Упражнения за тазово дъно

  • 920
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Имам един въпрос :упражнения за тазово дъно? Моя приятелка ще ражда до няколко дни и ме попита този въпрос, но аз не съм наясно и не съм правила след като родих. Ако знаето нещо по въпроса, дайте малко съвети. Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 827
 Щом ще ражда след няколко дни, май е закъсняла с упражненията! Едва ли вече има смисъл да започва изобщо! По-добре да се упражнява само да диша. За другото няма смисъл.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Чела е някъде, че има упражнения и за след раждането. Може би за мускулатурата.

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
за преди раждане знам за укрепване на перинеума - просто отпуска и свива - във седнало положение . другото е - като ходи по малка нужда да се опитва да регулира струиката - да се опитва да спира и да пуска - казват 4е ако ти се  удава с лекота зна4и има6 добра мускулатура

# 4
  • Мнения: 827
 А, за след раждане ли? Ами първо, ако има шевове, трябва да позарастнат малко и пак същото упражнение като за преди раждане:
   
за преди раждане знам за укрепване на перинеума - просто отпуска и свива - във седнало положение . другото е - като ходи по малка нужда да се опитва да регулира струиката - да се опитва да спира и да пуска - казват 4е ако ти се  удава с лекота зна4и има6 добра мускулатура
  Същото е- само че за възвръщане чувствителността и еластичността на мускулите.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
И аз съм на мнение, че ако има шевове, трябва да мине известно време.

Общи условия

Активация на акаунт