пътуване на 500км с 4 месечно бебе?????????????

  • 1 248
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
мъжа ми е от едно село в северна българия,но ние живеем в сандански той много иска да отидем април месец на гости при родителите му но нашето бебче тогава ще бъде само на 4 месеца.какво да правя да пътуваме ли,с кола разбирасе ,но все пак.вие какво ще кажете,пътували ли сте с малки деца смисъл толкова малки на такова огромно разстояние?благодаря ви предварително за съветите

# 1
  • Мнения: 8 505
Пътувала съм с много по-малко бебе (1,5месеца) на малко по-малко разстояние (400км).Няма страшно,почвчето бебета обичат пътуването с кола и най-често прекарват пътя в сън.
Ще си позволя и да те агитирам малко-ако нямате кошница за кола,купете си докато дойде време за път.

# 2
  • Мнения: 510
Пътувала съм с много по-малко бебе (1,5месеца) на малко по-малко разстояние (400км).Няма страшно,почвчето бебета обичат пътуването с кола и най-често прекарват пътя в сън.
Ще си позволя и да те агитирам малко-ако нямате кошница за кола,купете си докато дойде време за път.
Е,ние тръгнахме за първи път на голям път,когато беше на 6 месеца,на всичко останало,казано от reflex-за съня в столчето за кола е вярно с пълна сила и за нашето дете,което вече е на 6г и все още си поспива  в столчето по време на дългите ни пътувания Joy

# 3
  • Мнения: 658
Няма никакъв проблем. Шишо бебе на същите месеци когато го водихме на Доспат - и до там са ни горе-долу толкова километрите. Спирахме 3-4 пъти за глътка въздух, смяна на памперсите и всичко меше 6. Не се притеснявай.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 375
Беше на 3 месеца, когато отидох на море на север - 500 км. Карам, кърмя, карам, кърмя и така....   : Давай спокойно, те само спят в колата.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Свекърва ми живее на 350 км от нас.Бебка беше на 2 месеца,когато ходихме за първи път с нея,нямаше никакви проблеми,спа си в столчето почти през цялото време.Тръгнете по-раничко,за да пристигнете по светло,предвидете достатъчно време за почивки,на всеки два часа спирайте и изкарвайте бебо на въздух ако времето позволява.Предварително си подготви достатъчно памперси,кърпички и преварена вода за млякото ако не кърмиш.Има едни уреди за затопляне на храна,които се включват в запалката на колата,много са добри.Но ако не можеш да намериш и термус ще свърши работа.Не забравяй достатъчно количество течности-вода,чай.И дрехи за преобличане ако евентуално се изпоти.Просто предварително си направи списък с всички неща,които през деня ползваш за бебчо у дома,после си ги приготви в една чанта,която да ти бъде подръка.Не забравяй завивки и поне два биберона ако ползвате.Няма страшно,лек път!

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Много се извинявам на da bo, но те все пак няма да правят околосветско пътешествие. Нищо страшно няма, просто бебо трябва да си пътува в кошница, която да си е вързана с колана. Почивки, водичка, а и едно хранене - и хоп - пристигнали. Василена беше на 22дена. Не се събуди изобщо в продължение на 370км.
Как няма да пътува бебо - нали е жител на глобалното село Grinning

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
По-добре е да си приготвят всичко и да не им потябва,отколкото после да се тюхкат насред пътя и да се изнервят взаимно.

# 8
  • Мнения: 2 567
Лека-полека започвам да установявам, че колкото по-голямо става детето, толкова по-трудно се пътува с него. До определена възраст, разбира се.
Точно на 4месеца Диана я карахме на ски във Франция-разстояние от около 1000=1200км. Пътуването ни беше песен-спа си през цялото време, на около 3 часа спирахме и я събуждахме, за да я кърмя  Peace
А по време на тазгодишните ски какво шило беше..... Rolling Eyes

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 898
Аз пътувах с каката и малката до Добрич /на 330км/ когато Ради беше на 3 месеца.
А за голямата да не ти казвам, ходихме си до Добрич когато беше на 2 месеца и пътувахме с влак, с прехвърляне на 2 гари.
Така, че нищо сложно не е едно пътуване с бебе, дори е по -спокойно отколкото с по -голямо дете, ако знаеш сега какво шоу сме като тръгнем на път,  но това е друга тема...

# 10
  • Мнения: 396
Когато пътувах ме на дълго разстояние за около 4часа път,Вивиан беше близо на 3м.Пътуването мина добре.Какво му се притесняваш,правиш му за ядене на бебока,водички и сокчета каквото там си пийвате и хапвате (бебчето имам предвид)и тръгвате thumbsup .То ще си спи,ако трябва ще се спира за малко въздух,не е като да се пътува с автобус yes .Успешно пътуване и безпроблемно ,разбира се Grinning.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма нищо страшно:)
Просто се подготви добре, но разумно...
Не понасяй цялата къща и не забравяй важните неща:)

И..спокойствие...Simple Smile

# 12
  • Varna
  • Мнения: 503
  Няма страшно. Просто се подготви добре. Аз работя в хотел и съм забелязала че много чужденци идват с бебета на по 3-4 месеца на море без да се притесняват.

# 13
  • Мнения: 1 731
С малкия сме пътували 200км когато беше на 2мес и половина.Никакви проблеми,той си спа,яде в колата ,сменят с епамперсите на задната седалка. baby_neutralНикакъв проблем,сега не може да с еговори за такова спокойно пътуване.Така ,че не се притеснявай изобщо.Лек път и спокоен ви желая !  bouquet
Бабата ще е щастлива да си види внучето. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт