Iniciativen komitet "Za 300 bulgarcheta poveche"

  • 2 610
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!
След вчерашната среща по повод "Благотворителната акция за фолиева киселина" на няколко организации и малко доброволци, решихме да стартираме кампания за приемане на Национални пограма за превенция, по които бъдещите родители да бъдат навременно и професолно осведомявани относно малформациите, необходимостта от приемане на фолиева киселина и т.н.
Това начинание продължава многогодишните усилия на Томи Тодовров за популяризиране на тази профилактика и за спасяването на НАШИТЕ деца.

Най-сериозната част от нея е описана подробно в "Призив към българските здравни институции".
http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=1&open_article=1463
Към него вече са се присъединили отговорни граждански организации:
Фондация "Движение на българските майки"
Сдружение "Зачатие"
Аз-жената
Аз-детето, лекари и отделни граждани.

Моята молба е: за да има по-голяма обществена подкрепа едно такова начинание, на нас са ни нужни повече организации, институции и известни личности (общественици, популярни лица и т.н.) , които да се включат.
 
PraynigМоля, дайте препоръки и контакти с тези, които смятате, че могат да допринесат на тази благородна кауза, която да спре смъртта на нашите деца.
Трябва да изпратим писмото много скоро. Така че очакваме вашите предложения....  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 091
А може ли малко повече информация какво точно ще правите?

Че много сдружения се натрупаха и се тъпче все на едно и също място?
А и всички гинеколози вече предписват прием на фолиева киселина...

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 11:37 от Ламята Спаска

# 2
  • Мнения: 2 249
основната идея е да се подеме дългосрочна кампания,която да запознае жените в репродуктивна въздраст с проблема -началото искаме да поставим на Благовещение-да се вдигне шум на обществено място,да се раздадат информационни материали-да стане така,че да се заговори за проблема-да разбере всяка бъдеща майка ,че не е застрахована срещу тези малформации-и ,че приема на фолиева киселина е добра превенция
тази седмица ще направим нова стреща-и вече ще имаме ясна идея как ще стартира кампанията
приемаме идеи Hug
п.с. може ли модераторите да заковат темата Praynig

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 336
Здравейте!
А и всички гинеколози вече предписват прием на фолиева киселина...
На мен не ми предписаха! Особено в по-малките градове има остра нужда от информация. Гледам, че Дарик радио има в много градове. Ако е възможно те да подкрепят кампанията като дават много инфо за нея Thinking

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477

А и всички гинеколози вече предписват прием на фолиева киселина...
Цитат

масово не го правят Sadи масово момичетата не знаят.

имате съдействието на Паломита ,казаха,че ще помогнат WinkЩе разререш на срещата с тях как точно.
Свържи се с Татяна Енева от в.Всичко за жената и ще се отзове..........
Всъщност таргета е ясен Wink

# 5
Зная, че всяка една нова инициатива, която изисква обединяване е трудна за възпремане. Всички ние сме водени от недоверието, а не доверието...Няма страшно...Нека ви кажа няколко основни детайла за това обединение: newsm78

Ние сме шепа пострадали родители - не искаме нито ние да пострадаме отново, нито нашите близки и познати да пострадат...

Знаем, че не искаме това да се повтаря НИКОГА и искаме да извикаме на целия свят...МОЛЯ, пазете се, когато му е времето - не е скъпо, не боли, не погрозняваш, не трупаш килограми...и тъй...

Това не го правим за чест и слава...а ЗА ДА ПОМНИМ ДЕЦАТА СИ- те не са били виновни - някои са имали късемат да умрат, ...но други - просто да живеят в страдание един цял (може би не много дълъг) живот...за сведение в медицинските заведения , те са никому неизвестна статистика!!! #2gunfire

Целият призив съдържа едно простичко послание: ние, родителите, не искаме да си сменяме професиите! Да си родител е призвание, но да си лекар - е професия.
Ние искаме някой друг да си върши работата - този, на когото му плащат за това...
И се опитваме да му покажем, че сме тук, че търсим отговорност и че очакваме разни действия....З
а да не се повтаря това, което ние сме преживели!
Така и ние, и паметта на децата ни ще бъде почетена...
И няма да са се раждали напразно.

Лично за мен като родител това е важно!!! За другите родители други неща са важни - защото имат живи и здрави деца и се грижат за тях...
Аз разбирам грижата за моето дете по този начин. Не че ще се върне, но може би няма да е било напразно...

И още нещо: не търсим разни връзки с познати и известни лица, за да се прочуем...а защото така ще ни чуят много по-лесно и бързо...
Не е толкова сложно да се разбере, ако има кой да вникне непредубедено!

Трябват ни поне 20 общественици и известни лица. Мен няма да ме чуят момичетата от 9-ти клас, но например Юлияна Кънчева ще я чуят. Или пък Мария Илиева. Или пък Вики от "Мастило"... Или пък някоя красива фолкпевица...

Така че, моля Ви, помислете малко и дайте една ръка в помощ. За да стане успешна тази инициатива по-бързо....

# 6
# 7
  • Мнения: 2 249
днес имахме много ползотворна среща с екпа на бтв-застават зад нас  Laughing-имаме вече и идеята какво ще представлява мероприятието на 25ти-надявам седо ден-два да са изпипани подробностите и да пусна инфо тук Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 52
Мислех си нещо... много хубаво би било, ако можеше необходимостта от фолиева киселина д асе упомене на тестовете за бременност, например... обаче за съжаление не се сещам за производител на такива в БГ. Просто като подсещане... а иначе инициативата е страхотна, аз съм ЗА с двете ръце, ще помагам с каквото мога.
Аз научих за фолиевата киселина в 8-мия месец, от този форум.... питах гинеколога си, а той каза "ами, няма нужда да я пиеш, затова не съм ти я изписъл...напоследък чувам че е популярно, ако искаш си купи..."  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 249
Мислех си нещо... много хубаво би било, ако можеше необходимостта от фолиева киселина д асе упомене на тестовете за бременност, например... обаче за съжаление не се сещам за производител на такива в БГ. Просто като подсещане... а иначе инициативата е страхотна, аз съм ЗА с двете ръце, ще помагам с каквото мога.
Аз научих за фолиевата киселина в 8-мия месец, от този форум.... питах гинеколога си, а той каза "ами, няма нужда да я пиеш, затова не съм ти я изписъл...напоследък чувам че е популярно, ако искаш си купи..."  newsm78

ЕЙ ТАКЪВ ДОКТОР ТРЯБВА ДА ГО ОСЪДЯТ-А ТИ СИ КЪСМЕТЛИЙКА,!

# 10
  • Мнения: 3 248
Момичета бройте ме и мен в инициативния комитет! Peace Party

Искам само да споделя, че девойките на които говорих онзи ден за ползата и вредата от употребата и НЕ употребата на фолиева киселина, едва ли не ми се изсмяха! Според тях те дърпат дявола за опашката по този начин - като пият превантивно витамини! #Cussing out
Предложих им все пак брошури (нали казахте, че ще правим), но те ми отказаха! #Crazy
Не знам...не попаднах на точните хора, не подбрах точните изразни средства ли?! Thinking newsm78

# 11
  • Мнения: 2 249
Момичета бройте ме и мен в инициативния комитет! Peace Party

Искам само да споделя, че девойките на които говорих онзи ден за ползата и вредата от употребата и НЕ употребата на фолиева киселина, едва ли не ми се изсмяха! Според тях те дърпат дявола за опашката по този начин - като пият превантивно витамини! #Cussing out
Предложих им все пак брошури (нали казахте, че ще правим), но те ми отказаха! #Crazy
Не знам...не попаднах на точните хора, не подбрах точните изразни средства ли?! Thinking newsm78
"Господ помага ,ама в кошара не вкарва"-нали така беше?
всеки има право на избор-а ние сме длъжни да му го дадем-защото когато не си информиран-реално ти е отнето това право нали?

# 12
Zdraveite i ot men.
Ve4e pristignaha materialite, koito obe6a da ni izprati edna ot maikite ot 4ujbina.
Mnogo blagodarim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Te shte sa ni ot polza!!!! naistina! A otnosno poyasneniata za samoto subitie. Predpolagam, che nai-kusno v petuk shte imame konkretni facti, za da mojem da pokanim vsi4ki, koito iskat da se vklju4at Simple Smile Heart Eyes
jelaya na vsi4ki vesel i krasiv praznik!!!!!!!!!!11 I mnogo ljubyashti muje  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 248
Момичета бройте ме и мен в инициативния комитет! Peace Party

Искам само да споделя, че девойките на които говорих онзи ден за ползата и вредата от употребата и НЕ употребата на фолиева киселина, едва ли не ми се изсмяха! Според тях те дърпат дявола за опашката по този начин - като пият превантивно витамини! #Cussing out
Предложих им все пак брошури (нали казахте, че ще правим), но те ми отказаха! #Crazy
Не знам...не попаднах на точните хора, не подбрах точните изразни средства ли?! Thinking newsm78
"Господ помага ,ама в кошара не вкарва"-нали така беше?
всеки има право на избор-а ние сме длъжни да му го дадем-защото когато не си информиран-реално ти е отнето това право нали?



Така е, но е кофти, че толкова млади момичета се държат така безотговорно - не само към себе си, но и към един човешки живот! Не знам какво е съотношението на жените, които страдат от това, че не са си набавили ф. киселина и здравите, които също не са я пили, но мога да кажа, че аз говорих с около 30 момичета, и то момичета, които скоро ще се водят бъдещи майки! Тъжно е, че го възприемат така безгрижно!!!


Ети, бебчето от аватара ти май е пораснало малко, а? Thinking Или я някаква оптическа измама...или аз съм зле с очите?! #Crazy

Marinanick, още веднъж, можеш да разчиташ на мен за брошурките (във всяко едно отношение)! Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
И на мен не ми го изписаха пък и на моите приятелки не са,наистина има остра нужда от инфо.Добре че четем книги.

Общи условия

Активация на акаунт