Настинка може ли да навреди на плода?

  • 6 718
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Здравейте, милички. За пръв път пиша тук. Бременна съм в 6 седмица, но ме хвана грип май..категорично няма да пия хапчета, но искам да знам настинката би ли навредила на плода..Кажете ми какво да правя в такъв случай..  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 468
Няма да му навреди. Аз също боледувах като бях бременна, поне 2-3 пъти бях на легло от болести, но на бебето му нямаше нищо. Особено пък в първите седмици... бъди спокойна.

# 2
  • Мнения: 270
яж повече плодове и пий мляко да ти се подсили имунната система и избягвай места където има много хора особено деца
леко бременеене

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също боледувах в първите месеци.Даже имах много неприятна кашлица. Използвах "бабини" методи за лечение.Пий лимон с мед , чайчета.Няма да навреди настинката ти  на бебето .Но се пази повече .
Лека бременност. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 517
Благодаря ви за отговорите. Вчера бях на гинеколог и ми изписа матерна, фолиева киселина и Деган. Деганът хич не ми вдъхва доверие. То се изписва заради повръщането, но пише,че не е тествано дали става за бременни и аз не го пия. Май се озовах при некадърен лекар и ще го сменя. В момента ми е много зле, отпаднало ми е, не ми се яде, не ми се пие Sad( много ми е гадно. Изобщо не съм работоспособна днес.Защо ли изобщо се опитвам да работя Sad

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Само температурата е опасна, внимавай да не вдигнеш прекалено висока. Можеш да пиеш парацетамол, за да я смъкнеш.
Пий витаминки и се пази!
А също и хомеопатични лекарства бих ти препоръчала - аз така се лекувах  Peace

# 6
  • Мнения: 2 047
     Няма страшно. Ако станеш много зле с температура, може да вземеш хапче, ползата му ще бъде по-голяма от вредата.

# 7
  • Мнения: 577
недей да се притесняваш,няма проблеми и аз бях болна няколко пъти,даже единия  път щяха да ме оперират от апандисит,а то се оказа бъбречна криза smile3516

# 8
  • Мнения: 1 284
няма страшно и аз бях болна 2-3 но се лекувах с мед лимон дори с ракия компреси за гърлото но можеш да пиеш и парацетамол лека бременост мила  bouquet

# 9
  • Мнения: 6 164
недей да се притесняваш,няма проблеми и аз бях болна няколко пъти,даже единия  път щяха да ме оперират от апандисит,а то се оказа бъбречна криза smile3516

Значи станахме две! Wink

# 10
  • Мнения: 6 472
Аз направо не оздравях през цялата втора бременност Shocked Бях с температура и проблеми на равни интервали от 2 седмици. Страшно се бях притеснила, ама на бебчо нищо му няма Hug

# 11
  • Мнения: 307
В началото на бременността си бях с хрема и кашлица. Тогава много се бях притеснила. Пих много сок от лимони и портокали. Взимах и oscillococcinum. Настинката не навреди на плода. Желая ти бързо оздравяване.

# 12
  • Мнения: 1 947
   А знаете ли, дали може да се взима витамин С на таблетки /най-обикновен/?  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
аз пих рапидол, което е парацетамол за деца, разтворимо вит. С и за нос виброцил. нямаше проблеми. а парацетамол и обикновен върши работа (и 2-та варианта само ако дигнеш температура). айде и да се оправяш бързо, че мн. неприятно...

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте, милички. За пръв път пиша тук. Бременна съм в 6 седмица, но ме хвана грип май..категорично няма да пия хапчета, но искам да знам настинката би ли навредила на плода..Кажете ми какво да правя в такъв случай..  bouquet
Не се притеснявай. Аз докато бях бременна вечно бях болна, поне 4-5 пъти ме хваща грип, 1 път се наложи да пия антибиотици. При бременността имунната система намалява, нормално е.

Общи условия

Активация на акаунт