Да попитам детето ми е родено ........

  • 1 794
  • 31
  •   1
Отговори
.....тук в 6татите 4акаме го да си дойде през април,докато си бях в бг му извадих и български паспорт, на излизане от страната трябва да си излезе с американския паспорт нали трябва ли да показваме и българския не6то не мие много ясно, аз мисля 4е не но коаима не6то разли4но моля кажете ми , а и о6те не6то той 6те пътува с баба си ??? newsm78

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мисля, 4е би трябвало да излезе от БГ с бг паспорт. Поне при нас така бе6е, въпреки, 4е влезе с френски, или по скоро вписан във френския паспорт на таткото.
Нека другите мами да кажат при тях как е било.

# 2
  • Мнения: 154
Здравей, моята дъщеря също е американски гражданин. Това лято си бяхме в БГ и тя влезе с американския си паспорт. Междувременно  подадохме документите за БГ паспорт, но трябваше да пътуваме преди паспортът да е готов. Така че бебка излезе от БГ отново с американския си паспорт. Не сме имали никакви проблеми, никой не е искал БГ паспорта й. Това, че детето ти ще пътува с баба си не би трябвало да е проблем, стига бабата да има пълномощно, подписано от двамата родители, че може да пътува сама с детето. Това е. Ако се сещаш нещо друго, питай.

# 3
.....много се обърках за6тото тук във консулството пък ми казаха 4е трябвало  двата паспорта да се показжат в което не виждам логиката ....... ама 6те видим и аз си мисля 4е не трябва да има проблеми той е престоял в бгто пове4е от 6т месеца не знам в този слу4ай има ли зна4ение......... newsm78

# 4
  • Мнения: 253
Доколкото знам БГ граждани са длъжни да влизат и излизат в БГ с БГ паспорт. Ако детето ти има и друго граждаство - то влиза и излиза в станата то която е другото гражданство със съответния паспорт. За пояснение - В Бг влиза и излиза със Бг паспорт, в
САЩ влиза и излиза със САЩ паспорт. Ако има два паспорта е длъжен да носи и двата - нали за това слагат печати за влизане и излизане. не може само да се влиза и ли излиза. Трябва да има документирана последователност.

# 5
  • Мнения: 1 110
Права е Слави. Ако лицето което влиза в РБългария има няколко гражданства от които едно е Българско, то то е длъжно да влезе в държавата ползвайки Българския си паспорт. В обратния слу4аи подлежи на административни мерки.
Ако детенце е само американски гражданин към момента на влизане в БГ то е 4ужденец по силата на закона и за него важи това:
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/z57030.html

# 6
  • Мнения: 464
Дъщеря ми пък е с ам. и бг. гражданство, но НЯМА БГ паспорт. Няма и да и вадя, защото не виждам смисъл. Как така детето ми ще излезе от САЩ с ам. паспорт и ще влезе в БГ с бълг. Това е пълна безумица.
АЗащо ТРЯБВА да вадя БГ паспорт на дететто си???? Аз не искам да и вадя....ЕГНто я прави бълг. гражданин, а не паспорта..

# 7
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
От Бг при полужение, че детето има Бг паспорт излиза с него. Закона е такъв за всички с двойно гражданство. Същото е и за другата страна. Така е логика няма, ако гледаш единия паспорт детето само е влязло и излязло от съответната държава, без да е било другаде Simple Smile
Единственото което може да е проблем, ако бабата няма пълномощно, макар че на граничен контрол, могат да проверят къде са майката и бащата.
Мама на Тан, може да не виждаш смисъл от вадене на Бг паспорт, лично аз виждам огромен, мойте деца трябва да влизат с виза в БГ, което не ме радва никак ако имат ЕГН-та, едно че се занимаваш да вадиш визи, второ че плащаш като поп и трето посолството, което отговаря за нас е в Мексико

# 8
аха зна4и си излиза и на митница си показва двата паспорта , иан4е аз му жадих паспорт 6тото от тука в консулството ми казаха 4е трябвало та да се ползвал като документ за самоли4ност.... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 884
Ами ходили ли сте си сами в БГ с детенца без таткото? Искат ли някакви пълномощни по нашите и др.граници? Ние живеем в UK ,но тате е от US и засега бебо има само ам. паспорт.,така ,4е тука не би трябвало да ги интересува след като Томи не е техен поданник  Thinking .А пък за БГ само аз съм с БГ гражданство и ще пътувам сама с него на лято...  Някой да знае  newsm78
 п.п. а нашето консулство тука е такава хамалогия и такива простотии си измислят ,че съм решила въобще да не му вадя паспорт  #2gunfire...който е имал ''4естта'' да си има работа с тях -знае за какво говоря

# 10
  • Мнения: 5 183
Ами ходили ли сте си сами в БГ с детенца без таткото? Искат ли някакви пълномощни по нашите и др.граници? Ние живеем в UK ,но тате е от US и засега бебо има само ам. паспорт.,така ,4е тука не би трябвало да ги интересува след като Томи не е техен поданник 

Я, още един Томи, а?Simple Smile Привет от друга мама на Томи:) Да ти кажа, аз пуътувах до БГ и стоях там 4 месеца с моя Томи/без тати/. Той беше с само с Новозеландски паспорт /друго гражданство за сега няма/, а аз с български. Носех си пълномощно, но никой никъде не ми го е искал.

# 11
  • Мнения: 884
[
Я, още един Томи, а?Simple Smile Привет от друга мама на Томи:) Да ти кажа, аз пуътувах до БГ и стоях там 4 месеца с моя Томи/без тати/. Той беше с само с Новозеландски паспорт /друго гражданство за сега няма/, а аз с български. Носех си пълномощно, но никой никъде не ми го е искал.
Цитат
Мерси ,майче   bouquet ! Дано не се заяждат!

# 12
Ами ходили ли сте си сами в БГ с детенца без таткото? Искат ли някакви пълномощни по нашите и др.граници? Ние живеем в UK ,но тате е от US и засега бебо има само ам. паспорт.,така ,4е тука не би трябвало да ги интересува след като Томи не е техен поданник   .А пък за БГ само аз съм с БГ гражданство и ще пътувам сама с него на лято...  Някой да знае 
п.п. а нашето консулство тука е такава хамалогия и такива простотии си измислят ,че съм решила въобще да не му вадя паспорт  ...който е имал ''4естта'' да си има работа с тях -знае за какво говоря 

.... на мен ми искаха пълномо6тно на лети6тето 4е таткото е съгласен да напусна страната със сина ми ,но само на излизане от 6татите ина4е в бгто ми искаха като му вадих паспорта , но за напускане от страната го изискват това знам със сигорност леко пътуване ви пожелавам и приятно искарване в българия newsm10 newsm53

# 13
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Да, и на мен ми искаха пълномо6тно от таткото, когато напускахме БГ с Тони.

# 14
  • Мнения: 4 390
Мой приятел митничар ми каза, че български гражданин може да влезе в България и като чужд гражданин.

Това, мисля, също е показателно.
 
Виза не се изисква от чужд гражданин, който притежава и българско гражданство, при представяне на чуждия си документ за пътуване и лична карта по чл. 13, ал. 1, т. 1 от Закона за българските документи за самоличност.  (Чл. 13. (1) На българските граждани се издават следните документи за самоличност: 1. лична карта)

...........................................................

(2) (Доп., ДВ, бр. 42 от 2001 г.) Чужденец, който пренася повече от един личен документ за задгранично пътуване или пренася такива документи на трети лица, е длъжен да ги обяви пред органите за граничен паспортен контрол.
(3) (Доп., ДВ, бр. 42 от 2001 г.) Чужденец, който притежава повече от едно гражданство, е длъжен да декларира пред органите за граничен паспортен контрол гражданството, на което ще се позовава при пребиваването си в страната, и да удостовери това с редовен документ за задгранично пътуване на държавата, чието гражданство е декларирал.
(4) Чужденец, притежаващ повече от един редовен документ за задгранично пътуване, е длъжен да напусне страната с документа, с който е влязъл.
(5) Разпоредбата на ал. 4 се отнася и за български граждани, притежаващи и друго гражданство.

Общи условия

Активация на акаунт