За жълтъка

  • 905
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Моята бебка е на 5 месеца.
знам че трябва да почна да и давам варен жълтък,обаче newsm78 с този птичи грип ме е страх.Посаветвайтеме какво да правя,дали да не  отложа жълтъка за по нататъка? newsm12

# 1
  • Мнения: 46 488
Прочети Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете Peace

Аз лично още не съм давала, не й липсва, към 2-3 години ще започна да готвя директно с яйце.

# 2
  • Мнения: 255
Благодаря за наръчника ,ще се възползвам от него. newsm10

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз жълтък дадох по-късно, някъде към края на 6 и началото на 7 месец. Има мами, които дават жълтък след годинка или дори по-късно.
А за птичия грип хич и не се притеснявам, за мен това е истерия и нищо повече Peace

# 4
  • Мнения: 1 089
Жълтък и дадох за първи път след годинката, и до сега да съм давала 3-4 пъти и то готвено с яйце.

# 5
  • Мнения: 3 447
Давам яйце - измивам го добре с веро и варя 20 минути. Не се притеснявам от птичия грип...засега Wink

# 6
  • Мнения: 4 915
Аз въведох в 9ти навършен месец.

За птичия грип - официално все още не е разпространен в българските птицеферми, пък и вчера даваха по телевизията как се дезифенкцират яйцата , преди да отпътуват за търговската мрежа. Е, може да е било частен случай, но другото, което би те успокоило - дори ЕС не забранява внос на яйца и пилешки продукти от БГ.

Но това, в което можеш да си сигурна е, че след варене на яйцато двайсетина минути, никакъв вирус не би оцелял.

Ако ще отглагаш жълтъка, то го направи превантивно заради риска от алергия - въведи го след поне 6ти навършен месец. Пък птичият грип ще го мислим по-натам.

# 7
  • София
  • Мнения: 154
Аз съм давала два-три пъти . Но нещо се отказах. Ще опитам пак след няколко месеца.

# 8
  • Мнения: 1 427
Рано ми се струва на 5 месеца.....Аз дадох преди  една седмица т.е. на 11 месеца.И следващото даване ще е след годината.Добре и понесе,нямаме оплаквания.И все пак не съм му фенка и затова ще го дам чак след годината.Птичия грип не трябва да те притеснява-просто вари яйцето достатъчно дълго!

# 9
  • Мнения: 250
Според мен твоята бебка нищо няма да пропусне ако не и даваш жълтък. Аз на бебо му дадох на 8 мес четвъртинка и сега на месеца веднъж ако се сетя давам.

# 10
  • Мнения: 5 790
Според мен твоята бебка нищо няма да пропусне ако не и даваш жълтък.

Още не съм дала и не смятам да дам скоро жълтък. И аз смятам, че няма да загуби кой знае колко.

# 11
  • Мнения: 255
Благодаря за отговорите,успокоихте ми ,че мога по-късно да го давам и на мен ми се стори рано обаче таткото все чете едни книжки и ме караше да почна с жълтъка.Многознойко........Всички татковци ли са такива незнам? newsm78

# 12
  • Мнения: 43
Ние сме на 6 месеца и половина и аз не смятам скоро да и давам, макар че нямаме никакви алергии. Евентуално към 11-12 месец може да се пробвам че какви неща съм чувала на деца след ядене на жълтък и доста ме е страх.

А всички татковци за многознайковци споко Simple Smile. Даже май имаше тема във форума.

# 13
  • Мнения: 5 393
Мисля да давам жълтъка по-къдно.На 6 месеца ще правим изследвания и ако е нормално желязото ще поизчакам до към 9ти или 10ти месец.Шубе ме е от алергии,макар,че нито в моя род нито в на мъжа ми има някакви алергии.От птичия грип не се притеснявам.След термична обработка продуктите са напълно безопасни.

# 14
  • Мнения: 2 959
Аз започнах да давам на Дана желтък от 10м веднъж седмично. И все още й давам по веднъж на седмица твърдо сварен размесен с водичка.

Общи условия

Активация на акаунт