Случвало ли ви се е нещо подобно?

  • 448
  • 6
  •   1
Отговори
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте!
Моето бебче е почти на 4м., на смесено хранене сме от средата на 3м.-вечер продължава да яде към 2ч. и тогава му давам кърма, но от биберон, защото отказва да суче.АМ е Фризовом - почнахме с НАН 1 но не се изхождаше по 3 дни и го сменихме.До преди 5 дни си го ядеше, започнахме и пюрета - почти винаги по 150гр. Изведнъж започна да не иска да заспива след баня - към 20-21ч. и 2-3 дни плачеше безутешно до 22ч. и после заспиваше.Сега пак не иска да заспива и винаги изпива огромно количество вода - вечер около 200мл. И през деня не иска да се храни - с мъка изяжда около 100мл. АМ и ако успея да пробутам и пюрето.По време на хранене постоянно нервничи, не иска да го държа на ръце, храним се в шезлонг.Не дава изобщо да го приспя на ръце - заспива само в една люлка и от там се пренасяме в кошарата.Като цяло е нервен.Изхожда се по 1-2 пъти на ден.Това, че не дава да го приспивам гушнат ще го преживея, но какво да правя с млякото???Дали да не го сменя?Възможно ли е да не му харесва вече? newsm78Защо отказва мляко а вода/чай/ винаги пие с охота?Ще спомена само и че през деня, като се изключи мъката с храненето постоянно е засмян, даже сега започна да крещи много - нормално ли е?По цял ден се смее и крещи, а вечер мъка.Пробвахме да не го къпем вечер - няма ефект.
Много съм обстоятелствена, но проблема е комплексен.Помогнете ми, мами, ако ви се е случвало нещо такова.

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Виждам, че си сменила млякото, ние имахме подобен проблем, аз също смених млякото, но взех Милумил, защото то е за злояди деца.
Не знам какво друго да те посъветвам

# 2
  • Мнения: 1 327
и ние имахме такъв период, но всичко отмина за 2 седмици. мойта се хранеше по 40 минути и то доста по-малко количество от обичайното....

# 3
  • София
  • Мнения: 6 743
Приевт на адаша Влади  Hug
И ние имахм подобен проблем на вашата възраст, но отмина от само себе си.Ако детето е жизнено изчакай, ако много се притесняваш консултирай се с педито и смени млякото.
Децата са индивидуалисти.Моят Влади на 6 месеца и малко отказа изобщо адаптето с биберон и се наложи да захраня с кисело мляко.Ядеше всичко с лъжица  #Crazy
Късмет  Hug

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Приевт на адаша Влади  Hug
И ние имахм подобен проблем на вашата възраст, но отмина от само себе си.Ако детето е жизнено изчакай, ако много се притесняваш консултирай се с педито и смени млякото.
Децата са индивидуалисти.Моят Влади на 6 месеца и малко отказа изобщо адаптето с биберон и се наложи да захраня с кисело мляко.Ядеше всичко с лъжица  #Crazy
Късмет  Hug

И при нас беше така,само че не отмина проблема,тя просто си е злояда.Мъчихме се до 6м. и тогава захраних с кис.мляко и започна да си яде нормално.И до днес периодично я пробвам с АМ,но не иска да го подуши,затова го разтварям в другата храна.

# 5
  • Мнения: 307
Ние имахме същия проблем. Смених млякото, лъжехме я със светещи и свирещи играчки, за да яде. Накрая я отведохме на лекар. Оказаха се КОЛИКИ. Аз бях решила, че е голяма и не и давах капки, а пюретата бяха усложнили положението.
Правилно или не, но вече не давам пюрета /ще опитам след 6 месец/ .
Сега бебето е спокойно и си пие млякото.

# 6
  • Мнения: 983
Най-вероятно е от смяната на млякото. От първия месец сме на Фризовом, една приятелка ми препоръча Селиа, но тя е доста по-гъста от Фризовома. Първите две храненки като, че ли не усети разликата, но следващите мъкаааааааааааааааааа #Crazy #Crazy #Crazy стиска биберона с венците и не иска въобще да дърпа. Започнах отново да давам Фризовом и проблема ми приключи. Joy

Общи условия

Активация на акаунт