В колко часа взимате детето си от ясла/ДГ?

  • 4 138
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Хайде да видим по анкетата. А и по коментарите ви, разбира се.
Питам, защото много ме вълнува този въпрос. Всички детски заведения работят до 19 ч., а когато мъжа ми иде в 17:30 да я вземе, стои сама с лелята. Да, ама от другия месец, аз ще трябва да я взимам, защото той не може, а работното ми време свършва в 17:30, до яслата имам около 40 мин. път, значи в 18:10 при най-добро желание ще съм там. Мислех, че е напълно нормално, но се оказа, че хич не е.
Кога взимате децата си от яслата/ДГ? Работите ли или стоите в къщи?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 662
Щом работното време е до 19 часа, ти изобщо не трябва да се чувстваш гузна че си взимаш детето примерно в 18.55. Работното време е за да се спазва. Аз няма да гласувам защото моето не е ходило на ясла.

# 2
  • Мнения: 122
в правото си сте,да вземата детето си  В УДОБНО ЗА ВАС ВРЕМЕ ОТ 16 ДО 19 ч. и никой не може да оспори това!казвам Ви го като служител в подобно заведение:)и хич не се притеснявайте от намусени лелки:)те са там и имат работа благодарение на Вашето и други деца като него !

# 3
  • София
  • Мнения: 3 113
Взимаме Зорница между 17.30 и 18ч. (затова не знам с коя опция да гласувам в анкетата ти Simple Smile). Работя, но се връщам от работа по-рано. Трябва, обаче, да взимам брат й от училище към 16.30, след това се връщаме вкъщи и преглеждам тетрадките му; в редките случаи, когато нещо му е останало за довършване, гледам да го свърши веднага, без да се мотае; в понеделник и вторник пък го водя на плуване до 17ч. и  пак се връщаме у дома, преди да отида да я взема, за да си поема малко въздух. Хубавото е, че при нас родителите взимат по-късничко децата и към 18ч. все още има поне 4-5 деца в групата. Изглежда, повечето от родителите работят и нямат възможност да идват по-рано. Аз съм доволна от това, защото така не се чувствам принудена да тичам да я взимам по-рано само заради това, че другите деца отдавна са взети.

В яслата в същата градина всички деца ги взимат до 17.30, само на едно момченце родителите идват след 18ч, понякога и в 18.15/20ч. Лелите стоят само заради него, но родителите са си в правото и досега не са имали проблеми. Момченцето е много кротичко и си играе спокойно само, докато ги чака. Така че, щом се налага, ще я взимаш, когато можеш.

# 4
  • Мнения: 5 468
Щом работното време е до 19 часа, ти изобщо не трябва да се чувстваш гузна че си взимаш детето примерно в 18.55.
Аз не се чувствам гузна пред персонала, а ми е жал за детето ми, че остава само и като стане 17 ч. почва да ме присвива отвътре, че то вече гледа, как отвеждат едно по едно другите деца.
Та се чудя, какво работят майките им, та успяват толкова рано да си ги вземат.

# 5
  • Мнения: 5 468
и хич не се притеснявайте от намусени лелки:)
До сега никой не ми се е мусил. По-нагоре написах, за какво се притеснявам повече.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите деца почти винаги са първи сутрин и задължително са последни около 17.30. Работя на 50км - следователно няма как да не е така. Ако, не дай си Боже, някоя среща се проточи, звъня на татето, само че той не винаги е в града.
Да, знам че не трябва да се чувствам гузна, но на мен ми е съвестно от децата. Не се е родила още тази леля, която да ме притесни. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 468
Не се е родила още тази леля, която да ме притесни. Mr. Green
Mr. Green Peace Mr. Green
И на мен ми е заради детето. Такава леля и в София не се е родила.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вземам Мони към 17.15 - 17.30 часа. Обикновено е последна или с още едно-две деца само. Засега е малка и не й пука, че е последна, лелките я гушкат, правят й прически и тя винаги ме посреща доволна.
Работното време на нашата ясла е до 18.30, но веднъж ми се наложи да закъснея и отидох да си взема дребосъчката в 17.45, в цялата ясла беше тъмно, всички лели и сестри се бяха струпали в нашата стая, а Мони беше единственото дете. След нас заключиха и си тръгнаха всички...  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 3 662
Щом работното време е до 19 часа, ти изобщо не трябва да се чувстваш гузна че си взимаш детето примерно в 18.55.
Аз не се чувствам гузна пред персонала, а ми е жал за детето ми, че остава само и като стане 17 ч. почва да ме присвива отвътре, че то вече гледа, как отвеждат едно по едно другите деца.
Та се чудя, какво работят майките им, та успяват толкова рано да си ги вземат.

Извинявай, не съм разбрала притеснението ти. Моя приятелка си взимаше детето в 17 часа от ясла, и въпреки това то винаги беше самичко. Тя също много се чудеше, но сигурно родителите на останалите деца или не работеха или имаха баби на разположение.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Забравих да наплюя бабите, които чакат пред портата на ОДЗто в 16.00 да отключат, за да си приберат съкровищата "да им се порадват, докато техните се приберат". На въпросните съкровища им се ще да си поиграят, ама кой ти гледа...

# 11
  • Мнения: 2 792
 Аз ги взимах(преди), сега го взимам, според натовареността ми на работния ден. Но понеже те вълнува късното взимане, да нерядко се получава да взимам Момчо, след 
18.00 часа. Това никога не го е притеснявало, даже понякога се е случвало да отида да го взема в 16.00-16.30 и той да се сърди, че го взимам рано.
 

# 12
  • Мнения: 3 932
Никол, пропуснала си часовете м/у 16:30-17, а иначе за статистиката го вземаме 20-тина минути преди да затворят градината (тук затварят в 17:30). Останали сме с  впечатление, че иска да си поиграе повечко с децата, пък и зимата няма кой знае какви др. развлечения. 

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Два пъти в седмицата я взимам в 17 часа, а през останалото време 16:10 и 15. Случвало ми се е два пъти свекърва ми да я вземе с чужди обувки и съм пращала мъжа ми да търчи до градината към 18 часа, за да оправи недоразумението, но за моя изненада градината е била заключена с катинари при все че работното им време е до 19 часа.
За протокола аз работя, но съм на плаващо работно време и все съм се чудила как смогват тези родители да си взимат децата преди 18 часа, но като се загледах по-обстойно ми направи впечатление, че ги взимат баби, лели, стринки, та понякога и малко по-големите им братчета и сестричета.
Ню, никой копче не може да ти каже, че си взимаш детето след 18 часа по принцип си има дежурни и тяхното работно време е до 19 часа, друг е въпроса, че някой родители си забравят децата, защото свекърва ми ми каза, че миналата седмица лелята е водила едно забравено детенце у тях и майка му дошла да си го вземе чак на другият ден без изобщо да се одума за случката  Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз не мога да гласувам - вземам детето между 17.30 и 18.00 часа(в повечето случаи 17.40).
 Онзи ден ми се наложи да говоря с директорката и Креми трябваше да ме изчака - ами в 18.10 бяха останали само две деца(т.е. ако аз си я бях взела както обикновено щеше да  чака само едно дете).

 Нашата детска не работи до 19.00 часа, а до 18.00 часа и след това ако има деца остава дежурна учителка.

 Но забелязвам, че масово взимат децата между 17.20 и 17.40 часа - ходила съм и по-рано и почти всички деца са си там, а ако е хубаво времето и са навън, не искат да си тръгват и родителите стоим на лафче да ги изчакаме да се наиграят.

... друг е въпроса, че някой родители си забравят децата, защото свекърва ми ми каза, че миналата седмица лелята е водила едно забравено детенце у тях и майка му дошла да си го вземе чак на другият ден без изобщо да се одума за случката  Shocked

Е, това направо ме уби #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт