Отговори
      Достигнах вече края на 6 месец, когато коремът расте бързо и  определено натежава  Wink  Мислех да си взема едни от тези колани за бременни, но чувам много разностранни мнения. Едни, че бил вълшебен, други казват, че коремната мускулатура се отпуска......и т.н. Моля Ви, посветвайте ме какво да правя. Все си мисля, че не би следвало да е толкова лошо.
      Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 505
коремната мускулатура се отпуска...

И аз съм на това мнение.И за коланите за след раждане мисля така.

# 2
  • Мнения: 7 186
коремната мускулатура се отпуска...

И аз съм на това мнение.И за коланите за след раждане мисля така.

Аз също. Peace

# 3
  • Мнения: 529
Аз ползвах колан за бременни. Коремът ми беше прекалено голям, имаше опасност от пъпна херния и не забелязвам да ми се е отпуснала много повече мускулатурата. Продават се в санитарната аптека на Попа на по-нормални цени. МЕжду другото какви мускули, то това си е баш кожа от всякъде, която се разтяга още повече от тежестта. Ако обаче коремът си е нормален, не мисля, че е необходимо

# 4
  • Мнения: 5 103
Аз неползвам, 60 килограма съм в 8 месец, а корема ми е доста колям, но не ми пречи засега де.

# 5
  • Мнения: 221
За колана за бременни незнам, но си взех медицински колан за след раждането. Но сестра ми попита един познат хирург /защото родих секцио/ и той и каза да не го слагам, защото се отпуска мускулатурата. 

# 6
  • Мнения: 660
Не е хубаво да има каквото и да било притискане в областта около или под корема , тъй като колкото  меки и добре пригодени да изглеждат коланите , спират нормалното кръвообращение . Аз лично не мога да понасям нищо върху корема си , дори и ластика на бремелинския панталон . Та в тая връзка не бих ползвала.

# 7
  • Мнения: 535
Аз ползвах колан за бременни. Коремът ми беше прекалено голям, имаше опасност от пъпна херния и не забелязвам да ми се е отпуснала много повече мускулатурата. Продават се в санитарната аптека на Попа на по-нормални цени. МЕжду другото какви мускули, то това си е баш кожа от всякъде, която се разтяга още повече от тежестта. Ако обаче коремът си е нормален, не мисля, че е необходимо

И на мен ми се струва, че не би трябвало да се отпускат мускулите. Все едно тогава да не носим и сутиени - да не се отпускат гръдните мускули !!!! А те определено няма 2 мнения за нуждата от сутиени...

# 8
  • Мнения: 8 505
Като носиш сутиен не придържаш гръдните мускули,а самите гърди,а те представляват мастна и жлезиста тъкан.Така че не може да се сравнява колан за бременни (и за след раждане) със сутиен.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 503
  Аз си взех такъв колан но има опасност от пъпна херния и с колана се чуствам по добре. Всмисъл сега като се движа не ме боли около пъпа. Затова колана е медицински  ако нямаш никакви оплаквания не ти трябва колан

Общи условия

Активация на акаунт