Имаме обрив по коремчето и гърдите!

  • 1 705
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 494
Здравейте,мами!
От вчера вечерта(сряда) Йоана има обрив по коремчето и гърдичките, зад ушите и по вратлето-малки ситни червени пъпчици.
Досега я мажех с преварен зехтин, но сега реших да купя някакво олио за мазане и купих Нивея-бейби. В понеделник вечерта я намазах,нямаше проблеми, едва 2 дни след това получи обрива. Дали може да е от него?! Ако не-от какво може да е?! Не сме включвали нови храни напоследък.
Какво да правя? Да я мажа ли с нещо друго?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 3 537
моята беше се обринала от джонсън и докторката каза да го изхвърля.

# 2
  • Мнения: 136
Здравейте,мами!
От вчера вечерта(сряда) Йоана има обрив по коремчето и гърдичките, зад ушите и по вратлето-малки ситни червени пъпчици.
Досега я мажех с преварен зехтин, но сега реших да купя някакво олио за мазане и купих Нивея-бейби. В понеделник вечерта я намазах,нямаше проблеми, едва 2 дни след това получи обрива. Дали може да е от него?! Ако не-от какво може да е?! Не сме включвали нови храни напоследък.
Какво да правя? Да я мажа ли с нещо друго?
Благодаря ви!
Ние се обринахме и от Джонсън, и от Нивея. Преварения зехтин е най-доброто!

# 3
  • Мнения: 8 585
Простете, бихте ли ми обяснили, къде точно мажете с този зехтин?
По принци не препоръчваме децата да се мажат никъде другаде освен в областта на памперса.

# 4
  • Мнения: 3 537
По всички места,където има гънки , дупето и зад ушичките/на моята там се цепеше ,ако не я мажех/.

# 5
  • Мнения: 8 585
По всички места,където има гънки , дупето и зад ушичките/на моята там се цепеше ,ако не я мажех/.
За тези места има много по-добър избор и по-малко алергизиращ. Всички добри предпазни кремчета.

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 15:58 от Birdie

# 6
  • Мнения: 2 821
Простете, бихте ли ми обяснили, къде точно мажете с този зехтин?
По принци не препоръчваме децата да се мажат никъде другаде освен в областта на памперса.
За тези места има много по-добър избор и по-малко алергизиращ. Всички добри прдпазни кремчета.

Мазала съм с преварен зехтин дълго време цялото тяло. Изприщи се от Нивея.Така че, не всичко е до марката. Кои според вас са "добри прдпазни кремчета"?
Веднага ще кажете Мустела ,Чико...дъра бъра...но има и добри български.

# 7
  • Мнения: 2 494
благодаря момичета, явно и ние се обринахме от нивеята.Ужас!
и педиатърката така ми каза, сега се чудя с какво да я мажа,пак ли зехтин?

# 8
  • Мнения: 8 585
благодаря момичета, явно и ние се обринахме от нивеята.Ужас!
и педиатърката така ми каза, сега се чудя с какво да я мажа,пак ли зехтин?
Отдавна са изоставени цялостните мазания. За областта на памперса 'Пенатен" е добър и достатъчен ( и за други гънки). Друг добър избор за областта на памперса е 'Судокрем".
Обикновената "Нивея" не е за деца.

# 9
  • Мнения: 2 494
Не говоря за цялостно мазане-мажа гънките на крачетата и ръчичките, вратлето и зад ушичките, защото и е сухичка кожата. Пенатен крем ли имаш предвид? Аз го ползвах в началото, но не и помагаше.

# 10
  • Мнения: 8 585
За тези сухи места А-дерма с трици е добър избор. Или Еуцерин Аквафорте.
Зависи и колко са сухи тези места-понякога не е нужно да се прави нещо.
Пенатен е защитен крем.

# 11
  • Мнения: 280
Моя син също е с такъв обрив-ситни червени петънца и много суха кожа по коремчето и гърдичките. Мажа го от както се е родил с Джонсън олио и досега проблеми е нямало ...
Един път го намазах с бадемово олио но после спрях като видях този обрив.

Педиатъра му не знае от какво е. Каза че може да е от вирус ... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт