Може ли вече нещо друго и за вечеря?

  • 464
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Напоследък започна да се буди много често през нощта, а мисля, че не му никне зъбче. Кърмя го и заспива, но за не повече от 3-4 часа. Доскоро си изкарваше по 6-7 часа без кърма през нощта. Та въпросът ми е - да давам ли нещо за вечеря и какво преди кърменето вечер като се знае, че яде сутрин и следобяд каша, а на обяд - пюре.

# 1
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Аз не бих давала нищо различно от мляко за вечеря, преди навършена годинка. Дъщеря ми на 7м. пиеше вече адаптирано мляко, а сега синът ми е на кърма. След навършване на годинката ще предлагам постно зеленчуково ястие преди млякото. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 447
При нас буденето през нощта започна от 5 - 6 месец, та досега. В началото мислех, че се буди от глад, защото си суче яко детето. И педито ме посъветва да изместя следобедната каша по-късно - не в 17, а в 18 - 18.30. Обаче ефект никакъв - буди си се и това е.

# 3
  • Мнения: 2 959
Аз започнах да й давам по- малко гъста зеленч. супа, пасирана от 8мес. и след това по- малко каша и на заспиване кърма и така сме досега, с разликата че вече и давам и 100гр извара със супата. Но това не помогна да спре да се буди нощно време.

# 4
  • Мнения: 250
О, мен даже ми бяха казали да заместя първо вечерното кърмене, уж да се засища добре и да не се буди, ама ефектът беше точно никакъв.

# 5
  • Мнения: 4 242
Според мен детето спи по добре когато е хапнало нещо леко на вечеря.
Моята дъщеричка продължава да се буди на по 1-2-3-4 часа, но това не е от глад. Прочети в сайта статиите за съня, за фазите, за незрялата нервна система и как децата се учат да спят, ще ти е от полза и ще се успокоиш за много неща.

# 6
  • Мнения: 352
Според мен детето спи по добре когато е хапнало нещо леко на вечеря.
Моята дъщеричка продължава да се буди на по 1-2-3-4 часа, но това не е от глад. Прочети в сайта статиите за съня, за фазите, за незрялата нервна система и как децата се учат да спят, ще ти е от полза и ще се успокоиш за много неща.


Къде мога да намеря тези статии?

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Виж тази статия
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0
Иначе и аз си мисля ,че по-леката храна вечер е по-добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт