Понички Dunkin Donuts

  • 17 357
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Някой знае ли каква е рецептата на поничките Dunkin Donuts? Страхотни са!

# 1
  • Мнения: 229
Едва ли - това е фирмена тайна smile3521

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и аz я търся, амааааа....тц...няма да я кажат....

# 3
  • все тук
  • Мнения: 1 714
На мен доста ми приличат на нашите си понички с дупка в средата... Рецептата я имаше някъде из форума, но сега нямам време да търся.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
В тях има толкова "любов и химия" - предимно химия, че няма начин да ги докараш в извънлабораторни условия!
Е, не мога да отрека, че са едно от добрите постижения на науката newsm10

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Ето това успях да изровя от сайта на списание Розали:

Продукти:
 500г брашно
 60г мая
 100г захар
 5 яйца
 70г масло
 щипка сол
 ванилия
 мармалад
 1 л олио за пържене
 200г пудра захар смесена с 1 пакетче ванилия

Начин на приготвяне:

Маята се натрошава и се смесва с малко брашно, 1 лъжица захар и 2 лъжици прясно мляко.
Оставя се да втаса.
Към втасалата смес се прибавя брашно и топло мляко.
Разбърква се хубаво.
Отделно се смесват 4 жълтъка със захар, цяло яйце и ванилия и се сипват към първата смес.
Налива се стопеното масло.
Тестото се омесва и оставя на топло да втаса 15-20мин.
След което се оформя на дълго руло и се нарязва на около 30 парчета.
Всяко парче се сплесква и в средата се поставя 1 чаена лъжичка мармалад.
Краищата на всяко парче се слепват
Поставят се в набрашнена тавичка да втасат отново.
Пържат се в сгорещената мазнина и се посипват с ваниловата пудра захар.

# 6
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Тази рецепта е оригиналната . Даде я  жена в местен  кулинарен форум, която работи в Dunkin Donuts.


Понички Dunkin Donuts
----------------
1 пакетче суха мая
1/2 ч.ч. хладка вода
3/4ч.ч. захар
1 разбито яйце
1 ч.л. сол
2 c.л. олио
385 мл ( 1 кутия) кондензирано мляко
3 3/4 ч.ч. брашно

Маята се размива във водата.Прибавя се разбитото яйце, захарта, солта, олиото и млякото.  Цялата смес се изсипва в брашното и се бърка мн. добре. Оставя се да
втаса цялата нощ.
На следв.ден се слага малко бращно в/у дъска за рязане .Разточва се тестото на около 1 см и се режат понички  по желан вид.

Пържат се в олио ( да е  минимум към 4-5 см на височина ) .

# 7
  • София
  • Мнения: 8 272
На мен доста ми приличат на нашите си понички с дупка в средата... Рецептата я имаше някъде из форума, но сега нямам време да търся.

не нямат нищо общо, на мен са ми гадни

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
На мен доста ми приличат на нашите си понички с дупка в средата... Рецептата я имаше някъде из форума, но сега нямам време да търся.

не нямат нищо общо, на мен са ми гадни
Не разбрах само кои са ти гадни.

# 9
  • Мнения: 6 472
Хм, на мен тези понички не ми приличат на пържени newsm78 По скоро на печени във форми за понички (аз имам такава силиконова). Плюс това в тях има бая овкусители и подобрители. В домашни условия си е направо невъзможно да се постигне този вкус. Нещо като с ителианските панетоне - колкото и да се стараеш, ако нямаш техните брашна и подобрители и набухватели, няма да се сдобиш с този вкус.

# 10
  • Мнения: 678
Хм, на мен тези понички не ми приличат на пържени newsm78 По скоро на печени във форми за понички (аз имам такава силиконова). Плюс това в тях има бая овкусители и подобрители. В домашни условия си е направо невъзможно да се постигне този вкус. Нещо като с ителианските панетоне - колкото и да се стараеш, ако нямаш техните брашна и подобрители и набухватели, няма да се сдобиш с този вкус.

И аз съм на същото мнение,докато бях бременна се молих на всеки познат ходил до София да ми купува.

Общи условия

Активация на акаунт