от каква възраст ролери?

  • 5 657
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Здравейте мили мами,
Бих искала да ми кажете от каква възраст според вас е добре да се карат ролери? Синът ми скоро ще направи 3г. и мисля за рождения ден да му взема ролери newsm78. Видях една оферта на Чико, но целите са от пластмаса. Така ли трябва да бъдат принципно Thinking? Аз лично не съм карала ролери (само като малка стария тип кънки с колела), иначе карам кънки на лед, но не е същото. Четох в старите теми, че са важни и накитниците, които ще трябва да проверя откъде да купя (ако въобще има толкова малки).

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Мисля, че на 3 е рано, макар и да не е невъзможно. Все пак натоварването на глезените е голямо, а и не мисля, че толкова малко дете ще се впечетли чак толкова /наблюденията ми са от ледената пързалка/. Принципно карането на ролери и зимни кънки е сходно. Зимните кънки са вече придимно изцяло от пластмаса. Ролерите също. Аз също мисля да взема на моята за именния ден, когато ще е на 5 г. и 7 м. Колко струват ролерите на Чико?

# 2
  • Мнения: 294
Виж в е-магазина Данет - 80 лева са само ролерите, а комплект ролери с раница, наколенки и налакътници са 120лв.
Много се чудя дали ще успее да кара newsm78. Когато имаше лед той все искаше да се пързаля - аз го държах за едната ръка, а той много правилно (без никой да му е показвал) слагаше едини крак напред и с другия се подбутваше... Сигурно е някакъв вид инстинкт - незнам Thinking.

# 3
  • В офиса
  • Мнения: 3 994
Зависи си от детето. Можеш да ги вземеш малко по-големи, така че да ги кара още години. Пък и от опит глава не боли.
И аз мисля да взема на моята за именния й ден (3г. 7м.) (Лекси  Hug) Не знам ще се справи ли, но има желание и ще я пробвам.
бтв мисля и аз да си взема. Много отдавна ми се карат ролери, но ме беше срам някак, а сега си имам извинение  Sunglasses

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
tuti03 Мерси  Grinning
Ех, Тинкър, блазе ти... Ще си караш ролери... И аз искам, но съм много дебела. Ако взема да поотслабна, хич няма и да се замисля. Така че, давай Grinning.
На скоро видях хубави ролери в една втора употреба и много ме е яд, че не ги взех - макар и карани, бяха маркови и запазени и за 10-тина лв. За същите пари, пак секънд хенд, екипирах Цвети с много хубави кънки /те пък си бяха дори с етикета от магазина/. За малко дете не ми се дават 100-тина лв. - първо, че расте, а и не знам до колко ще се "запали".

# 5
  • Мнения: 294
Моля Лекси, няма защо Simple Smile. Прочетох в старите постинги, че в "Биг шоповете" (ТСМ) имало ролери и то не скъпи. Аз лично ще проверя и ще те информирам. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси Grinning Това за ТСМ е идея.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моята е на 4г имаме ролери от около година,в началото имаше ентусиазъм,но като видя,че не се справя бързо се отказа.Принципно е упорита,но това явно не я грабна като занимание и се отказа.

# 8
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
много хубави кънки /те пък си бяха дори с етикета от магазина/. 
Би ли касзала от кой магазин си ги купила. Аз също търся за дъщеря ми, но под 30 лева (за втора употреба) не съм виждала

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Рапунцел, няма вече. Но моя приятелка е купила хубави кънки за 20 лв. от пазара за ски и др. зимни стоки втора употреба, който се провежда всяка събота и неделя до стадион Васил Левски. Провери там.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 713
Я кажете за ролерите. Джони иска да купи на Дияна. Кума щеше да й взима за кръщенето (лятото), но нямало малки номера. Кой е най-малкият номер?

# 11
  • Мнения: 294
Тези на Чико най-малкият номер е 23.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
От каква възраст ли? Ами мъжът ми се качи на ролери на 34 години.  Laughing
Ако все пак сте решили, не взимайте от евтините. Опасни са. Освен това, трябва да осигурите наколенки, налакътници и каска.
Моят син ме врънка (защото ние с татко му имаме, а той не), но според мен още му е рано. Да стане на 5,6 години.

# 13
  • Мнения: 98
А някой да ми препоръча нещо сигурно и добро като марка за 4г момченце?

# 14
  • Мнения: 510
Ще ви разказвам,значи-и-и  Wink Wink
Детето ми сега е на 6г. и 3 месеца,през март-април 2003 -когато беше на 3г. и 5м  й купих първите ролери и почнахме да се учим,тъкмо бе минал първият й ски сезон Party
Първите детски ролери е удачно да са с 3 колелца ,хубаво е да са силиконови,ако купите по професионални- с 4 колелца в редичка,ще ви е по-трудно,предполагам.А другият вид кънки с 4 колелце 2х2,въобще и не съм мислила да пробвам-карала съм и такива, и ролери-блейдове,блейдовете са с повече предимства.
Ролери се намират в София, но рядко -във вторите употреби,на ски-пазара са излишно скъпи,в магазините-още по-скъпи.В другите градове има много повече такива съкровища.

Та, за първите кънки-ОРАНЖЕВИ,бяха 25 №,а и малко по-големи,със 3 закопчалки(щраймери).Извадих вътрешната част-ботушчетата,изпрах ги в пералнята,бяхме почти готови.Вело-каска взех от ТСМ за 10лв,вместо наколенки-нямаше толкова малки ,купих налакътници.Така оборудвана я заведох в НСА,където пистите на стадионите са  с мекичък тартан Hug,паданията са безболезнени и се започна обучението Mr. Green -то си е мой патент,не съм чела нищо по въпроса,защото нямаше откъде  Confused

І. Около 2 дни ви трябват за да научите детето да се тегли като на влек-хич не е лесно да го предразположите да се отпусне и да се вози
Първо я теглех с ръце,обърната с гръб към нея.
После си взех една пръчка(с колан и въже не става Naughty) и така се спасих от постоянното настъпване и премазване на пръстите на краката ми Wink
ІІ. След седмица-две минахме на 2-ра скорост Joy Хлапето постоянно ми викаше"давай ,мамо Party" Аз си правех тичешком обиколки на стадиона,влачейки я .
Да ,ама възникна проблем (макар че вече дори до вкъщи си я завлачвах с кънки на краката-много практично Wink ), с приплъзването  изоставаше,ходеше като щъркел...и не желаеше да опитва сама,а само да я тегля,макар и "на скорост".
ІІІ. Пак в НСА,пак уговорки Wink-малко като прохождането е -заставах на 1 после на 2,после на 5 метра...за да дойде тя до мен с условието да се приплъзва.И...имаше
много ,много падания  ooooh!
BtwВече в МЕТРО продават мини ръкавички без пръсти-стават като за начало .

Цяло лято почти не пропускахме ден - теглене и каране се изравниха като времетраене.

Стана й интересно,даже много,
купих й вторите блейдове-разтегаеми-с опция 27-36 номер
Мно-о-ого по-добри на цена-12лв,намерих ги в магазинче в Габрово,с 4 силиконови сменящи се колелца,с два чифта вътрешни ботушчета,разтегаеми първият 27-31№
,вторият32-36 №.Самата конструкция е много интересна с едно бутало механизмът се освобождаваq има нещо общо с руските 2х2,които карахме едно време и те се нагласяха според номера,когато достигнеш до желания р-р просто връщаш буталото в изходна позиция и положението се запазва Peace
Кара ги 3-та година Party Но вече щраймерите са се пооткинали от затягане Sad

А септември 2003 г. по пътя към стадионите на НСА,кривнахме от пътя,заради едно познато момченце,което отиваше на хокей и се озовахме на тренировъчната  пързалка в "Зимния",след дни щерката тръгна на кънки на лед ,скъса се да реве,че иска да ходи и...
мъките започнаха отначало ooooh! Wink
4-5 седмици,пингвинчето ми падаше и ставаше на леда ,a карането на ролери,вече добре се справяше,не й помогна ни най-малко,за съжаление.Първите две седмици не се пусна от треньорката,но тогава имаше възможности да се глези-клубовете бяха дотирани,тренировките бяха над час,дори имахме възможност да правим избор за 2 дена от 4 възможни в седмицата.

Определено беше едно щуро лято,с много сълзи и падания(обезопасени с каска и наколенки),но отвсякъде погледнато си заслужаваше Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт