изследвания за ясла в ХЕИ?

  • 1 444
  • 8
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 3 788
Интересува ме какви изследвания следва да се правят в ХЕИ. Къде точно се намира то, защото аз си бях решила, че е при Центъра по хигиена , а то не било там Embarassed Могат ли да се направят и в друга лаборатория? Съответно колко струват. С две думи ако някой може да ми даде пълната информация по въпроса ще му бъда много благодарна  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 895
ХЕИ се намира на ъгъла на булевардите Сливница и Опълченска, изследванията стават за около седмица и не струват нищо(взимаш бележка от Джи Пи- то) На нас ни искаха кръвни изследвания за децата, изследване за паразити(въшки) и глисти(ето това се прави в ХЕИ), както и васерман от родител(нямам идея защо). Всъщност в ХЕИ се носи само акото,което се изследва за глисти, знамче такива изследвания правят и в !"поликлиника, може би и в някоя от частните лаборатории,но тогава няма да е безплатно, а нямам идея за цените.
Успех с подготовката!

# 2
  • столицата
  • Мнения: 3 788
На мен ми се върти в паметта споменът за някакво тиксо, с което също се вземали изследвания за паразити? Има ли такова нещо и изобщо може ли без да разкарвам детето да направим тези изслезвания, т.е да занесем подготвени пробите? И къде е Първа поликлиника?

# 3
  • София
  • Мнения: 985
А защо, трябва да ходиш в ХЕИ? НИе също ще тръгваме на ясла скоро и миналата седмица като питах лекарката й тя ми каза ,че всичко става в поликлиниката за 3 дни. Ние сме в 25-та поликлиника. Мисля , че всички изследвания са безплатни за малчовците, за разлика от нашия Васерман. На нас от яслата ни дадоха списък с изследванията, които трябва да се направят.

# 4
  • Мнения: 1 895
Попитай Джи Пито си кои от изследванита можеш да направиш във вашата поликлиника, може да се окаже,че няма нужда да се ходи до ХЕИ.
Това с тиксото е едно стъкълце със скоч отгоре, пак го взимаш от лекарката и с него се взима отпечатък от дупето на детето и после се залепя скоча върху стъкълцето, ав онези шишенца за стерилна урина се отделят малко изпражнения и това е.

# 5
  • Мнения: 111
здравеи ние от вчера сме на ясла.Миналата седмица правихме изследванията личната лекарка ни поиска 2бр контеинерчета с изпражнения колкото грахово зърно и дупето да не е мито за да могат да вземат отпечатък от него.трябва да ги занесеш до 9часа.Всичко е безплатно освен васермана но доколкото разбрах от личната лекарка ХЕИ вече не правят изследванията нашите  ги прави някаква частна лаборатория която има договор с поликлиниката.
дано сам помогнала. Grinning

# 6
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Ние сме към 24 ДКЦ. Педиатрката ми каза да занеса 2 пробички от акото и детето сутрин с НЕизмито дупе. Там тя му взе пробичката с тиксото. Едната проба тя я прати до някаква лабпратория, а тиксото и др. проба аз занесох в 8-мо ДКЦ. Не сме ходили до ХЕИ. Всички изследвания на детето са безплатни. Обади се на педиатърката, тя е наясно

# 7
  • столицата
  • Мнения: 3 788
или някъде в района? И за колко време стават в ДКЦ-тата?

# 8
  • Мнения: 47 956
твоето джи пи трябва да ти даде бележка за изследването и си носиш акото при него до 9 часа а оттам го взема куриер на хеи
мъжът ми веднъж носи изследването в хеи че нещо бяхме объркали или нямаше направления май и го платихме,не помня колко но не е много
иначе резултата пак при джи пито и бележка за контакт преди да тръгне детето на градина

Общи условия

Активация на акаунт