Шофьорски курс?

  • 2 069
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Момичета,
пред дилема съм, дали да запиша курс или не?  Rolling Eyes Бях го планирала за този месец, но сега незнам дали страха от шофирането няма да навреди на мен или на бебето? някоя от вас карала ли е такъв курс като бременна?

# 1
  • Мнения: 1 722
По принцип е забранено да се кара курс при това състояние, за да се избегнат евентуални травми. Но ако се чувстваш готова аз мисля, че не е толкова рисковано, пък и още не ти личи, в началото си. Като карах курс, в групата ни имаше едно бременно момиче, но тя просто премълча този факт, беше в началото на бременността. Но ако имаш страх от шофирането, значи не си готова и само ще вземеш книжка, бе да си на практика шофьор.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ако тепърва ще се учиш да караш и ти е притеснено - не мисля че моментът е подходящ. Има и друго - ако не започнеш да караш веднага след като вземеш книжка и направиш пауза от година примерно - няма да има особен смисъл от курса.

Освен това ако решиш да караш курса не крий състоянието си от инструктора и колегите в курса - важно е да са предупредени.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
Az sashto byah pred sashtata dilema, sama za sebe si reshih che nyama da hodya, zashtoto shofiorskia kurs nosi mnogo emotzii, polojitelni i otricatelni. Vsyaka edna ot tyah, prejivyana ot teb pone malko se otrazyava i na bebo ....... az reshih che e dobre da gi spestya tezi prejivyavania. Ne sluchaino vsichki kazvat che bremennostta tryabva da proticha v spokoina obstanovka Simple Smile
USPEH s vzemaneto na reshenieto.

# 4
  • Мнения: 2 489
И аз ще те посъветвам да го отложиш. Сега не му е времето да се излагаш на такива неща.
Ако беше шофьор не виждам проблеми при шофирането, но точно сега да се учиш - все пак има някакъв стрес, ще набиеш един път спирачки, ще се стреснеш...
Не се натоварвай излишно. Бременността ти е още крехка и я пази!

# 5
  • София
  • Мнения: 9 398
Аз взех шофьорската си книжка сега с тази ми бременност в 5-ти месец.
Скъсаха ме първият път. Ама и аз си бях гола вода Embarassed  Sunglasses . Пък за инструктура ми да не говорим, че е друга тема. Imp
Но взех допълнителни часове при друг, и се явих втори път. Взех го, ама досега 3-х съм карала нощно.
Така, че споко!
Къде по-стресови ситуации от това има. Wink

# 6
  • Мнения: 268
Здравей,
когато се записах за курса бях в 4-ти месец, но не ми личеше особено. На градско ме скъсаха първия път и се наложи да вземам допълнително часове, за да се явя отново. Докато дойде време за втория изпит, вече бях в 6-ия. Обаче пък го взех  Grinning .
С нетърпение отидох в КАТ да си получа книжката. И тъкмо се бях заредила с порядъчна доза ентусиазъм да ставам печен шофьор и ... удариха ни много лошо на едно кръстовище  Cry  /не шофирах аз/.  За щастие на мен и бебчо нищо ни нямаше, но стресът е огромен. Действието се развива през 2002 г. Чак сега започвам отново да се поотпускам и да карам понякога, главно, когато сме без дечурлигата.
Имай предвид, че шофьорските курсове са изпълнени с най-различни емоции, така че само ти можеш да си направиш ясна преценка, дали си "за" или "против".
Желая ти успех, каквото и да решиш  thumbsup

# 7
  • София
  • Мнения: 9 398
Цитат на: mam4e
Освен това ако решиш да караш курса не крий състоянието си от инструктора и колегите в курса - важно е да са предупредени.


Така е. Мен ме накараха да подпиша клетвена декларация като се явих на листовките, че си поемам отговорността и няма да търся такава от изпитващия, пред вид състоянието, в което съм/ бях де Wink .

# 8
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря ви момичета, и в мен като че ли наделява мнението че може да ми дойде в повече емоцията. Досега съм карала само веднъж (т.е. съм пробвала) но си ме беше страх Embarassed
Ще изчакам живот и здраве да се роди бебето и тогава  Wink

# 9
Здарвей и от мен.
Аз забременях докато карах курсовете. Сега, аз по принцип съм си доста емоционална и затова може би не беше подходящо. Но от друга страна страшно ми харесва да карам кола и това беше в голям плюс.
Другото, което знам е, че след раждане на майката й е много по- трудно да преодолее страха, защото осъзнава, че вече детето й не е така защитено, както е било в коремчето й ( това го четох някъде в bg-mamma.com ).
И третото- когато шофира мъжът ми съм значително по- напрегната от иначе, защото като всеки по- стар шофьор и той изпростява отвреме-навреме на улицата и прави разни безобразни.
Това е от мен.
Поздрави

# 10
  • Мнения: 1 975
Не съм ги карала когато бях бременна, но съм чувала за доста мами които са ги карали курсовете по време на бременност........... И после не могат да ги откъснат от кормилото и педалите  Laughing  Laughing  Laughing
няма страшно  Wink

# 11
  • Мнения: 5 228
Според мен това е излишно натоварване точно сега, когато трябва да си почиваш повече и да си спокойна. Знаеш какво е движението и как карат повечето, така че аз бих си спестила допълнителния стрес.

# 12
  • Мнения: 558
Привет и от мен!
Аз карах курсовете като не бях бременна но ме скъсаха. После известно време не съм се явявала понеже майка ми загина при катастрофа и не знаех как ще ми се отрази. Впоследствие забременях и в 3 месец се явих на изпит и го изкарах.
Ти си прецени според това какъв 4овек си но все пак не забравяй 4е по време на бременност ставаме по-4увствителни- аз например срам не срам се разревах единия ден по време на допълнителните 4асове но при мен и другата слу4ка си даде отражение...
Каквото и да решиш, УСПЕХ!

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: iliana_r
Момичета,
пред дилема съм, дали да запиша курс или не?  Rolling Eyes Бях го планирала за този месец, но сега незнам дали страха от шофирането няма да навреди на мен или на бебето? някоя от вас карала ли е такъв курс като бременна?


Аз ти препоръчвам сега да го запишеш, защото до година щял да стане двойно по- скъп, мисля и аз така да направя. Пък като родиш и се възстановиш- тогава го карай.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 974
Как сега да го запиша, пък догодина да го карам, има ли такъв вариант. Сега да си латя за догодина ли?

Общи условия

Активация на акаунт