Пак за нощното хранене :(

  • 1 353
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Ами аз откакто тръгнах на работа, Гогата започна да се буди по незнамси колко пъти на нощ, вече спрях да ги броя.

До преди да тръгна на работа се будеше веднъж на нощ, около 3 ч. и после чак в 6-7. Дори беше започнал да измества - към 4.00 ч. и някои нощи пропускаше.

Да, ама като тръгнах на работа, започна едно будене - значи първо започна да се буди около 23.30-24.00ч. После, освен буденето в 23-24ч., изтегли и буденето от 3.00 на 2.00ч. После ранното будене се получи в 5.00 вместо в 6-7 ч., а накрая започна и в 7 да се буди. Та сега е нещо такова: 23.30, 2.30, 5.00, 7.00  Sad  Cry

Накрая се оказва така, че той почти си спи при мен, защото аз го слагам да легне до мен и докъто той си цока, аз заспивам, като се събудя и вече минали час-два, като го преместя и след час-два пак се буди. Забелязвам, че част от буденията са само, защото иска "при мама" - просто го слагам на гърдата, захапва я и заспива моментално  Confused

Няма лошо по принцип. Да, ама аз нито мога да се наспя през нощта, нито има кога да си отспя през деня  Cry И по-лошата страна - схващам се ужасно, защото нали се сещате в каква неудобна поза заспивам до него - така че да не му преча, да не го натисна случайно и т.н.

Моля ви, дайте някакви съвети!

Притеснява ме и това да не свикне да спи при нас и после да не иска в неговото си легло  Confused:

А, между другото - не ще бибата  Confused А вода не пие  Neutral Face

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ау. Ще те отчая - вчера Мая направо ми спа отгоре и тя, а е на 15 месеца. Толкова пъти иска да суче нощем през тази нощ, че не успях да мигна.
Зъбки, какво да ти кажа. Ще се научиш как да спиш на една страна без да се схващаш.
Помисли си, ако не го кърмиш Гогата нощем, с тез зъбки как ще се мъчи. А е истина, че понякога просто иска да се гушне при теб на топло и на цица, това си е нормално. Дет' вика баща ми, и аз искам на мама на цицата, ама няма Simple Smile
Направо го взимай да си спи при теб след първото будене, или премести леглото му до вашето със свалена предна решетка. Само го кърмиш, после го бутваш пак обратно, или пък ти се местиш.

# 2
  • Мнения: 3 379
Много ме успокои  Cry Значи трябва не само да се науча как да се позиционирам, за да не се схващам, ами трябва и да се науча как да се наспивам за 2 часа.

Ми то ще почна тогава да си лягам с него в 8.30ч. Поне тогава прави 3-4 часова пауза  Laughing

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ааа, за спането на пресекулки ще се научиш. То ако те буди от другата стая, щото расте зъбче да не е различно? хубавото е, че като няма зъбки да никнат, има по няколко вечери почивка.

# 4
  • Мнения: 3 379
Мда, добре че сме натясно та си спи до нас в креватчето и май там ще си спи още поне година. Е, започвам да се настройвам тогава  Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И ние имаме такива "проблясъци". Процедурата е както Буу я описа. Свиква се и не е толкова неприятно!
Има нощи, в които бебе е много спокойна, пък аз искам да я гуша ли гуша... Но си трая..  Wink

# 6
  • Мнения: 3 379
Ох, къде ги тези нощи? Искам поне една такава  Cry   Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Същата работа, от няколко дни. Гледам венецът му е подут на едно място. А за колко време пробива един зъб?  Confused
И се напъва, на всичкото отгоре. Може и корем да го боли. Ама на мен ми е студено и сънливо, да го разнасям из стаята, вземам го при мен, след което на сутринта не помня колко пъти е сукал, само дето главата ме боли от недоспиване, а пък него не знам.....
Ако баща му е тука, ще ми прави изречения, че го вземам в леглото при мен (няма го в момента)
И аз не съм много фен на това, ама..... Маминото топло си е друго топло, не е като от одеалце Simple Smile

# 8
  • Мнения: 11
Това май е задължителната екстра от връщането на мама на работа  и ние напрактика се храним нощем по4ти на всеки час. Преди нямаше проблем да си спинка в кревадчето и само по веднъж на вечер да идва при мама да си цокне, но...сега сме с други маниери - не искаме и да чуем за детското креватче. Дори  да е дълбоко заспала само да понеча да я преместя веднага започва да пищи и да се сърди. Вода не пием, никакви беберони не признаваме, дайни само цица и това е.. Явно на този етап ще е така.. надявам се обаче по-бързо да мине, 4е понякога с отворени очи бълнувам за сън...

# 9
  • Мнения: 473
И ние сме така вече от два месеца. Аз бях много против да спи при нас, но след като около седмица висях над леглото да успокоявам, давам биба, давам вода и в резултат ходеп като сомнамбул, бързо бързо се отказах и спи вече при нас.
 Научих се да спя на една страна,почти на ръба на леглото,защото Марти се бута все в мен и аз отстъпвам, но понякота си водим борба за територия  Grinning
И между другото вече изобщо не гледам часовник - като се размрънка давам цица или вода - понякога просто си е жаден и продължаваме да си спим.
Така ще е какво да се прави - сън не се очертава скоро.

Само се притеснявам как ще се научи след това сам да спи, може би с времето и израстването?

Някой да сподели ако знае, моля

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Не се притеснявайте, че няма да могат да се научат да спат сами. И това, както много други неща, стават на естествен етап от развитието на детето. Сестра ми има 3 деца и 3-те спяха при тях докато бяха бебета и малки и 3-те в един момент сами вече не искаха да спят при тях, защото се чувстваха "големи". А нали знаете каква обида е да кажеш на едно дете, че е "малко"?! Като бебе Ради спеше в отделно креватче. Просто леглото ни не е досатъчно голямо за 3-ма, направо мога да кажа, че е тясно и нямаше начин да го сменим за по-голямо. Ставах по 2 пъти през нощта да се кърмим. До тук добре, след 1г1/2 беше почти спрял да се буди през нощта, ама като тръгна на ясла му беше толкова трудно на милия - кисел, започна да се тръшка за всякаква дреболия, събуждаше се нощем да суче по-често, изобщо кошмар. Тогава тясно, не тясно го взехме при нас на спалнята и се кротна. Изобщо нощите станаха много по-спокойни, а и ми беше толкова мъчно, че страда и не ми даваше сърце да го преместя. Все още спи при нас и вече "свикнах" да се събуждам леко схваната, а и май не ми прави впечатление. Но пък той е толкова щастлив сутрин като се събуди до мама и не бих заменила усмивката му за нищо на света. За мен спането с него е не просто сън, то е и емоция и общуване.

# 11
  • Мнения: 3 379
В следствие на вашите съвети тази нощ още на първото будене го взех да спи при мен и изобщо не съм го местила до сутринта в неготото легло. Резултатът: аз съм се наспала доста по-добре, не съм броила колко пъти се е будил през нощта - може би 2-3, но му давах цицата и си заспивахме и двамата, а и той се събуди с весело бръмчене  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 2 210
И ние сме така!! Сутрин едната ръка не си я 4увствам Rolling Eyes Явно ще трябва наистина да се нау4им да спим "на пресекулки". Аз сънувам по 4-5 сюжета на ве4ер- по време на "бързия" сън Stuck Out Tongue SZA да ти кажа за ранното лягане  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue - след банята на бебето и моята баня- лягаме двамата да се храним-около 21.30-гледам "От местопрестъплението", новините по БТВ и докато по4не Слави ве4е съм заспала. Така до около 1ч. ми се събират 3 4аса стабилен сън Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Да видим как ще се оту4им после от спането до Мама. А и Тати хи4 не е радостен от тази ситуация, нооо..няма на4ин!

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Радвам се, че му намерихте цаката.  Grinning
А нашия тати много ми завижда и все ме увещава да преместя бубата между двама ни и той да я гушка нощем. Аз го разубеждавам, щото спи мнооого дълбоко, и се притеснявам. Той заяви, че "тя ще изцирика, ако има нещо", но не ме убеди  Shocked
Засега спането с топло бебе е за мама само.

# 14
  • Мнения: 3 379
Ами той Гогата спи между нас двамата, но нашата спалня е с два матрака, не с един, така че се пада в моята половина  Simple Smile Иначе сутрин тати има привилегията да бъде събуден с подръпване на одеялото от Гошко  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт