За приготвянето на грис

  • 2 979
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
мами как приготвяте грис,че на опаковката не пише?а по колко жълтък давате на наште месеци?мерси много Laughing

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 00:48 от Vivi

# 1
Aз слагам на котлона около 250гр. мляко, след като заври слагам 2 супени лъжици грис и малко захар, разбърквам постоянно, като се позгъсти го махам от котлона Simple Smile Това е любимата ми закуска, защото е много лесна Simple Smile
На колко месеца е бебето ти Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 427
Мисля, че сте малки за прясно мляко.Аз го правя с адаптирано.Слагам да заври 200г.вода.После 2-3 супени л.грис(май все на око ги правя Wink).Като започне да се сгъстява ,отнемам от котлона,защото после още се сгъстява.Добавям 2-3 мерителни л.АМ.Понякога го правя с плод , настърган Peace

# 3
  • Мнения: 3 042
  chefКогато синът ми беше на 7м му правех
"Каша от грис"
Продукти:    120мл вода
                     2 равни с.л. грис
                    100мл плодово пюре
                    4 мерителни лъжици АМ
Приготвяне: Гриста се вари при непрекъснато бъркане. В пюрето и с малко водичка се разрежда АМ /4 мерителни лъжички /. Когато гриста е вече сварена и охладена се добавя плодовата смес с млякото.

# 4
  • Мнения: 3 537
Мисля, че сте малки за прясно мляко.Аз го правя с адаптирано.Слагам да заври 200г.вода.После 2-3 супени л.грис(май все на око ги правя Wink).Като започне да се сгъстява ,отнемам от котлона,защото после още се сгъстява.Добавям 2-3 мерителни л.АМ.Понякога го правя с плод , настърган Peace
И аз по същия начин го правех.С прясно мляко е по-вкусно,ама е хубаво да  изчакате поне до 10 месеца за него. newsm10

# 5
  • Мнения: 1 110
Извиняваите за тъпия въпрос ама грисът глутен съдържа ли ,
защото ние още не сме въвели глутеновите храни?
Мерси

# 6
  • Мнения: 144
Мацки, а аз на моята госпойца може ли вече да й правя грис. Вече хапваме за закуска попарка със сухар.

# 7
  • Мнения: 83
elegance_av  може да и правиш аз бравя на Стефи от както направи 6 месеца и го правя с прясно мляко много е вкусно и много му харесва.

# 8
  • Мнения: 16
Аз слагам по равно вода и прясно мляко и малко захар, когато заври слагам грис на око (да се сгъсти).

# 9
  • Мнения: 1 410
За жълтъка: по 1/2 варен 10-12 минути. Прибавям го към пюрето на обяд, когато е зеленчуково.

# 10
  • Мнения: 7 640
грисЪТ обикновено е пшеничен- т.е. глутенсъдържащ. Но мисля, че има и царевичен, без глутен

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 23:29 от PolarFox

# 11
  • Мнения: 1 427
грисЪТ обикновено е пшеницчен- т.е. глутенсъдържащ. Но мисля, че има и царевичен, без глутен

Да, има и царевичен.

# 12
  • Мнения: 1 110
Polar Fox и Marianna благодаря за отговорите.
Ние за сега хапваме ориз, елда и царевица.

Има ли още нещо безглутеново което мога да предложа на дребния?

# 13
  • Мнения: 1 427
Май елдата беше без глутен, но може и да съм в грешка newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
Мисля, че сте малки за прясно мляко.Аз го правя с адаптирано.Слагам да заври 200г.вода.После 2-3 супени л.грис(май все на око ги правя Wink).Като започне да се сгъстява ,отнемам от котлона,защото после още се сгъстява.Добавям 2-3 мерителни л.АМ.Понякога го правя с плод , настърган Peace
И аз по същия начин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт