МЕДА

  • 697
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте майчета.
 Grinning  Искам да попитам до кога не е препоръчително да се дава мед на децата. Моя приятелка с малко дете ми каза, че до три годинки не трябва, защото може да предизвика алергии. Съгласна съм до някъде, но чак пък до 3 год. много ми се вижда. Нали всички знаем колко е полезен меда, та се надявам тя да не е разбрала правилно.  Моето бебче още  е малко, но ме интересува от кога най-рано може да му се дава без да му навреди. Моля ви кажете вие какво знаете.
Поздрави. Grinning

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
До годинка. След това можеш полека да пробваш, като дадеш малко - може в началото да го разреждаш. Дъщеря ми е на 15 месеца и онзи ден започнах да й давам за първи път по малко в закуската.
Иначе тук много майки ще ти напишат, че дават мед на бебетата си от раждането им и нямат проблеми никакви... Но както казват англоезичните ни братя, better safe than sorry, както някой ме подсети наскоро.

P.S.Трябва да допълня, че ако имаш алергии в семейството (това включва всякакви видове алергии, не само към храни, като се броят и лели-чичовци на мама и тати на бебето), действително трябва да се процедира по-внимателно. Ако бебето има силна фамилна обремененост или вече някаква изявена алергия, може би действително е добра идея да се изчака с меда до 3 годишна възраст, тъй като меда се прави от цветен прашец, който е силен алерген (причинява сенна хрема, от която страда всеки втори човек).

# 2
  • Мнения: 288
По този въпрос има много противоречиви мнения.
Аз също знаех, че до годинка не се дава мед (не,че не съм давала), но миналата седмица в предаването по ntv "На кафе",някакъв лекар обясняваше,че на бебето трябва да се дава мед всеки ден,още от раждането.
Можеш ли да ги разбераш? Wink

# 3
  • Мнения: 3 562
Аз дадох на моята дъщеря чай подсладен с мед  още когато беше на месец и половина, но тя не го хареса. От тогава, до сега всеки път когато и предложа мед -  повръща Flushed  Flushed  Flushed

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз давам мед на Елина от годинка в попарата. нищо и няма.

една позната е потапяла биберона на детето си в мед постоянно още от съвсем малко, за да се успокоява...е като изключим ужасните зъби, нищо и нямаше....ама това със зъбите много гадно беше.

# 5
Здравейте, мед не се дова преди годинка. Може да съдържа спори на ботулиъзм /сериозно заболяване на нервната система, водещо до смърт/. Тези спори се развиват в червата на деца под 1 год. Няма опасност за деца над 1 год. Това го цитирам от една канадска книжка, която тук се дава на всяка жена след раждането. Разабира се, посочено е, че е рядко такива спори да се развият в меда, но аз не бих рискувала.

# 6
  • Мнения: 372
Аз давах след годинка.Медът е много полезен,но е силен алерген и страшно калоричен така ,че предпочитам да съм сигурна.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 827
az med ne sam davala i oste smqtam dokato moga da ustiskam da ne davam zastoto moqta roda sa mnogo alergi4ni Cry

Общи условия

Активация на акаунт