Подути гърдички

  • 1 777
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 237
Мили мами,моля ако някоя е имала подобен проблем да помогне.След раждането малката имаше подути гърдички,което е нормално и после спаднаха.Лятото беше подута само лявата.Ходихме по доктори,слагахме пак компреси с риванол и след известно време спадна,но бая ни поизмъчи.Сега е на 1г.7м. и от около 10 дни забелязвам,че пак е подута същата гърдичка.Май пак ще ходим по доктори , но първо исках да разбера има ли някоя мама,която е минала през подобен проблем.Предполагам,че пак ще ни кажат само компреси,а аз си мисля,че това не е нормално да се появява за 3-ти път вече.Чакам с нетърпение някой да сподели опит.Пусках търсачката, но намерих само за новородени. smile3518

# 1
  • Мнения: 208
Моята дъщеричка е на осем месеца,като беше новородено бебе и се бяха възпалили гърдичките,доктора ни каза да слагаме компреси с реванол.Наскоро забелязахме че пак са подути на какво се дължи това?На вас какво ви казаха?

# 2
  • Мнения: 1 237
На вас какво ви казаха?
Ами май нищо конкретно ,че пак е нещо като хормонална реакция.Но сега за 3-ти път ...вече незнам.

# 3
  • Мнения: 1 393
И аз мисля,че е на хоронална основа.На една приятелка детенцето даже беше получило и леко окосмяване отдолу плюс подути гърдички,а беше на 7-8месеца,но се оправи след като пи някакви лекарства.

# 4
  • Мнения: 1 680
Дъщеря ми е на 4 годинки и има същото. Като бутонче под зърното с големината на бобено зърно. Водим я в поликлиника Вита при д-рМасларски педиатър-ендокринолог. Засега само я наблюдава. Ако остане изолирано явление не е страшно и нещо не се прави, често е обратимо. НЕприятно е ако се появят други вторични полови белези - окосмяване, акне, потта ако започне да мирише, ако започне бърза да израства. Тогава става дума за преждевременен пубертет, който се спира с хормонални инжекции. При съмнения за такова нещо се прави рентген на китката за определяне на костната възраст, която се сравнява с биологичната и хормонални изследвания.
Добре е да спрете пилешкото и соята заради естрогените.

# 5
  • Мнения: 255
Ние имахме подуване на 3 мес.,казаха да слагаме реванол но от това не мина и ни изписаха Нифлугел от него се оправи.Мажех го след къпане на подутата гърдичка

# 6
  • Мнения: 1 237
Благодаря ви много,надявам се,че няма да се окаже нещо сериозно. newsm17

# 7
  • Мнения: 7 106
Samsara е обяснила доста подробно. моята дъщеря от раждането си е с подути гърдички и се съмняваха точно за ранен пубертет. правиха ни всички изследвания - снимка на китката, хормонални изсленвания, преглед при детски гинеколог, ехография на яйчници - всичко е в норма, само естрогена е висок. Спрях и пилешкото, пуешкото и заешкото (купешкото), давам и само домашно месо, аз съшо не ям купешко (кърмя). Тази диета ни е от три месеца и сега забелязвам, че гърдичките са спаднали страшно много, просто на пръв поглед всичко си е на ред. Края на февруари сме на контролен преглед, ще пускаме нови хормонални проби и ще мога да кажа дали нещата се подобряват, за сега видимо резултата е добър.
Ходим при проф. Куртев в Детска педиатрия, не мога да разчитам на тукашните лекари, а и тук не се правят всички изследвания. Та той ни обясни, че до 2-3 годишна вързаст много момичанца са с такива симптоми, но изключително рядко нещата се задълбочават, просто детето трябва да се следи за всеки случай. нещата отшумяват сами към втората годинка.


Моят съвет е да направите консултация с детски ендокринолог! Дори и нищо да няма, по добре е да се разкарвате напразно, отколкото да не обърнете внимание на проблема.

Общи условия

Активация на акаунт