Магнезий против глада за сладко

  • 27 834
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте. Вярно ли е, че магнезият подтиска глада за сладко? Ако имате инфо, особено от лекар - много благодаря.

# 1
  • Мнения: 521
нищо не можах да намеря в нета,а на мен ми е интересно.

# 2
  • Мнения: 521
Да, доколкото разбрах вчера в аптеката. Една жена искаше да си купи магнезий, който подтиска глада към сладкото. Продава се в готова форма.

# 3
  • Мнения: 521
разбра ли колко струва?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Тук преди няколко дни имаше тема за хрома. И за хрома се каза, че подтискал глада за сладко. Аз пък от друго място съм чувала, че липсата на желязо може да увеличи апетита за сладко. Ама че работа  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 809
Аз пък четох,че хромът има такова действие...и мислех да си купувам,ама сега  с тоя магнезий ме хварлихте в размисъл пак.. newsm78И докато мисля си ям ли ям сладичко.. Embarassed

# 6
  • Мнения: 739
четох че мирисът на канела, ванилия или карамфил подтиска апетита в моменти на остър глад, според амер. учени. Пробвайте  Peace. Наточила съм се за ванилията, но още не са ми попаднали такива моменти Laughing. Нещо ми е намалял апетитът  newsm78.

# 7
  • Мнения: 521
четох че мирисът на канела, ванилия или карамфил подтиска апетита в моменти на остър глад, според амер. учени. Пробвайте  Peace. Наточила съм се за ванилията, но още не са ми попаднали такива моменти Laughing. Нещо ми е намалял апетитът  newsm78.
мерси мила ще си купя ванилия. Party
да ви споделя четох в един вестник че зеленият чаи с мента също притъпявал глада

# 8
  • Мнения: 4 176
Сега аз да ви кажа каква е моята логика.
Магнезия няма нищи общо с глада към  сладко.
По принцип организма иска сладко, защото е свързано с нервите. Когато човек е нервен му се яде сладко. Магнезия се пие за успокоение на нерви. Значи като пиеш магнезий се успокояваш и от там намалява нуждата от сладко.
А иначе ХРОМА намалява апетита изобщо. Хром има в повечето хапчета за отслабване, както и кофеин. Затова това новото кафе "вита голд", ще има ефект поради няколко причини:
1. кафето действа диуретично по принцип
2. кафето убива аптита
3. хорома убива апетита
Та така мили мои. Това са моите размисли.

# 9
  • Мнения: 5 228
Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко.  Sunglasses

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко.  Sunglasses
Припомни ми таблетките Магнерич и системите с магнезий. Има отвратителни странични явления върху мускулите (не искам и да си ги припомням Sick), но на апетита не ми повлия по никакъв начин.

# 11
  • Мнения: 6 164
Даа, всяка бременна, тъпкана с магнезий заради контракциите ще опровергае твърдението. Laughing В това число и аз! Peace

# 12
  • Мнения: 3 423
Даа, всяка бременна, тъпкана с магнезий заради контракциите ще опровергае твърдението. Laughing В това число и аз! Peace

и аз също-тъпчат ме с магнезий от 4ти месец и умирам за сладко  chef

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Не знам за магнезия, но за от два дни пия Хром и мисля, че има ефект.

# 14
  • Мнения: 1 114
Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко. Sunglasses
Аз пък пих няколко месеца преди да забременея магнезий, но нямаше такъв ефект. Даже сега за първи път чувам за това/ако е вярно/. После като забременях четох някъде, че при хранене с богати на магнезий продукти, се увеличава вероятността, да се получи момИченце. И понеже аз мноооого исках такова си помислих, че това е помогнало. НО родих момченце. Хе-хе-хе.

Общи условия

Активация на акаунт