2-годишен юнак иска да рисува

  • 3 357
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
Синът ми откри химикала и молива като средство за нанасяне на щети по мебелите.
Един ден ме гледаше с интерес как пиша, дадох му лист и химикал и той си рисува 10-тина минути. Резултатът - вече не мога да му вземе химикала, все го сочи и иска да драска.

Дайте идей какво да му купя, за да си рисува. Страх ме е от моливи и химикалки, защото тича с тях в ръце. За боички е малък, за пастели също. Мислех си за цветни тебешири, но идва зима и няма как да се изявява на алеите в парка.
А иска да рисува  Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Купи му дъска за рисуване. Аз съм виждала 2 вида, за флумастери и за тебешири. Ти си прецени кое по то харесва. Флумастерите са определен вид, дето могат да се трият. По детските маркети  има, но или са много малък формат или пък голям, но много скъпи. Аз намерих в АБВ книжарница дъска за флумастри, с формат А3...
Но се подготви за картини ранен период на по трядиционни места като стените и вратите!
Претръпва се! Wink

# 2
  • Мнения: 4 358
Това не се бях сетила, благодаря!
Само като си помисля, че живеем под наем и ми се изправя косата  Neutral Face

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
Az имах същия проблем, разреших го с диска/отдолу е с маднитен прах, има химикалче, което е с метално връхче и превлича магнита и така се рисува на дъската. Има и магнитче с което като минеш отдоли се изчиства нарисуваното./
Много е удобно, защото химикалчето пише само върху дъската и детенце немозе да надраска нищо!
Има ги в магазините за 1лев. Аз и купих три. Голям кеф за нея и спокойствие за мен!

Сега обаче, моя приятелка и подари водни бои Shocked .
Не ме питаййййййййй.

# 4
  • Мнения: 4 358
Хич няма да питам Grinning
Май ще започнем с такава дъска, с магнитче  Grinning

Преди време гледах едни дъски - стават и за рисуване, и за редене на магнитчета. Магнитчетата бяха с различни форми (момиченца, момченца, плодове). Да сте виждали такива и къде?

# 5
  • Мнения: 704
Моята дъщеря е на 1г.11м, също много иска да рисува. Намерих следното решение - купих й пастели, значи са 10 цвята, но са обвити в пластмаса и могат постепенно да се придвижват напред, за да не се счупят. Купих и рисувателно блокче, вече е любимо занимание да й рисувам най-различни картинки, а и тя взема участие. Вече познава всички цветове и ги назовава.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Vali
Моята дъщеря е на 1г.11м, също много иска да рисува. Намерих следното решение - купих й пастели, значи са 10 цвята, но са обвити в пластмаса и могат постепенно да се придвижват напред, за да не се счупят. Купих и рисувателно блокче, вече е любимо занимание да й рисувам най-различни картинки, а и тя взема участие. Вече познава всички цветове и ги назовава.


Леле, Vali, мойта Сиси научи цветовете чак това лято...значи на 3! Има много нейни набори които още не ги разпознават...браво на дъщеричката ти!

# 7
  • София
  • Мнения: 512
Браво наистина !!!
Моите юнаци много харесват "пишо-драс" както викаха доскоро на химикала и молива. Предварителните уговорки да рисуват само на листчета , които съм им дала се спазват около 10 минутки след това започва украсата по стени и мебели дори и мен татуираха Simple Smile Купих им магнитни дъски - потрошиха ги , с пастелите нарисуваха прозорците .


Малко оф- Теди, едното ми момченце се казва Оги като твоето Simple Smile)

# 8
  • Мнения: 8 769
Цитат на: tedi_b
Синът ми откри химикала и молива като средство за нанасяне на щети по мебелите.

Дъщеря ми е на 1г8м и наскоро направи същото откритие. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Flash*
Купи му дъска за рисуване. Аз съм виждала 2 вида, за флумастери и за тебешири. Ти си прецени кое по то харесва. Флумастерите са определен вид, дето могат да се трият. По детските маркети  има, но или са много малък формат или пък голям, но много скъпи. Аз намерих в АБВ книжарница дъска за флумастри, с формат А3...
Но се подготви за картини ранен период на по трядиционни места като стените и вратите!
Претръпва се! Wink


Също има и едни такива дъски връз които драскаш с една пръчица с метален край, а самата дъска съдържа магнит коийто се появява на повърхността там дето драскаш с пръчицата. Е вярно, не е цветно, ама пак е творение... има ги и цветни едни такива... на Fisher Price май бяха... ще се разровя малко...

http://www.howstuffworks.com/magna-doodle.htm има снимка на туй нещо (не цветното, че не помня как то се казваше)

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз на моя син купих цветни моливи и шарено скицниче.И сега си рисува само на блокчето.Опита няколко пъти по мебелите и му бе отнет скицника и моливите.Сложих ги на видно , но недостъпно място.Е рева сърцераздирателно , но поне запомни къде се пиши . Сега рисуваме картини на тати и пишем писмо на дядо Коледа.

# 11
  • Мнения: 4 358
Цитат на: tedinceto
Купих им магнитни дъски - потрошиха ги , с пастелите нарисуваха прозорците .

Малко оф- Теди, едното ми момченце се казва Оги като твоето Simple Smile)


Моля ви, кажете къде се продават магнитни дъски, че в това лошо време не ми се обикаля!

Тединце, да са ти живи и здрави близначетата! Моят Оги си е огнен като името, бяс и половина.
Не мога да си представя да са двама  Laughing  Grinning  Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: tedi_b
Цитат на: tedinceto
Купих им магнитни дъски - потрошиха ги , с пастелите нарисуваха прозорците .

Малко оф- Теди, едното ми момченце се казва Оги като твоето Simple Smile)


Моля ви, кажете къде се продават магнитни дъски, че в това лошо време не ми се обикаля!

Тединце, да са ти живи и здрави близначетата! Моят Оги си е огнен като името, бяс и половина.
Не мога да си представя да са двама  Laughing  Grinning  Grinning


В книжарниците има, в магазините за играчки също...попитай и ще ти ги покажат, просто не си им обърнала внимание досега. Има ги дори в домашни потреби дето продават и разни играчки, в магазините за 1лев също има ...

# 13
  • Мнения: 4 358
Мерси, Флаш Grinning

Поздрави и целувки за Сиси от нас  Grinning

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Мерси! Simple Smile
Ние сме на тема водни бои...та сега търся едни специални...в бурканчета, по-лесни са за дребосъците. Въобще ролята на аниматор се оказва трудна...да измислям с какво да се забавлява, че и да върви напред и да не тъпчем на едно място...ужас!

Общи условия

Активация на акаунт