За памперсите и момчетата?

  • 4 121
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
По-рано бях чувала, че едновремешните пластмасови /найлонови/ гащи от времето на пелените не се препоръчвали за момчета, защото имало риск от стерилитет. Та миналия път като бяхме на консултация в стаята за мерене, другия педиатър съветваше една мъжка майка да не ползва памперси, защото трябвало тестисите да са на студено.
И се размислих. Щом найлоновите гащи рискуват стерилитет, какво по-различно са памперсите? И ми стана едно страшно. Ами памперси се ползват едва от 15 години, т.е. нито един ползващ памперси не е достигнал полова зрялост. Как тогава да знаем, че няма проблем?
Та моля, някой сведущ да каже:
Къде точно е риска при найлоновите гащи?
С какво памперсите са по-различни от тях?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не съм спец, но в рекламните материали за състава на памперса е обяснено ,че били "проветриви" или нещо подобно  Wink . А найлоновите гащи със сигурност запарват. Пък това за тестисите на студено ми звучи малко кофти, що тоя доктор не си завре неговите тестиси на студено да види кеф ли е - това в рамките на майтапа. Ама си е истина, те от студа на Яни му стават едни мънички, свиват се и се сбръчкват - определено е неприятно  Rolling Eyes ...

# 2
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това пък за първи път го чувам ! Няма такова нещо ! Температурата на тестисите пречи когато искаш да има много качествен семенен материал, високата температура води до малко на брой живи сперматозоиди. Това е от значение само за големи мъже. И се оправя за два месеца с широки гащи. За бебетата мисля че е по-важно да не получат истинки и усложнения след тях точно в същата област Embarassed  в резултат от вечно мокри дупета, които могат да увредят самия орган, а не продукцията. Макат че и за поражения от този род не съм чувала  Embarassed. Не може да е вярно, иначе нямаше всички да ги ползват. Има и пораснали деца след памперси, поне в Канада, нищо им няма. Ако някой знае нещо повече, моля да пише.

# 3
  • Мнения: 1 975
Shocked  Shocked  Shocked  .......Това за първи път го чувам............

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Доколкото ми е известно целта на поддържането на ниски температури около тестисите е свързано с производството на сперматозоидите - необходима им е температура 1-2 градуса под телесната.На нашите бебета им е малко раничко да правят сперма Laughing Това в кръга на шегата!Но си права, че още не ясно влиянието на памперсите в тази насока Confused

# 5
  • Мнения: 2 274
Цитат на: PoliaSp
По-рано бях чувала, че едновремешните пластмасови /найлонови/ гащи от времето на пелените не се препоръчвали за момчета, защото имало риск от стерилитет. Та миналия път като бяхме на консултация в стаята за мерене, другия педиатър съветваше една мъжка майка да не ползва памперси, защото трябвало тестисите да са на студено.
И се размислих. Щом найлоновите гащи рискуват стерилитет, какво по-различно са памперсите? И ми стана едно страшно. Ами памперси се ползват едва от 15 години, т.е. нито един ползващ памперси не е достигнал полова зрялост. Как тогава да знаем, че няма проблем?
Та моля, някой сведущ да каже:
Къде точно е риска при найлоновите гащи?
С какво памперсите са по-различни от тях?

Аз съм чувала  и това, че при момиченцата пък водели до храничен цистит Confused  
Не зная.... Cry

# 6
  • Мнения: 7 831
Приказки от този сорт определям като съвременен фолклор, не искам да обидя никого.

# 7
  • Мнения: 196
Цитат на: kristal_97
Shocked  Shocked  Shocked  .......Това за първи път го чувам............

И аз.  Дано не е вярно Confused

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Ellypr
Приказки от този сорт определям като съвременен фолклор, не искам да обидя никого.


И аз съм на това мнение.

# 9
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Erica
Цитат на: Ellypr
Приказки от този сорт определям като съвременен фолклор, не искам да обидя никого.


И аз съм на това мнение.


Аз също:) Все си мисля, че памперсът е най-великото изобретение за бебета през последните години и дълбоко се съмнявам, че целта е била да се унищожи човечеството, като се спре спермопроизводството на идните поколения:)

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Petinka
Цитат на: Erica
Цитат на: Ellypr
Приказки от този сорт определям като съвременен фолклор, не искам да обидя никого.


И аз съм на това мнение.


Аз също:) Все си мисля, че памперсът е най-великото изобретение за бебета през последните години и дълбоко се съмнявам, че целта е била да се унищожи човечеството, като се спре спермопроизводството на идните поколения:)


 Grinning   202uu   Hands Thumbsup

# 11
  • Мнения: 1 017
Не знам кое е истина, но свекър ми беше гледал някаква педиатърка по телевизията разправяла, че след 6 месеца не било хубаво да се ползват памперси по тази причина Sad
Ама пък нашите доктори ли се извъдиха най- вещи по този въпрос ? Sad  Confused:

# 12
  • Мнения: 133
В случаите когато тестисите са задържани в коремната кухина и по една или друга причина не могат да слязат в скротома до 1 годинка се прибягва до оперативна намеса. Това се отнася и до " асансьорните тестиси". Това ме навежда на мисълта че температурата на тестисите има значение от самато начало.
Не смея да мисля че памперсите могат да доведат до увреждания.
Моя непослушко го оперираха от хидроцеле на 2г 4м и хирурга ми обясни че налягането което се получава може да доведе до усложнения които ще се разберат в по късен етап / когато почне да произвежда сперма  както беше написал някой/.

# 13
  • Мнения: 6 206
Може и да е фолклор, аз за това питам.
Иначе смешно е да говорите за нещо, което явно не разбирате.
Питам някой да ми даде смислено обяснение, да каже
Да така е, защото.... или Не е, защото .....
Не търся световната конспирация. Историята е пълна с примери на неуспешни подобрения и изобретения, отхвърлени след години.
Дайте логично обяснение, защо не е така или ако е така - защо!
Може и аз да съм сбъркана, параноична, за което се извинявам.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: PoliaSp
Може и да е фолклор, аз за това питам.
Иначе смешно е да говорите за нещо, което явно не разбирате.
Питам някой да ми даде смислено обяснение, да каже
Да така е, защото.... или Не е, защото .....
Не търся световната конспирация. Историята е пълна с примери на неуспешни подобрения и изобретения, отхвърлени след години.
Дайте логично обяснение, защо не е така или ако е така - защо!
Може и аз да съм сбъркана, параноична, за което се извинявам.

Не бе, не си параноична  Wink , нали за това сме майки - за да се притесняваме за нашите деца. Може и да сме сигурни(почти), че поредното нещо е глупост, но ... винаги има едно "но". И по-добре да се презастраховаме, отколкото да допуснем някаква грешка. Поне аз мисля така. Колкото до въпроса ти, вече написах, за съжаление не съм компетентна, та няма повече да коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт