киста на странно място

  • 1 657
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
откриха ми киста на доста страннно място-под мястото откъдето пишкам имам нещо като топче.някой да е чувал за подобно нещо или пък случайно да го има?

# 1
  • Мнения: 46 492
Не знам дали става дума за същото нещо, аз имах топченце там, казаха, че е запушена мастна жлеза (или нещо от сорта), беше преди 8 години и не помня точно доагнозата. Махнаха ми го с местна упойка, нищо не усетих, само се цепва, дори не се наложи шиене.
Според лекарката, която ми го махна, манипулацията не е задължителна, само от естетическа гледа се прави.

# 2
  • Мнения: 2 082
на мен ми се появи при втората бременност илекарката каза ,че ако расте ще ми притисне нещо и ще се напишквам.също ми предложи операция,но мен много ме е страх.на такова място е....а твоето растеше ли?

# 3
  • Мнения: 46 492
... ако расте ще ми притисне нещо и ще се напишквам ...

Твоето вътре ли е? Моето беше отвън, дори да растеше, нямаше да ми влияе  Thinking  За растеж всъщност не знам, защото аз като го напипах веднага отидох и ми го махнаха, не е минавало време, за да сравня.

# 4
  • Мнения: 2 082
от вън е-вижда се-колкото по едър боб-леко продълговато

# 5
На моя приятелка и се беше появило и й казаха, че е запушена мастна жлеза или нещо такова. Махнаха й го и няма проблеми. На друга започна да и се появява и тя започна непрекъснато да поставя компреси върху него - памук с риванол, и на нея й се сви само. Не знам кое е по правилното, но можеш да опиташ.

# 6
  • Мнения: 959
Да не е бартолинова киста?Подува се малката срамна устна,като понякога големината е от бобово зърно до яйце и съответно освен навън расте и навътре.

# 7
  • Мнения: 2 082
не е на срамната устна-точно по средата на ....там от където се пишка

# 8
  • Мнения: 959
Много ми прилича на бартолинит.А докторите,какво казват?

# 9
  • Мнения: 2 082
а какво е бартолинит?лекарката каза киста

# 10
  • Мнения: 959
Намерих го добре обяснено в нета,отколкото аз ще го обясня:
В дълбочина в задната част на големите страмни устни са разположени две жлези, наречени Бартолинови жлези. При полова възбуда те отделят секрет, който овлажнява входа на влагалището. Изходните им канали лесно се възпаляват от различни микробни причинители. При инфектиране жлезата постепенно се подува, зачервява се и става силно болезнена. Телесната температура се покачва. При прогресия на възпалението /бартолинит/ се образува абсцес.Лечението на абсцеса се състои в инцизия, дренаж и отстраняване на гнойната колекция.

# 11
  • Мнения: 349
И на мен след втората бременност ми се появи нещо подобно-  Shockedтопче по средата отвътре на срамните устни. За карък го напипах съвсем случайно на 30 декември и много се шашнах, отидох веднага на лекар и ми казаха ,че е запушване на мастна жлеза и не било страшно, трябвало да отида да ми вземат някаква проба и да го резнат.Докато се наканя /шубе съм/ два дни преди да отида да го клъцнат ,то пък само изчезноло, спукало ли се е незнам ,но изчезна от самосебе си. newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт