За килограмите на бебче?

  • 435
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Бебка много качва ми се струва  newsm78 Първите месеци качваше по-малко, а сега по кило на месец!

Роди се 3,880кг. Само на кърма до 6-я месец. На 6 навършени захраних (оризова каша, после зел. пюре, плодово). Вода не иска и аз не натискам да давам. Сега е 9 кг.  За 11 дни е качила 0,500 кг. Преди това за месец 1,200 кг.
 А нали уж трябва вече по-малко да качва  newsm78
Скоро дадохме кръв и урина - всичко 6 с изключение на хемоглобина - 96.
Та въпроса ми; Докога ще качва така? Нито аз, нито тате и сме дебелачковци ( нито съседа  hahaha това шега) .

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Jes, включвам се единствено, защото моята дъщеря е родена на същите килограми и могат да се направят сравнения. Силия се роди 3800, сега е на 9 месеца и тежи 8100. Аз пък съм наопаки- храня я като за световно, а не качва добре. Най- много, което беше качила за месец до момента, е 500 г...
Децата са различни, не се притеснявай. Но въпреки всичко половин кг за 11 дни май си е множко. Какво казва педката? Нали правиш профилактика на рахита?

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Какво да ти кажа за килограмите?!Бебка се роди 3500, сега е на 4 мес и тежи 7800, което си е направо множко, а и беше само на кърма и сокче. Педиатърът в началото ни се караше, че качва по кило, кило и 200 на месец, но видя че не прави рахит и се успокои. Друга педиатърка, която приема новостите, ме успокои, че щом се кърмим, бебето само регулира количеството храна и няма никакъв проблем колко тежи. Все пак наследствеността си казва думата - ние с таткото не сме дебели, но сме високи, а и "девойката" върви такава. Колко качва няма никакво значение. Любим цитат по темата ми е една мисъл, която прочетох в една от многото книги за майката-"На килограми се измерват прасенцата, а бебетата-по обиколката на главичката и по ръст" newsm78. Да са ни живи и здрави дечицата, без значение колко тежат.

# 3
  • Мнения: 577
Да са живи и здрави всички бебовци пък няма значение колко тежат и аз се притеснявах като теб че качва по много,но щом е в норма няма проблем

# 4
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Възможно е и да не сте измерили бебето точно. Много често попадам на постинги на мами, на които не са измерили бебетата правилно. Веднъж наддали по кило, следващия път - нито грам. Или пък смаляване от порядъка на 2-3 сантиметра LaughingАко бебето се чувства добре, не мисля, че трябва да се притесняваш. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 556
jes, Кари е 3 седмици по-малка от Жанета, а е 8250 гр. И на мен ми се струва множко, ама..... А тя още не е и захранена изобщо да речеш, че с нещо се тъпче, само на кърма е.

Баткото беше 13 кг. на 1 година, до 2,5 години беше доста пухест, а в момента е идеален и няма и намек за закръгленост, така че не мисля да се тревожа и за госпожицата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт