какво е мнението ви за finger feeding?

  • 427
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Ми това ми е въпроса. Пробвали ли сте? Как се справя бебето?
Моята госпожица отказа биберон (на мама сладкото Heart Eyes ) а и с пръста не се справяме много добре, много бавно, много сложно.. абе трагично просто
на поредната консултация ми обясниха че няма да ми се оправят гърдите ако не започне някой друг да дава млякото поне няколко пъти дневно.. става въпрос за дълбоки рани в основата на зърната, не просто малки срупчета отгоре... и това вече почти месец, никакви мазила не помагат, нищо..

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Само съм чела за хранене с пръст, нямам личен опит. Пробвала ли си с чашка? Това е доста по-лесно от хранене с пръст, ми се струва.
А как лекуваш зърната?

# 2
  • Мнения: 919
пробвах и с чашка, но Виктория като помирише млякото и започва да се върти и да търси.. задави се и до там беше чашката
сега пак сме само на цица и май няма скоро да се оправят.. мажа с ланолин и крема на нюман (с антибиотици) но последното трябва да го спра.. това ми е втория курс по 10 дни

# 3
  • Мнения: 3 550
Пробва ли със спринцовка и лъжица? Слага се една лъжица в устата на бебето  и се впръсква постепенно, като целта е течността да се стича по лъжицата.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Освен кремовете друго нещо правиш ли, за да заздравеят? А с чашка пак можеш да пробваш, не се знае, може да стане Simple Smile
Прегледай долните статии, може да намериш идеи, които да не си пробвала, а да ти свършат работа.

Как да се справим с препълнени гърди и разранени зърна
Дали зърната ми са разранени заради млечница?
Може ли да имаме млечница?

# 5
  • Мнения: 919
мерси Бу, чела съм ги, имаме проблем с поставянето на гърдата.. по скоро че зверчето не обича да му е много навътре цицата и се мести назад, затова ни предложиха да пробваме с пръст, уж да се научи да поема правилно гърдата.. имахме малък успех трябва да призная, но имам чувството че е две крачки на пред, една назад
за млечица също мислехме но двама доктори казаха че сме чисти, а вече дори няма бяло на езика.. между другото крема на нюман има и за това съставка

Steisi, това ми изглежда даже по страшно от чашката...

може би аз не правя нещо както трябва, затова и пуснах темата.. иначе сме пак на консултация в петък ooooh!

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тогава може би трябва да усъвършенстваш захващането на гърдата? Чела ли си Как да кърмим бебе без сукателен рефлекс? Това не е точно по вашия проблем, но все пак учи бебето как да поема и засуква гърдата. Също някои майки буквално набутват ареолата в устата на бебето след засукване така, че да поеме достатъчно (2-3 см) и да не я разранява.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също нямам опит с нещата - но знам,че макар да е действително изнервяща работа храненето по този начин,е ефикасно за научаване на бебето да суче правилно.
Но ще ти дам малко кураж - имах същите рани,които описваш - дълбоки гноящи дупки на двете зърна,от които все още имам вдлъбнати белези в основата на зърната.Никога не съм давала мляко по друг начин освен от гърдата - нито с шише,нито с чаша - но минаха Grinning Бавно и с много болки,но с порастването на дребната и истерично упорстване за правилно слагане на гърдата всеки път,включително по нощите,когато направо изнемогвах,в един момент започнаха да заздравяват и минаха - някъде към 6-тата седмица Sad Не го казвам в стил да си трайкаш,а просто като успокоение,че тази работа има край - наистина Grinning

# 8
  • Мнения: 6 243
Гаргамелчо,
повече от това,което са те посъветвали, не се сещам да кажа. Само да допълня и аз Хедра с моя личен опит - синът ми засука добре и рагади не съм имала, но дъщеря ми успя да ми доката нещо ужасяващо. Мога само да сравня с кратери рагадите, които имах. И аз като тебе изчетох де що намеря, мазах с Лансинох, ходех с открита гръд...питах докторката има ли случаи, на жени, на които са им окапали зърната от дълбоки рагади...Накрая просто малката поизрастна и почна да захапва като хората. На питата на 40тия ден помня, че се хвалех на приятелките ми,че вече са минали. Стискам палци скоро и при теб да е по-добре!

# 9
аз също имах рагади! И на мен ми помогна крема на Авент за зърна! Много ме успокояваше и крем Здраве. Пробвай може и на теб да помогне! Успех!

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
 да кажа и при мен как  беше Rolling Eyes
дребното zахапваше много силно, това  и в реzултат на непправилно слагане на гърдата се стигна до такива рагади, че се наложии два пъти да ходя на лаzар да ги лекуват...положението се подобри чак след няколко седмиици след няколко посещеня при консултант по кърменето и цедене с помпа....опитай да се цедиш няколко дни и се посъветвай с опитна кърмачка как да слагаш бебо на гърдата....прz това време можеш да даваш мляко със спринцофка....не искам да те обеzкуражавам, при всеки е раzлично, но аz сии ги носих до третия месец, при това болеzнени и кървящи....и до сега едната ми гърда тече.....

Общи условия

Активация на акаунт