Алергичен обрив?

  • 2 046
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Днес сутринта малката се събуди с обрив по гръбчето,отпред на корема до ингвиналните гънки включително CryНе я сърби,не е с променено поведение.идва педиатъра и каза,че е на алергична основа и предписа сироп кларитин.Аз се притеснявам,защото не е имало никаква промяна на козметика,на хранене и т.н,откъде алергичен обрив?само преди два дни имаше температура и и слагах ефералган свещички,дали е от тях newsm78На крачето и от месец има друг обрив-едни ситни пъпчици,групирани като островче,на моменти завяхват,на моменти се зачервяват,за тях доктора също каза, че са на алергична основа,но не минават вече месец.Ния е на година и седем месеца,още се кърмим,досега не се е обривала от нищо,яде всичко.Молбата ми е за малко повече информация за алергиите по принцип и дали на някои му се е случвало нещо подобно.Ние сме от Горна Оряховица и нямаме кожни доктори,които се занимават главно с деца,а другите свиват рамене SadАко се наложи,ще я заведа и в София,но при кого newsm78Извинявам се за дългото и объркано писмо,но съм притеснена много.Преди време имаше в подписа на една мама линк към клуб алергии,сега не мога да го намеря.

# 1
  • Мнения: 6 155
А как изглежда обрива?
Кога се появи - веднага след спадането на Т ли?
Колко беше Т?


Ето линка към клуб Алергии в Дир-а:
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii

# 2
  • Мнения: 1 404
Мерси за отговора,Биби!Обривът е като петна,а не пъпки,съвсем леко е над нивото на кожата,петната се сливат и образуват голяма червена плака,а само по края се виждат отделни дребни петънца.По вратлето има и средно големи пъпчици,тази вечер такива се появиха и по брадичката.Обривът се появи точно 24 часа след спадането на температурата,която беше 38.7,но измерено в ануса.Много съм притеснена,защото се случва за пръв път и реакциите ми са неадекватни Embarassed,а и отношението на педиатъра ми се вижда несериозно.Предварително благодаря на всички за отговорите!

# 3
  • Мнения: 6 155
По-добре е да посетите и друг лекар - дерматолог!

Алергична реакция може да се получи от какво ли не - дрехи, храна, играчки /ако има някоя нова плюшена играчка/, прах, перилни препарати...
Така е трудно да се каже от какво може да е. Помисли за нови неща в последната седмица /всъщност месец - казваш, че от тогава има обрив/, с които детето е имало контакт или е яло.
При моето дете се появи подобен обрив по крачетата и гърба. Отне ми доста време, докато разбера от какво е, доста строга диета за малкия. Оказа се ал. реакция към моркови и то защото са били нитратни Confused

Най-чести алергени са млечни продукти, цитрусови плодове, мед, шоколад и др.

Ето ти малко информация:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0

Информация за хранителните алергени
Можем ли да предпазим децата си от алергии

# 4
  • Мнения: 1 404
Биби,явно съм обяснила неправилно-обривът е от два дни,а от един месец има на крачето малки пъпчици,които общо са са на около 5 кв.см,те ту завяхват,ту се зачервяват и за тях вече си мисля да потърся специалист в друг град,защото при нас няма.А обривът по тялото днес е позатихнал,дано да мине.Не знам дали двата обрива имат някаква връзка,педиатъра казва че са еднакви,но то е очевадно,че не са,а и се появиха по различно време.

Общи условия

Активация на акаунт