За кантара в Шейново :)))

  • 1 148
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 299
Как мислите, дали е верен? Е, въпроса е към майките, които ходят или са ходили там на женска консултация. Любопитно ми е, защото показа с 4 килограма повече от кантара ми в къщи. Аз силно се надявам този в нас да е верен, но... знае ли човек.

А 4 кг. не е малко  Embarassed

10x Simple Smile

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
По принцип повечето кантари мерят различно.
И при мен имаше отклононие с този в къщи и ме записват в картона по кг. при тях. Би трябвало да си следиш кг. само по един от двата, за да знаеш точно колко си качила.
Иначе не вярвам да е много точен, като се има предвид, че лятото се мериш с по-малко дрехи и по-леки обувки, а зимата като се навлечем.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Абсолютно см съгласна с dezyg за меренето на един и същ кантар. На мен лично ми се струваше, че този в Шейново показва с 3 кг повече от този в нас.
Така, че споко. Аз например бях оставила да си пишат картона по техния кантар, но винаги преди консултация и за себе си ползвах домашния. Пък и нали на кантара вкъщи знаех от самото начало колко кг съм-а в Шейново ми ги измериха чак към 12 седмица. Освен това ,когато искаш между консултации да контролираш теглото си, можеш да го направиш само вкъщи.

# 3
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: dezyg
По принцип повечето кантари мерят различно.
И при мен имаше отклононие с този в къщи и ме записват в картона по кг. при тях. Би трябвало да си следиш кг. само по един от двата, за да знаеш точно колко си качила.
Иначе не вярвам да е много точен, като се има предвид, че лятото се мериш с по-малко дрехи и по-леки обувки, а зимата като се навлечем.


То това, че само по един трябва да се следи човек е ясно. Simple Smile Просто ми е любопитно, защото 4 кг. не е шега работа  Embarassed  Embarassed  Embarassed

А на теб като ти показваше отклонение в каква посока беше?

Мерси Simple Smile

Цитат на: marissha
На мен лично ми се струваше, че този в Шейново показва с 3 кг повече от този в нас.


А, това исках да чуя   Grinning

 Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 4
  • София
  • Мнения: 1 402
искам да ви кажа че при мен беше абсолютно точен с моя у нас ... дори с грамовете  Shocked знам звучи абсурдно, но най-добре е наистина да се следиш на един кантар.

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Повече отколкото в къщи, но когато качвах кг. в къщи правехме ремонт и не ми беше до мерене. Сега се меря, но си стоя на кг. от септември.

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Най-точно е меренето сутрин на гладно след тоалетна с възможно най-малко дрехи. Кка ще ме измерят така в Шейново на консултация в 15 ч.?

# 7
  • София
  • Мнения: 299
Цитат
но най-добре е наистина да се следиш на един кантар.

Аха, аз се меря на един. Simple Smile

Цитат
Повече отколкото в къщи, но когато качвах кг. в къщи правехме ремонт и не ми беше до мерене. Сега се меря, но си стоя на кг. от септември.


Мерси. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 479
Последният път,Когато ме претеглиха на кантара в Шейново ми казаха, че много съм наддала - около 4 кг. за 1 месец?! Аз съм в края на 5-я, следя се редовно сутрин на гладно не съм отклонила моя вкъщи повече от 5 кила за цялата ми досегашна бременност. Така, че ти си се следи вкъщи и знай, че средно 1-вото тримес. се наддава 2кила, второто-4кила, третото-6кила, т.е.средно 300гр. на седмица. Гледай докрая да не са повече от 15, пък и да са-здраве да е! Опасно е ако необусновано, за дни започнеш да наддаваш и да се подуваш. Тогава-бягай в АГ-то, защото може нещо да става с бъбреци/черен дроб и т.н. Но това е рядко.

# 9
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: oxyjenia
Последният път,Когато ме претеглиха на кантара в Шейново ми казаха, че много съм наддала - около 4 кг. за 1 месец?! Аз съм в края на 5-я, следя се редовно сутрин на гладно не съм отклонила моя вкъщи повече от 5 кила за цялата ми досегашна бременност. Така, че ти си се следи вкъщи и знай, че средно 1-вото тримес. се наддава 2кила, второто-4кила, третото-6кила, т.е.средно 300гр. на седмица. Гледай докрая да не са повече от 15, пък и да са-здраве да е! Опасно е ако необусновано, за дни започнеш да наддаваш и да се подуваш. Тогава-бягай в АГ-то, защото може нещо да става с бъбреци/черен дроб и т.н. Но това е рядко.


Ами аз вече съм наддала 15 кг, а имам още два месеца Sad
Е, ще го преживея какво да се прави Simple Smile

Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт