЕНТ и на други фирми.И също так ме тревожи факта, че бебка започна да се храни на 4 часа-означава ли товая, че ще ми намалее кърмата?

# 1
  • Мнения: 2 220
Няма проблеми да се съхранява в стъклени бурканчета, само първо може да ги стерилизираш или само измиваш добре с гореща вода. И не вярвам да ти намалее кърмата, защото го храниш през 4 часа. Синът ми започна да прави 8-9-часова пауза през нощта, без това да се отрази на количеството кърма. Според мен дори няма нужда да ставаш през мощта, за да цедиш. Предполагам, че за няколко дни ще се регулира и няма да ти създава проблеми.

# 2
  • Мнения: 250
както ти е казала toninna можеш спокойно да я съхраняваш в стъклени стерилизирани бурканчета, но доколкото знам кърмата си запазвата качеставата, когато е замръзена 3-4 мес. когато я размразяваш трябва да я оставиш да се размръзи от самосебе си и след като въеднъж си я замръзила, не можеш да я замръзяваш повторно. Аз така съм правила.
А относно намаляването на кърмата не се притеснявай природата го е измислила- тя се регулира според нуждите на бебо. Laughing

# 3
  • Мнения: 125
Здравейте,
до преди около месец имах много кърма и се иzцеждах и zамраzявах.Можете ли да ми кажете колко време може да се съхранява zамраzена кърма в камерата на хладилник?

            Благодаря предварително

# 4
  • Мнения: 2 220
Мисля, че в камерата може до 3 месеца, във фризер - до 6. Но ако температурата е достатъчно ниска и не се отваря често, сигурно може и повече.

# 5
  • Мнения: 1 382
За най-сигурно - 3  месеца  Peace

# 6
  • Мнения: 248
И аз знам за 3 месеца.

# 7
  • Мнения: 3 760
Аз знам за 6. Но температурата трябва да е -18оС.

# 8
  • Мнения: 7 430
Аз знам за 6. Но температурата трябва да е -18оС.


И аз така знам Peace
Аз само веднъж ми се е налагало да използвам, но след 6 месечно стоене в камерата нищо и нямаше Wink

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
6 месеца във фриzер с Т - 18 градуса С

# 10
  • Мнения: 1 586
Препоръките на Ла Лече за съхранение на майчино мляко са следните:

Цитат
Human milk can be stored

    * at room temperature (66-72°F, 19-22°C) for up to 10 hours
    * in a refrigerator (32-39°F, 0-4°C) for up to 8 days
    * in a freezer compartment inside a refrigerator (variable temperature due to the door opening frequently) for up to 2 weeks
    * in a freezer compartment with a separate door (variable temperature due to the door opening frequently) for up to 3 to 4 months.
    * in a separate deep freeze (0°F, -19°C) for up to 6 months or longer.

от http://laleche.org/FAQ/milkstorage.html

# 11
  • Мнения: 125
Много ви благодаря момичета Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт