Бият ли се децата ви?

  • 514
  • 10
  •   1
Отговори
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Вече не зная какво да правя,малкото ми детенце постоянно бие децата около себе си.И двете сме ги възпитавали по един и същи начин,а резултатите са напълно противоположни.Голямата ни дъщеря е кротка и спокойна,в нея няма никаква агресия.Ако някой я удари започва да плаче и се скрива при мен,дори и не си помисля да удари,а малкото е фурия-бие всички подред.Ако някое детенце реши да и вземе играчка настава война,от скоро защитаваме и кака,тя като не бие то малкото ще я защити.Вече ме е срам от майките не другите деца,вече не остана такова,което да не сме натупали.Кажете ми какво да правя?

# 1
  • Мнения: 7 263
Вече не зная какво да правя,малкото ми детенце постоянно бие децата около себе си.Вече ме е срам от майките не другите деца,вече не остана такова,което да не сме натупали.Кажете ми какво да правя?

Все едно аз съм го писала това  - освен че ти съчувствам засега нямам отговор на въпроса newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78

# 2
  • Мнения: 1 393
Дъщеря ми за сега само гали и целува бебето,но да видим как ще е като проходи Сашко  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 8 505
Бие се с едно-единствено дете-по цял ден са заедно,може би заради това.Другите не закача.

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Засега не се бие, напротив - радва се, но само на едно определено дете  Heart Eyes.

# 5
  • Мнения: 2 910
До този момент все още не се е била с никой, но, когато някой я ядоса, започва да тропа с крачета, което е признак, че се е рзсърдила.

# 6
  • Мнения: 1 149
Моят син като малък не се биеше,но сега е на 8год и се бие в училище -особено когато го обиждат,че е дебел.Просто и аз не знам как да постъпя мила.Ако някой има опит нека да ни даде съвет Praynig

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Период е. Ще отмине, а до тогава - здрави нерви и предупреждения към другите.

Трябва да спомена, че и 2-те ми деца са попадали под ударите на такива "побойници" и хич не е приятно  Stop. Значи моите деца ги доближават въпросните и сядат кротко в пясъчника да си играят и изведнъж бам-бам и получават масирани крушета. Ми не е приятно, че даже си е и болезнено.  Close

Досега съм срещала само една баба, която си знаеше номерцата на внучето си, ме предупреди навреме и даже гледаше да застане м/у 2-те деца, за да отреагира навреме. Евалла й правя. Може би това е модела и много говорене и поучаване...

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Говорим,обясняваме,наказваме-ползата е никаква.Вече започнахме да играем сами.Интересното е,че в яслата не се бие.Госпожите се учудиха,когато им споменах за този проблем.Казаха,че е маного контактна и спокойна.Вече се чудя,дали не го прави заради кака си. newsm78

# 9
Здравей,
и ние сме минали през този период. С големия никакъв проблем, но малкият много налиташе на бой като беше на 2-3год, включително и на батко си. На детската площадка не се проявяваше толкова, в детскаата изобщо, но пред гости вкъщи... На една приятелка детенцето доста удари отнесе, добре че това не се отрази на приятелството ни, децата ни вече си играят прекрасно заедно. Обаче на батко си продължава да посяга от време на време, което доста ме ядосва ...  И приказките  не помагат - добре, обещавам, няма вече и след малко пак... Надявам се като порасне още малко да престане.
 #Crazy

# 10
  • Мнения: 2 596
Говорим,обясняваме,наказваме-ползата е никаква.
И при нас това не помага. Но Бисерчо се бие с причина, само когато някое дете много започне да му взема играчките и да го дразни, тогава започва едно пискане и бой. Иначе не се бие просто ей така. Най-вече бие обаче кака си, първа братовчедка, и то ако вече е бил с нея цял ден и тя много го е дразнила в игрите.

Общи условия

Активация на акаунт