Фруктоза или кафява захар?

  • 847
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
В един момент въвеждането на захарта става неизбежно.  Mr. Green Как мислите, кое е по-здравословно за малките - фруктозата или нерафинираната захар? Някъде четох, че от фруктозата много се пълнее. А кафявата захар все пак си е захар.  newsm78 Вие кое бихте избрали?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Давам кафява захар, ама много, мноооого рядко, не знам дали се събира по една-две лъжички седмично.Но имайки предвид, че яде бисквити в млякото - май поема повече бяла, отколкото кафява захар Rolling EyesЗа фруктозата пък не съм се и сещала.На нас само нещо пълнеещо ни трябва Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 8 459
Кафява захар,защото не е рафинирана!Но и аз като Белинда давам рядко.

# 3
  • Мнения: 310
аз давам кафява захар

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Давах малко кафява. Бяла рядко давам. Подслаждам с мед като цяло.

# 5
  • Мнения: 4 242
давам кафява, но дали е по-добре от фруктоза не знам

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
кафява  Peace

# 7
  • Мнения: 7 106
Ами аз не и подслаждам почти нищо, само чая и то с мед. Захар яде с някои готови продукти като бисквити или домашни кексове, баници и др.подобни, които правя с обикновена захар обикновено или кафява, когато имам такава.
За фруктозата имаше написано в една от статиите, които превеждах, че е за препоръчване пред бялата захар, защото била в пъти по-сладка от нея и поради тази причина се слагало мнооого малко количество от нея.

Цитат
Като алтернатива на захарта, може да се използва мед (след едногодишна възраст, при отсъствие на алергии) или фруктоза, на която хубавото и е това, че е два пъти по-сладка от захарта и може да се използва в много малко количество.



Цитата е от тук .

# 8
  • София
  • Мнения: 6 246
 Thinking Ами аз преди известно време зададох същия въпрос (май беше в Как върви захранването) и 1-2 мами ме посъветваха, че е по-добре фруктоза, нали все пак е плодова захар. И такава и взех, но всъщност да е изял 2-3 ч.л. най-много от нея - подслаждах 2-3 пъти кашите с нея, ако има много дъх на елда или кивито е киселичко.

Защо, вие мами, които сте отговорили предпочитате кафявата? newsm78

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Захарта или захарозата е известна още и като инвертна захар,което означава равни части глюкоза и фруктоза. Изхождайки от този факт, употребата на фруктоза е за предпочитане.

Общи условия

Активация на акаунт