Уголемен далак

  • 7 101
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте!
На ехограф ми казаха 4е далака ми бил уголемен с около 2 см. Има ли и други като мен. Кръвната картина е добра с изкл. на СУЕ. Според ЖП трябва да ме види и др. ехографист и о тогава ще мисли какво да ме прави

# 1
  • Мнения: 449
На моята дъщеря /тя е на 3г. и 3м./ далака също й е увеличен с 1,5см. Всички показатели в кръвната й картина са добри с изключение на СУЕ - което беше 90/115. След като проведохме лечение с АБ спадна на 30/60. Но след седмица вдигна температура и може тя оказа някакво влияние и СУЕ-то се качи на 50/80. Водихме да я гледат на ехограф далака отново е увеличен.
Можеш ли да ми кажеш колко е твоето СУЕ? Ако разбереш на какво се дължи увеличаването на далака, моля те да споделиш.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
СУЕ-то ми е 15 mm/h при норма 12 / до 5о години / и 15 / над 50 години/.
А 90/115 това не ми е познато, как се тълкува.
Лекарят който видя увели4. далак ме попита първо за хемоглобина ми дали не е нисък и дали съм 4увала за таласемия/ вродена анемия /това можело да е при4ина. Дали съм живяла в 4ужбина. ЖП каза 4е далака може да се увели4и от настинка дори така 4е докато не потвърди още един лекар увели4ения далак няма да правим по сериозни изследвания. Ехографистът каза 4е може да ми е по рождение увели4ен и да не ми създава проблеми. Посъветва ме да се консултирам с хематолог. Пуснах си ДКК / диференциално броене на кръвни клетки...нещо от сорта беше / и само моноцитите бяха леко завишени....
Като ходя пак на лекар и разбера нещо ще ти пиша....

# 3
  • Мнения: 1 428
15 утайка въобще не се счита за увеличена.За жени е до 18 нормата.За далакът не съм компетентна,но се консултирай поне с още един лекар за по-сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт