маи детето ми е с мързеливо око

  • 1 020
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
моят син е на близо 1 година.направих му календар за 2006 г.и на снимката забелязах,4е окото му има отклонение.попитах педиатъра му и тои каза ,4е има но за преглед трябва да е навършил 1 година.аз много се притеснявам,защото б
ратов4ед ми е с мързеливо око.
мили мами ако знаете нещо за това ми пишете.много ще се радвам да видя мнението на мами,които са срещали този проблем

# 1
  • Мнения: 2 543
Ако си криви едното оченце това не означава, че има мързеливо око, а че най-вероятно има нужда от очила. Обикновено при малките деца става въпрос за далекогледство. Мързеливото око се получава, ако изкривяването не се коригира.  Моето момченце си кривеше едното оченце и при преглед се установи, че е далекоглед. Сега е с очила.  newsm08 Не мисля, че трябва да отлагате прегледа. Ето ти една тема за зрението:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21937.0

# 2
  • Мнения: 271
мерси много йепе,но не знам как ще го накарам да  търпи о4ила.сигурно ще е ужас.

# 3
  • Мнения: 2 543
Ами, и аз така си мислех, ама се оказа по-лесно, отколкото си го представях. Въпреки всичко, може и да имате трудности с това, но пък сега има всякакви удобства - очила с накрайници, които е по-трудно да бъдат свалени, ленти за главичката, които се коригират според размера й и държат очилата здраво. И въобще - няма какво да го мислиш, ами бързо отивайте на лекар! Ако е далекогледство, има реален шанс да се коригира напълно с времето. Успех!  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Искам само да добавя, че не е нужно детето да е навършило 1 година, за да се заведе  на преглед.

# 5
  • София
  • Мнения: 498
Здравей, изобщо недей да чакаш , това е абсурдно мнение и то на доктор...моето бебе е на 5 мес. и даже ме питат защо толкоз късно идвам....но при нас е друго... и недеи да посещаваш никакви частни клиники и разни прехвалени....обиколила сам ги всички в София - сумати пари сам дала и в крайна сметка само и единствено в Александровска болница - детско очно отделение, имат и кабинет отстрани работят с малки деца , всичко друго е несериозно.Вярно условията не са добри, но излиза че понякога дори и да имаш пари няма при кого да идеш. А там наистина има много деца с най-различни очни проблеми.
Тел. там на кабинета е 9230576
Все пак ти си решаваш каде и какво да направиш. Аз просто споделям моят опит вече 4 мес. само с това се занимавам.
Успех ти желая !!! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 271
благодаря soffia.първо мисля да го заведа тук-в монтана и ве4е ако кажат,4е има проблем ще го водя в софия

# 7
  • Мнения: 7 640
прочети и тук
това, че детето си криви окото, не значи автомотично, че е с мързеливо око. Но може да стане такова, още повече, щом имате в семейството.
Заведи го на Очен  и го наблюдавайте редовно и всяка год. на профилактични прегледи.

# 8
  • Мнения: 4 053
както съм писала в други теми и моя син е с мързеливо око.
докато посещавахме всякакви очни кабинети, изгубихме много време-
някаде около 2 години.търсисе децки специалист, съответно положението се усложнява с времето, затова не губи време а деиствай докато има все още такова.
желая ви много здраве и любов. newsm51   

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 22:13 от hani

# 9
  • Мнения: 331
nedej да избързваш с диагнозите. изчакай да стане на годинка и го заведи на лекар. при децата /и при моя син беше така/ това се оправя с времето. Бубо кривеше очето си и беше с 2,5 далекогледство - носеше очила 1 година, после аз станах несериозна и не ги носеше и явно се оправи от това. за тези 2 години смъкна 2,5 диоптъра, а сега ми се струва, че изобщо не го криви. така каза и доктор Лили Димитрова от Александровска. Тя е детски офталмолог - хирург там.

# 10
  • Мнения: 1 581
В такива случаи не трябва да се чака. Колкото по-рано - толкова по-добре. Въпреки че ако не ти се разправя - имате 2 седмици до навършване на годинка. Освен това може само на снимката така да изглеждат очите, да е погледнал по-странно или накриво и да няма нищо  Hug

За очилата в началото е трудно и ги чупят, но Виктор много бързо свикна, вижда много по-добре с очилата и си ги иска. Освен това околните го приемат много нормално (и деца, и възрастни) - аз с това очаквах проблеми, но не се случиха  Peace

Наистина търсете детски очен лекар, надявам се да намерите добър в Монтана и да не се налага ходене до другаде.

Трябва упоритост и наистина сериозно отношение, най-вече в началото. Сигурно може да се оправи и без носене на очила, но може и много зле да стане - не бих си играла.

Общи условия

Активация на акаунт