майка студентка-майчинство?

  • 6 890
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
здравеите !
моето положение е следното-студентка сам редовно и жзимам майчинство от социалните 7 месеца по 100лв,имам трудов стаж 3 месеца.Знаете ли дали ако си откупя трудовиа стаж от университета за ощте 3 месецаще мога ли да взимам майчинстжо 2 години а не както досега една,като склиуча договор с някоя фирма и да излиаза в маичинство за 1 година по 160лвнадявам се ме разбрахте.много сте съм ви благодарна ако някой може да ми помогне с компетентно мнение.има ли други майки студентки? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 1 555
Аз съм студентка и карам магистратура, но съм задочно ! Не мога да ти бъда много от полза, но ако си държавна поръчка веднага отиди при секретарката или при счетоводителите и там пусни молбар като обясниш че си имаш детенце и т.н. за да получаваш семейни помощир май така се наричаха и се взимат всеки месец докато ти учиш р мисля че са някъде около 130 лв р затова не се бави а отивай ! Така една колежка си отгледа и двете деца докато учеше ! Университета е задължен да ти ги плащар така че си търси правата !!! Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 577
аз съм студентка редовно,но и аз взимам 100 лева майчинство за една година,о освен това взимам стипендия 80 лева месечно от университета.Ако разбереш нещо повече моля те пиши пак.Успех newsm10

# 3
  • Мнения: 47
радвам се че има и други мами студентки в форума,можем да си бадем полезни Party.що се отнася до парите които университета трябва да ни плаща,миналата седмица подадох молба,но доколкото разбрах тези пари се отпускат веднаж годишно като социална помощ на студентката.С това майчинство сме много ощтетени,направо се ядосвам Twisted Evilвместо да си взимаме по 160лв,ние какво-многото 100лв

# 4
  • Мнения: 47
Аз затова смятм да пробвам да си откупя стажа и да взимам осте една година по 160лв.дано да стане защото в противен случай жестоко сте се набутам с около250лв

# 5
  • Мнения: 8 505
И аз съм студентка.Прехвърлих майчинството на таткото,така получава пълния размер 2 години,а той друга работа и сега работи без договор.Но така или иначе беше решил да я сменя,просто момента съвпадна (почти) с раждането на малката и се натисна да изкара още малко,докато може да излезе в майчинство.

# 6
  • София
  • Мнения: 557
И аз имах проблем със събирането на 6-те мес трудов стаж и се интересувах мога ли да си откупя годините студентстване. За съжаление отговора е: "Да", но този стаж  важал САМО ЗА ПЕНСИЯ! Sad

# 7
  • Мнения: 47
мила teddi123,  мисля че токущо ми спести 250лв,с които бях решила да си откупя стажа.А парите които взимате от университета веднъж годишно ли са или всеки месец и каква е сумата?

# 8
  • Мнения: 47
А взимате ли някаквя стипендя за това че сте майка студентка? Money

# 9
  • Мнения: 268
  Здравейте Heart Eyes
 Аз уча в Техническия Университет-4 курс. Simple Smile
 При нас се дава стипендия на майките-студентки, но тя зависи от доходите.
 Аз съм прехвърлила майченството на моята майка, понеже тя ми помага с гледането на малкия, докато съм на упражнения или уча за сесия.
 Мен са ми освободили само от половината лекции, но трябва да си ходя на упражненията.
 Вие къде учете Wink
 

# 10
  • Мнения: 1 097
хм, аз съм държавна поръчка, но съм задочно  Thinking Ще ходя след 1 месец до университета в Русе и ще питам там как стоят нещата...

# 11
  • Мнения: 47
Аз съм студентка 3-ти курс в Аграрния университет в Пловдив и си имам мом4енце на 8 месеца,на 50%съм освободена и от лекции и от упражнения.А можеш ли да взимаш стипендия при положение че имам да взима 2 изпита от миналата година?

# 12
  • Мнения: 577
аз съм студентка в Технически университет в София 4-ти курс и взимам стипендия от 80 лв,месечно през цялата година,а не само когато учиме.Тя се полага на всички майки с деца до 6 години,без значение от доходите и от успеха.Подава се молба-декларация,която е същата като за другите видове стипендиии се пише че кандидатстваш по т.6(така поне е при нас),прилагаш копие от акта за раждане,копие от брачното свидетелство и служебна бележка с доходите на съпруга.Общо взето това е ,ако нещо друго ви интересува питайте Hug

# 13
  • Мнения: 268
 Аз като ходех да питам в първи блок жените от канцеларията, ми казаха, че имат значение доходите
 Ти каква специалност си в Техническия

# 14
  • Мнения: 252
Имам един въпрос може ли да се получава едновременно стипендия по успех и за това,че имаш дете?

Общи условия

Активация на акаунт