АБКМ? И аз ли съм виновна?

  • 1 300
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 926
Реших един път да ме домързи и да купя една оризова безмлечна каша на Хипп. Та купих аз кашата и четох, четох... реших, че ще прежаля наличието на захар, ще стисна очи и ще дам. Хубаво де, ама на упътването пише да се прави с вода - позачудих се от къде на къде безмлечна каша само с вода, ама си викам "Нали уж за алергични деца я дават..." И спретнах аз кашата, а малката буболина като невидяла - ще ми налапа ръката. И така до десетата-петнайстата лъжичка, когато започва яко да се дърпа, върти и почесва. И докато отида да се измия, щото бутна кашата и я разсипа, баща й ме вика "Ела да я видиш, този път е много червена" И какво да видя - цялото й лице и глава в едри обриви, все едно жулено от коприва, и тя върти главата и бели очите - иска да се почеше, а пламти цялата. Вярвайте всичко ми изтръпна Confused Развиках се на Иван да викне бърза помощ, но той правилно заключи, че няма за какво да ги разхождаме, пък и ще дойдат след половин час. Хванах телефона да звъня на дружки, че нямаме кола и една комшийка форумка се грабна и за по-малко от 5 минути бяхме на Пирогов - хоп в приемното за бебета, а от там в токсикологията... Пред вратата на кабинета, аз, чинно носеща опаковката от кашата се зачитам за пореден път, за да видя какво може да е предизвикало тази реакция и чета МЛЕЧНА КАША #Crazy представяте ли си? Овцата му с овца аз smile3537 съм дала на кърменото си бебе каша, която дори не е с адаптирано мляко, а на опаковката пише ОТ 4-ТИ МЕСЕЦ Shocked
А преди десетина дни й бях дала мааалко козе сирене, та пак ми се беше яко изринала, но тя си има обриви от петия месец и ходихме при хомеопат и установихме, че са от последните ваксини, както и да е - важното е, че АЗ ги засилих и предизвиках отново, давайки на детето неща, за които още не е готово Sad На всичкото отгоре докторът ми каза, че козето сирене си е алерген (не, че се аргументира ясно Thinking).
Та въпросът ми е - това АБКМ ли е? Какво да направя, за да установя, аз ли съм виновна и за какво да внимавам, че да не се о...рам повече така Sad На всичко отгоре съм със смазващо чувство за вина, което компенсирах като не дадох на детето изписания Фенистил, защото е антихистамин. Дадох й хомеопатичен монопрепарат Уртика, обривът се успокои, почти затихна и тя си заспа Simple Smile

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Аз не разбрах, хем безмлечна, хем с мляко  newsm78

за тази ли става въпрос ?

# 2
  • Мнения: 3 926
Не, просто аз купих Млечна каша, която ми дадоха за Безмлечна, пък аз уж четох, а нищо не видях Sad

# 3
  • Варна
  • Мнения: 632
Assinka, а водила ли си малката на алерголог, защо не й направиш тест, мисля,че така ще си най-сигурна каква е алергията.
Не се обвинявай,не си длъжна всичко да знаеш.Нали кашата е била за след 4 месец,че и за алергични деца,а как така с неадаптирано мляко,ми с какво? Shocked

# 4
  • Мнения: 1 771
Assinka, каквото било, било. Вече ще имаш едно на ум. Не се тормози и обвинявай излишно, но насочи енергията си за малката принцеса. Важното е, че всичко е минало и нещата са вече добре.
И аз на твое място бих дала хомеопатичен препарат.

# 5
  • Мнения: 4 242
Асе споко, минало заминало! Нали е добре малката сладкишка сега!
Занапред чети по- обстойно съдържанието и търси дали не пише дори "следи от мляко" или нещо подобно. Освен това, дори да е с АМ кашата (в което винаги съм се съмнявала), нали адаптето се прави от краве мляко. Според мен избягвай млечните продукти- сирена и кашкавали, млека всякакви и храни съдържащи мляко. След годинката пак ще опиташ внимателно, че дори и по натам.

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 00:32 от Мери

# 6
  • Мнения: 863
мила,много съжалявам,дано бързо да се оправя малката Hug
кашите на ХИП по принцип не са ли с адаптирано мляко? newsm78

# 7
  • Мнения: 4 066
Assinka, при нас на 5 месеца също се появиха обриви, след захранване с безмлечна оризова каша на Нестле. Впоследствие и аз прочетох, че има "следи от мляко"... Тогава омаловажих този факт, реших, че е от водата, с която я къпем (бяхме сменили мястото точно тогава)... Дадох втори път от същата каша след 2 седмици - пак обриви. Същевременно дъщеря ми започна да ака кръв (още преди кашата, когато опитах да захраня с карт. пюре). По тези симптоми (обриви+кръв), както и заради непрестанното повръщане в началото ни поставиха диагноза АБКМ (постави я гастроентеролог, не алерголог). Като връщам лентата назад - наистина имаме такава алергия, всички обриви са били от това. А аз дори пазех диета, но патката му с патка, избягвах всички възможни алергени с изключение на млечни продукти ooooh!
Моят съвет е - имай едно наум, мини за малко и ти на диета (аз съм на такава вече четвърти месец), и най-важното - отложи всички крави продукти за след годинката (вкл. и телешко, както и потенциалните алергени, разбира се). Ние се лекуваме по този начин, надявам се да излезе успешно накрая. Ако спазваш тази превенция, дори просто за всеки случай, няма да навредиш бебка. И да нямахме алергия, с млечните продукти така и така смятах да започвам след годинката, по-разумно ми се струва...
Успех!

# 8
  • Мнения: 3 926
Много ви благодаря, момичета Hug Сега вече съм съвсем спокойна Grinning Малката си спа прилично, висейки на цицата заради зъбите Wink (за един миг дори бях помислила, че обривите са от зъбоникненето, ама бързо се отказах от тази идея)
Съжалявам, че в яда си изхвърлих кутията, но пишеше - Мляко последваща формула, а малко по-надолу - сухо мляко. И уж четох три или четири пъти пустото упътване ooooh! ама то явно и аз здавам багажа, щото много ми се събира - татито ни е със счупен крак и аз върша абсолютно всичко вкъщи + беба + яко грижи за него, та сигурно и това си е казало думата Sad
А явно ще оставя всичко млечно за след годинката Grinning
Иначе чичко доктор каза - Кърми ако можеш и до две години Grinning Само  мед. сестрата му се ошашави като разбра, че детето не пие вода и отказва категорично течности под всякаква форма Wink

# 9
  • Мнения: 35 951
Асе, радвам се, че си по-спокойна, прегръдки от нас!  Hug

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Аси, хубаво че е отшумяло, но си представям какво ти е било Confused....гушни малката сладка от нас Hug Heart Eyes

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Асинка, не се притеснявай, но имай едно наум. Детето ти е склонно към алергии, ако не беше- нямаше да е такава бурна реакцията към кашата. Мисълта ми е, че дали сега или след пет месеца - тя ще я прояви. Просто се настрой за дълго бавно и внимателно захранване. Задължително се консултирай с алерголог- НЕ ти препоръчвам Маринова! Консултирай се и с гастро- ентеролог. Може след това да помислиш и за подходящ Хомеопат, защото на тази възраст най- много да ви изпишат лечебно мляко и Зиртек или нещо от сорта. От първото нямаш нужда, защото кърмиш, а второто си е антихистаминово и не лекува, а подтиска естествената реакция на организма( в което няма лошо, но не лекува). Хомеопатията има добри средства за такива състояния. Успех ти желая. Гледай не само за мляко, а за всякакви алергени в храните, които въвеждаш и една храна я въвеждай двойно по- бавно, отколкото при дете без алергия. Ако искаш,пиши на лични да ти кажа аз как процедирах със захранването на сина ми.

# 12
  • Мнения: 8 459
Асинка,писах на лични и тук ще ти пиша-НЕ си виновна!Не можем да бъдем перфектни!Залисала си се и не си видяла,каква е кашата,толкова,точка.Ще се оправят нещата с НЕдаване на краве мляко,това е решението на проблема.Ти кърмиш така и ли иначе,така че давай напред!Израстват се тия гадни алергии!

# 13
  • Мнения: 4 358
Асинка, в клуб Алергии сме цял отбор майки на деца с АБКМ. Има много хубави линкове и информация, която със сигурност ще ти бъде от полза.
Ако имаш въпроси, пиши ми на лични!

# 14
  • Мнения: 6 243
Асинка, не се обвинявай. Не можеш да предвидиш всичко. Радвай се, че си получила ясен знак и че те е споходила относително "малка беля". Както и че имаш алтернатива - все пък кърмиш и можеш да захраниш много плавно. Тези неща се израстват, така че - спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт