За елдата и сушените плодове

  • 3 168
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 164
На 5м и 22д сме- започнах да захранвам по ред причини на навършени 5м оризовата каша ни запича, а и без това си имаме колики ощи и нощем е кошмар.Реших да дам и каша от елда- сега я измих, изсуших и тръгнах да меля, но не става на фино брашно колкото и да меля- четох в библиотеката там пише че се варят ядките, това означава ли че само сварени се пасират?
2.Имам и друго питане- запича ли елдата и може ли на толкова малко бебче да пасирам в кашата накисната сушена слива- нали при сушенето плодовете се заливат със захарен сироп?
3.Цитрусовите плодове са алерген, но чета че някой мами дават пасиран банан с каша в началото на захранването не е ли опасно...
4. Авокадо в начало на захранване може ли и в каква комбинация
Много ще съп благодарна ако някой разсее мъглата пред очите ми че съвсем слепешката карам.

# 1
  • Мнения: 7 106
Нищо, че не се смила съвсем фино, свари си я на каша и като стане готова си я пасирай гладко с пасатора. Не съм срещала информация да запича.
Сушена синя слива можеш да даваш, но наистина е доста сладичка, ти си преценяваш. Като начало можеш да свариш 2-3 сливи в малко вода и да добавиш към кашата само отварата от тях или направо да направиш кашата  в отварата от сини сливи.
Банана не е цитрусов плод, но съдържа хистамин, затова някои бебета реагират на него.
Авокадото е много полезно и няма данни да предизвиква алергични реакции, можеш да го даваш. Аз го давах в комбинация с банан, ябълка и круша, но вече бяхме навършили 6 месеца.

# 2
  • Мнения: 829
само имай предвид, че бананът запича! ако имаш тиква или круша е добър вариант за подправяне на елда (ммм, и аз си хапвах с удоволствие остатъците от бебовата каша).

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 316
Ако ми разрешите да се намеся в чуждата тема с един въпрос в същия дух. Аз правя на моята сладурана каша от тиква с елда и много я обича, но не зная какво приблизително трябва да е количеството елда в едно пюре. Някой може ли да ми отговори?
newsm12
И друго след като съм давала в пюрето елда и кафяв ориз необходимо ли е да захранвам с каша или мога направо да й давам?

Благодаря!

# 4
  • Мнения: 829
според мен, щом вече си давала един продукт (независимо дали в пюре или в каша) и си изчакала за евентуална алергична реакция и такава е нямало, то може да си го даваш смело и в други храни.

аз елда в пюре не съм давала, не мога да те посъветвам за количество. ние само на каша я ядем, а количеството на кашата зависи най-много от апетита на негово бебочество  Wink.

# 5
  • Мнения: 1 327
храня редовно малката с елда, кафяв ориз и авокадо.
Авокадото комбинирано с банан е страхотно! много вкусно става и е много полезно, тъй като има и желязо и витамин С /т.е. желязото се абсорбира от организма, а не се "изхвърля"/
Елдата я правя с ябълка, сушена кайсия, круша, банан... Предварително я мия, пека във фурната и посля я меля и прибирам /слагам я в кутиите от чая на ХИП/
По същия начин процедирам и с ориза.
не знам дали елдата става добра ако се пасира.. Определено обаче ориза става гаден при пасиране.. така както и картофеното пюре става гадно.....
личн на мене ми е много по-удобно да меля предварително!

# 6
  • Мнения: 1 119
За количеството брашно- някъде четох 2 супени лъжици с връх. Аз така правя всички каши. Готовото количество става около 125 мл.

# 7
  • Мнения: 2 220
Аз правя каша от елда и от просо, като само ги мия и варя. Те се разпукват и после лесно се пасират. Смесвам ги с банан или плодово пюре, и по малко кърма. Слагам 5 равни супени лъжици и с другите неща става около 180 гр. порция. Но Виктор до сега не е изяждал цялото количество, не знам защо продължавам да правя по толкова...

# 8
  • София
  • Мнения: 164
В диетичния магазин до нас видях и брашно от елда-което спестява доста време, но като видях каква мръсотия падна от елдата като я мия ми е гадно да дам купено брашно( със сигурност не е мита или аз бъркам?)

Общи условия

Активация на акаунт