Налага се да се върна на работа . . .

  • 1 088
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 771
Много трудно го преживях това, че трябва да оставя детето си в други ръце, а аз да започна работа. Мисля, че все още ще преживявам момента, а най вече когато решението ми стане факт. Планувам от началото на март да стане това, но . . .
Крис все още основно е на кърма, а другата храна е като допълнение или някакъв асортимент. Мисля да се цедя, но хамалогията на цеденето не съм я преживявала, а и щом е за доброто на бебето какво да се прави . . .
Моля ви да споделите своя опит за режим и хранене.
Да не говорим, че се приспиваме и денем и нощем на гърда. Хайде през деня може да спи и в количката на разходка, а вечер ще си го приспивам, ако не може без мен.
Работното ми време сигурно ще бъде два работя два почивам. Като работя по 12 часа.
Е това е. Ясно е, че съм много объркана и разтроена от времето което ни предстои.

пп: Крис ще го гледа сестра ми. Той я приема много добре, но нееее мамааа Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Не са една или две мамите, на които се е наложило да тръгнат на работа.. просто ситуацията в държавата е такава, че понякога нямаме избор  Thinking.
Аз тръгнах на работа, когато Ники беше на 6 месеца и вярвай ми, никак не ми беше лесно.. но само първия ден  Wink. Оказа се, че детето не показва, че нещо му липсва, особено като го гледа познат човек /при нас тати/.
Най-важното е да си спокойна, всичко се нарежда по местата. И започвай да се учиш да цедиш, защото отначало си е голяма мъка  Laughing.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно ти е много мъчно,че ще трябва да го оставяш,и то за по 12ч... Sad
Но ще се справиш - както е казала и Хеленка,цеденето изисква практика и най-вече гърдите ти да свикнат с помпата,така че започвай да се учиш отсега и не се отчайвай,че в началото няма да се получава.Можеш да погледнеш тук за начините за стимулиране на рефлекса на потичане (обикновено това е проблема) - http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html.
Още две идейки - няма ли начин да бъдеш прехвърлена на редовна смяна или поне да ползваш 2-та часа за кърмене,които ти се полагат по закон (но по преценка на лекаря Rolling Eyes).
Горе главата - Крис ще свикне,чудесно е,че ще го гледа близък човек,когото познава и на когото имаш доверие.Сега ти изглежда ужасно всичкото,но бързо ще влезете в ритъм - не се съмнявай Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 4 915
Eй тук има една скорошна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75982.msg1311854;topicseen#msg1311854

Там съм писала как беше при нас, тръгнах на работа, когато малката беше на 10 месеца.

# 4
  • Мнения: 127
И аз тръгнах на работа , малко след като Ема стана на 5 месеца. Вече втори месец съм на работа. В обедната почивка се цедя и работя на 6 часов работен ден, ще е така докато тя стане на 8 месеца. При мен проблема е че кърмата ми доста намаля последната седмица, но преди това беше горе долу ок. Така че цеденето на работа не е голям проблем, стига да имаш хладилник в който да съхраняваш кърмата. И ми се струва че преживявах почването на работа повече преди да почна , отколкото след това Simple Smile Сега просто не остава време и гледам докато съм на работа да не мисля много за Ема, а докато съм в къщи да не мисля за работа. Почти успявам Simple Smile
Успех!

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не се притеснявай, започнах работа преди Дени да навърши 5, продължавам да се цедя на работа и то на ръка, вече така съм се изучила , че за 10 минути цедя 140 грама! Бебка я гледа свекърва ми, в началото беше трудно, но сега тя свикна и вече добре се ориентира как да запсива когато съм с нея и когато ме няма!
Успех!

# 6
  • Мнения: 6 243
Представям си колко объркано ти се струва всичко отстрани... май повечето работещи майки преминават през тоя период на почти паника. Всъщност няколко дни след като почнеш работа, ще се увериш, че Крис е добре, така че - ти също. В старите теми съм писала доста за нашия режим, сигурно няма нужда да се повтарям. Само за едно нещо ми се иска да ти напомня - вероятността от обърнат режим - отсъствието ти през деня той сигурно ще иска да компенсира с непрекъснато нощно търсене на гърдата...подготви се!

# 7
  • Мнения: 3 161
Щастливка си ти, че сестра ти ще ти гледа детето! Аз като малка казвах, че имам две майки - леля помагаше и ме гледаше заедно с майка ми, и двете много си ги обичам. На годинка спокойно вече можеш да го оставиш в ръцете на друг, особено ако е близък и проверен човек. Ще заспива и без теб, без гърда - макар че в твое присъствие едва ли ще му е възможно. Просто сестра ти ще си намери свой метод да го приспи и успокои. С цеденето ще се справиш, не е толкова трудно, просто трябва да решиш на какви интервали да го правиш (според това, колко често суче, когато си в къщи). А и вече е време да обръщате режима - първо манджата, после млякото, така че може и добре да дойде отделянето. Спокойно, ще се справите и тримата!

# 8
  • Мнения: 6 472
Ще заспива и без теб, без гърда - макар че в твое присъствие едва ли ще му е възможно. Просто сестра ти ще си намери свой метод да го приспи и успокои.

Това абсолютно вярно. Аз също много се притеснявах как бебка ще заспива без гърда, но се оказа, че няма никакъв проблем. Обаче ако аз съм си в къщи, не съществува друг начин за приспиване, освен кърмене Wink

# 9
  • Мнения: 4 242
Само да засвидетелствам съчувствие! Колкото по наближава момента на раздялата, толкова по ми се стяга душата! Cry

# 10
  • Мнения: 1 771
Сигурно ти е много мъчно,че ще трябва да го оставяш,и то за по 12ч... Sad
Но ще се справиш - както е казала и Хеленка,цеденето изисква практика и най-вече гърдите ти да свикнат с помпата,така че започвай да се учиш отсега и не се отчайвай,че в началото няма да се получава.Можеш да погледнеш тук за начините за стимулиране на рефлекса на потичане (обикновено това е проблема) - http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html.
Още две идейки - няма ли начин да бъдеш прехвърлена на редовна смяна или поне да ползваш 2-та часа за кърмене,които ти се полагат по закон (но по преценка на лекаря Rolling Eyes).
Горе главата - Крис ще свикне,чудесно е,че ще го гледа близък човек,когото познава и на когото имаш доверие.Сега ти изглежда ужасно всичкото,но бързо ще влезете в ритъм - не се съмнявай Heart Eyes

hedra, много ми е трудно. Сърцето ми се къса от мъка. И днес отново плаках.
Не знам  за този закон. Това значи ли, че ще работя  от 8-17,30 ще мога да си тръгна в 15,30 часа и пак трябва да получавам същата заплата? Хич не ми е ясно. Но така като приспадна тези два часа , ако приема варианта редовна смяна май ще е много добре, как мислиш? Фирмата има още обекти, но се спрях на най не ангажирания и колкото се може да имам повече време с Крис. Искам колкото е възможно по малко моменти да изпусна от живота му.
Това е примерен режим, ако работя редовна до 15,30 часа, но не съм включила кърмата.
 6-6,30 часа    кърмене
 

10  часа          закуска   - попара  или каша    
 
13,30 часа      обяд  пюре

17,00 часа   кърмене (мисля, че при това р.вр. ще съм се прибрала)
17,30 часа       вечеря - каша или супа

М/у кърменето в 6-6,30 има голяма пауза и там мисля, че трябва да има прием на кърма както и м/у другите хранения. Как смятатече ще е най добре?  
Къпане и приспиване от19,30-20,30
Е как ви се струва?

 
  

# 11
  • Мнения: 1 771
Много ви благодаря на всички за подкрепата и съветите и подаденото рамо Confused.
sladka hapka, пусках търсачка, но не успях да намеря режим, така че може и на лични да ми пишеш или един линк с темата да ми пратиш ще съм ти безкрайно благодарна.
Готова съм за атаката от негова страна и хич няма да се оплаквам  Heart Eyes

Free Soul , тази тема я четох, но не ми беше достатъчна като, че ли  Embarassed
Как пренасяше кърмата в тврмос или? Нямаме хладилник в работата и трябва да намеря решение.


Още веднъж на всички ви благодаря  newsm51

пп: а планувахме от май да почваме да работим и за сестричка  Cry

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Не знам  за този закон. Това значи ли, че ще работя  от 8-17,30 ще мога да си тръгна в 15,30 часа и пак трябва да получавам същата заплата? Хич не ми е ясно.
Да, Голди, има такова намаляване на работното време за кърмачки, но се полага до навършване на 8 месеца на бебето. Сладка хапка беше писала, че този срок може да се удължи с бележка от педиатъра на детето. Което си е една голяма глупост, защото кой решава, че след 8 месеца бебето вече няма нужда от майка си толкова често?

# 13
  • Мнения: 1 771
Не знам  за този закон. Това значи ли, че ще работя  от 8-17,30 ще мога да си тръгна в 15,30 часа и пак трябва да получавам същата заплата? Хич не ми е ясно.
Да, Голди, има такова намаляване на работното време за кърмачки, но се полага до навършване на 8 месеца на бебето. Сладка хапка беше писала, че този срок може да се удължи с бележка от педиатъра на детето. Което си е една голяма глупост, защото кой решава, че след 8 месеца бебето вече няма нужда от майка си толкова често?

Ако е така ще говоря с педиатърката и може и се получи. Много е свесна, но ще видим за бележка да ли ще се навие като и обясня положението.Благодаря ти Heart Eyes.

# 14
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Моят син беше на 5.5 като тръгна на градина,а аз на работа,нямах друг избор,нито пък някои да го гледа в къщи. Много съм доволна,нямаше никакъв проблем със свикването,в градината е от 7.30 сутринта до почти 6.00 вечерта,съвестно ми е,но не мога да си позволя да не работя. За това пък в  почивните дни съм изцяло с него и не се занимавам с нищо друго. Проблем с храната не съм имала,тои е на формула от 1-я си ден ,сега яде и друга храна. От първия си ден спи сам в стаята си,нямам проблем със заспиване(никога не се е налагало да го приспивам). вечер си хапва млякото и в 20.30 е заспал и така до сутринта докато го събудя.Така,че не е толкова страшно.

Общи условия

Активация на акаунт