Ще помоля за съвет...

  • 910
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 956
Здравейте значи...може би ще разкажа история позната до болка на някои,но....ако някой може нещо да ме посъветва ще бъда много благодарна...положението е следното...(ще гледам да не се увличам Simple Smile)..Имах приятел от който забременях и по различни причини се разделихме още докато бях във 2-ия месец...това добре- да си призная не съжалявам,защото бях започнала да усещам,че няма да се получи! Та така-бременност, раждане съпътствани от обичайнете и недотам обичайни проблемчета и разни прииждащи и отиващи си "приятели" и кандидат-татковци( е не толкова много де,че как го написахххх...... Laughing). И така до момента в който отново се появи мой бивш приятел ,който преди време аз изоставих по неясни дори за мен причини...и който много ме обича и мисля че и аз него...дали тогава съм летяла в облаците е друг въпрос...
Да допълня,че живея с майка ми ,с която не сме в цветущи отношения и се разминаваме по стаите почти като съквартирантки...
Та сега с въпросния обект на моите чуства искаме да живеем заедно..обаче като гледам положението в къщи ще е невъзможно,заради "породата" на майка ми и това ,че по нейни думи аз съм в "нейния апартамент"-цитат казван не въднъж и то с доза високомерие...пемисляме възможността за квартира,но по прости сметки трябват мнооого пари,а със мойте 178 лв вече за къде съм? Той разбира се работи,но даже и когато не е на работа пак пребивава там-напуснал е предишната си квартира( почива само 2 съботи и недели в месеца и през 2 нощи...)!!! Иначе и двамата сме сигурни,че искам да живеем заедно-даже говорихме(той повдигна въпроса) за име на детето ми,защото тя е на мое име(онзи даже и не я призна)....Та така-че май се отплеснах-да рискувам ли с излизане на квартира? Ако нямаше детенце е ясно,че нямаше да се замисля дори...или да опитвам незнайно до кога да склонявам родителскто ми тяло да го "приютя" по нейни думи за известно време Sad...Предварително благодаря за съветите които можете да дадете и успех на всички с подобни проблеми Simple Smile

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами бих рискувала на квартира - все пак и той ще плаща нали!
майка ти сигурно би понсела по-лесно да се изнесеш на квартира с него, отколкото да ви търпи и двамата...
не знам - ти прецени. Не мисля, че ще изгубиш ако пробвеш - въпроса е все пак как е добре и за дедето. то какво мисли? /не разбрах на колко е /

# 2
  • Мнения: 2 956
Естесвено,че ще плаща...аз как с тия мойте велики приходи... Laughing детенце е на 7 месеца newsm30...няма проблем за това(сега)...

# 3
  • Мнения: 1 809
Ами ако наистина имаш доверие в този мъж и мислиш,че той е подходящия за теб и за детето ти,мисля че няма нищо страшно да рискуваш.Ти най-добре можеш да прецениш,но ако аз бях на твое място и ако този човек е отговорен,сигурен и мога да разчитам не само на думи,а и на делата му  бих рискувала.Така,че ти прецени и действай смело!Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 2 327
На квартира е по-добрият вариант. Не е хубаво да се смесват семействата.
Ако наистина искаш да си с него, опитайте сами. Иначе има вероятност майка ти да повлияе и на отношенията межу вас.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
но и не се карай с майка си при раздяла - гледай да запазиш мах добри отношения!
въобще леко я подготви - че може както изглежда, че не се понасяте, да не й се иска да се разделя с теб

# 6
  • Мнения: 1 425
И аз се присъединявам към последните съвети на Stun и catnadeen. Най-добре е да не се смесват семействата, още повече ако майка ти се държи както описваш. А и излизането на квартира заедно е добро изпитание на това как ще се разбирате за по-дълго време. Подкрепям Надя - най-добре гледай спокойно да обясниш на майка си, че искаш да опиташ да живеете заедно с твоя стар/нов приятел  Grinning. При всички случаи е хубаво да имаш "отворена вратичка" ако не се получи да се прибереш при нея, а и все пак майка ти е - най-добре да са ви спокойни отношенията (ако не може да са добри). Поговори с нея и и намекни че се чудиш по-въпроса, та да не й дойде съвсем изневиделица. А изнасянето на квартира има евентуално още една добра страна според мен. Майка ти ако е свестен човек ще се замисли по-въпроса че има дъщеря и внучка и как да се държи към тях. Защото човек много често оценява нещата които има след като ги загуби (или поне като се отдалечат).
Аз също бих рискувал в тази ситуация, но все пак добре си преценете и финансовите възможности, 'щото ситуацията с квартирите в Сф си е'ало мамата (с извинение). Но не виждам като възможен варианта вие двамата и майка ти в една квартира, поне както описваш хората.
Успех и късмет.

# 7
  • Мнения: 323
Най-добре е да не се смесват семействата, още повече ако майка ти се държи както описваш. А и излизането на квартира заедно е добро изпитание на това как ще се разбирате за по-дълго време. Подкрепям Надя - най-добре гледай спокойно да обясниш на майка си, че искаш да опиташ да живеете заедно с твоя стар/нов приятел  Grinning. При всички случаи е хубаво да имаш "отворена вратичка" ако не се получи да се прибереш при нея, а и все пак майка ти е - най-добре да са ви спокойни отношенията (ако не може да са добри). Поговори с нея и и намекни че се чудиш по-въпроса, та да не й дойде съвсем изневиделица. А изнасянето на квартира има евентуално още една добра страна според мен. Майка ти ако е свестен човек ще се замисли по-въпроса че има дъщеря и внучка и как да се държи към тях. Защото човек много често оценява нещата които има след като ги загуби (или поне като се отдалечат).
100 % подкрепям и искам само да добавя   ...... БОГ ОБИЧА СМЕЛИТЕ... Не се колебай да последваш шестото си чуство. ЖИВОТЪТ започва да ни дава тогава, когато вземем собствения си живот в ръце. Желая ти успех!

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
И аз бих избрала да излезна на квартира,пьк ако не се полу4и ниЩо с приятеля ти можеш да се вьрнеш отново при майка ти.За тази цел оба4е не трябва да се караш с нея при
изнасянето Wink.

Не си си поставила правилно ленти4ката отдолу в подписа,не се вижда!!!!!!!!!!!                                               

# 9
  • Мнения: 2 956
Благодаря за отзивите и отговорите  Hug..мисля ,че ще е най-добре наистина да се отделим...а аз съм казала на майка ми и знае какво ме трвожи в момента,но общо взето и грубо казано се прави на 6 без 10...все едно съм и казала,че ще ходя да пазарувам скоро Laughing...исках поне ..не поне де-а за месец евентуално да дойде той докато намерим нещо и без да се бърза,защото така или иначе не е на работа само 6 дни и 13 нощи в месеца...което си доста малко време май...но ще се наложи и е най-добре всеки по своя си път Simple Smile



П.П. а за лентичката знам,но ще я оправя Wink

Общи условия

Активация на акаунт