Ура, получи се!

  • 859
  • 10
  •   1
Отговори
Да ви се похваля  - днес бяхме на лекар и се оказа, че Сашко е наддал с 300 грама за една седмица. През тази седмица беше почти само на кърмене, само вечер го дохранвах с около 60 гр. изкуствено мляко. Лекарката беше безкрайно учудена, каза, че много рядко бебета, дохранвани с адаптирано мляко, може да започнат да бъдат отново само кърмени. Обяви ме за много упорит човек. Сега да видим джипито на бебето какво ще каже по въпроса. Чудя се дали да й кажа, че сме минали отново на кърмене или не, именно тя ми каза, че нямам мляко и трябва да го дохранвам, когато беше на две седмици и настоява да не минаваме на кърмене на поискване, защото ще му разваля стомахчето. Честно казано, ако не беше вашата помощ, помощта на Таня Русева /boo/ и помощтта на Надя, която ми даде координатите на лекарка, която подкрепя кърменето на поискване, аз нямаше да се справя. През първите дни след раждането нямах и понятие, че съществува такъв сайт и нямах почти ничия подкрепа /освен тази на баща ми, всички останали мислеха, че детенцето гладува и че аз го измъчвам, опитвайки се да се докажа - че имам мляко/ . С две думи - Благодаря ви!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Ала, радвам се много за вас. Сега може би ще събереш смелост да махнеш и вечерното дохранване  Grinning
Все такива успехи ви желая.

# 2
  • Мнения: 7 106
ala, предполагам че това си ти.Много се радвам,че се е получило!Поздравявам те за упоритостта,давайте само така!!!
Искам още веднъж да ти кажа,да ВЯРВАШ повече в силите си и майчиния истинкт!
 Целувам ви и двамата и продължавайте все така! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Чудесно, много се радвам за вас:)!!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 210
Браво!!! Само така!!! Успех и дано махнете и ве4ерната "добавка", но и да остане- не е фатално! И ние сме само на кърма, но понякога следобяд, когато имаме нещо като ста4ка аз се цедя и слагам в кърмата каша- за по-калори4но, 4е сме зле с наддаването. Но давам с лъжи4ка. Успех отново и пиши как наддавате! Grinning

# 5
  • Мнения: 397
da az bjah Grinning  prosto sam zabrawila da se registriram. s izkustwenoto mljako maj se sprawihme, no se okaza pak sega, 4e imame na4alna forma na rahit, glawi4kata mu e zapo4nala da stawa meka, doktorkata kaza oba4e, 4e shte se oprawi. az si misleh, 4e shte spre da naddawa tolkowa mnogo, no pak se po4na. jawno problem4etata s malkite deca njamat kraj.  Cry

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Спокойно, лекарката ще ти помогне да се преборите с рахита. Имай предвид, че в майчиното мляко има водноразтворима форма на витамин Д, така че заедно с Вигантола (който предполагам са ви изписали), ще се справиш леко.

# 7
  • Мнения: 3 379
Поздравления! Браво на вас за упоритостта и голямата любов!

Продължавай в същия дух!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 883
Браво. Скоро ще махнеш и вечерната добавка - сигурна съм.

Непременно се похвали на ДжиПи-то. Разпечатай статии от Библиотеката и и ги занеси. Може пък да се усети, че нещо в нея не е наред. Дори само, за да видиш физиономията, която ще направи като види резултатите от "липсващата" кърма, си струва да и кажеш.

Поздравявам те с успеха.

# 9
  • София
  • Мнения: 896
Браво! Поздравления! Кураж и упоритост и продължавай така!
Незнам дали има смисъл да се занимаваш с лекарката. Те едно си знаят и само това си приказват. И аз мислех да разпечатам няколко статии на моята докторка, но не знам има ли смисъл.

# 10
  • Мнения: 397
На докторката непременно ще й кажа, най-вероятно това дали  детето е кърмено или е на изкуствено мляко има значение. Това е хубавото, че си намерих още една педиатърка, при която при съмнение мога да ходя.Доколкото знам и джипито му доста чете, но явно с кърменето хич я не бива, може би самата тя не е кърмила и не знае как стоят нещата, а може би  не й се занимава с това.  Аз много обичам двойните и тройни системи, защото се убедих, че и лекарите са хора, т. е. могат да грешат, а когато човек има на разположение две или три мнения,може да си направи някакви изводи. А отговор на въпроса защо лекарите у нас  масово предпочитат децата да са на адаптирано мляко ми даде втората лекарка, при която бях - тя каза, че с адаптираните млека по-бързо се наддавало и затова нейните колеги ги препоръчвали.

Общи условия

Активация на акаунт