ЗА РАЗМЕРА НА ГЛАВАТА

  • 8 930
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 826
Майчета,много съм притеснена.Дъщеря ми е на 4,6г и е с клапа за хидроцефалия.Всичко друго е наред ,но се притеснявам,че главата и расте бавно.Според доктора,който я оперира,е нормален бавния растеж на тази възраст.За последните 6месеца е пораснала само с 5мм.Нормално ли е.Дайте ми съвет.БЛАГОДАРЯ

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  На тази възраст главичката наистина расте по - бавно. А и във вашия случай по - тревожно ще бъде, ако нараства прекалено.

 Ето ти едни много хубави таблици с нормите за обиколка на главата по месеци и години на детето. Малко са старички, но вършат работа.

http://www.nsi.ru/~kuszel/Peds%20neurosurgery/head%20circumference.htm
 
 
 

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
благодаря,Вim bam.Таблицата показва,че сме в норма

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Браво!
  Дано да нямате проблеми повече!   bouquet

# 4
  • Мнения: 462
И тук ми се иска да ти кажа...много е хубаво, че сте в норма, но наистина провери как са ръбовете на главичката. Сега още е много рано и всичко може да се размине ако са застъпени, но е добре да се следят, ако имат и най-малко препокриване. На Гоги се бяха припокрили. Главичката му беше в норма, но лекарите прецениха, че е добре да му направят операция...и добре че го решиха...оказа се че независимо добрия размер, черепа на определени места притискал доста мозъка му. Това ти го казвам само като инфхормация за теб а не защото смятам че имате такъв проблем. Надявам се не се сърдиш за съвета ми.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Не се сърдя,напротив.Въпросът е ,че преди 2 години при контролен преглед ,на какъвто ходим през 6 месеца,доктор Сурчев ни препоръча рентгенова снимка,защото малката не приемаше достатъчно течности.Оказа се ,че навреме сме направили рентген.Започнахме буквално да я наливаме с течности и за 6 месеца главата нарастна с 2см.Докторът беше много доволен,но тогава тя беше на 2г.Преди 5 месеца на контролата главата беше порастнала с 7мм за 6месеца и това според Сурчев е напълно нормално за възрастта и.Аз не напипвам никакви ръбове,но все пак не съм лекар.Дано всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт