За любители на "засищащи" салати

  • 25 105
  • 17
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
От много време се каня да ви предложа тази рецепта и все забравям, но снощи пак направих от "вълшебната"салата(така я нарича мъжа ми-защото е много вкусна) и се присетих...та салатата е икономична, прави се лесно и става и вместо вечеря:)
Необходими продукти:
1,5-2кг. картофи
4 яйца
1пак.майонеза(аз ползвам на Краси)
сока от един лимон и малко шарена сол
сиренце и кашкавал за украса
Картофите и яйцата се сваряват.В една купа започвате да настъргвате картфите на едрото ренде, в никакъв случай не се мачкат, само се настъргват така около два пръста, след това се поръсва с разбитата майонеза с лимонов сок, вода и шарена сол(да стане като боза), само се разлива отгоре, пак не се мачка, след това се настъргва едно яйце, и после пак картофи, майонеза, яйце, така колкото пласта искате...най-отгоре настъргвам сирене и кашкавал-става приказно вкусна и пухкава, сервира се студена, може да добавите и кисели краставички и пр. но и без това става чудна.
Да ви е сладко:)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
и изобш  не се бърка така ли? Поднася се в купата като торта Rolling Eyes
Звучи вкусно , ще я пробвам, непременно!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 277
ne ne se burka, tova e ideata, stava puhkava i mnogo priatna, ne obiasnih samo tochno za majonezata-predvaritelno si ja razbivate s voda, limonov sok i sharena sol da stane kato boza i posle zalivash no bez da majesh Grinning

# 3
  • Мнения: 3 927
потвърждавам, салатата е супер, специалитет е на сестра ми..аз дори не мога да я докарам като нея Simple Smile
опитайте!

# 4
  • Мнения: 17 401
Салата с ролца от раци:

1 пак.ролца( от тези дето са на 2 реда)-аз ги режа с пасатора на ситно
1 майонеза Краси
1 малка консерва царевица
4-5 с. л кисело мляко
малко сирене
черен пипер

Тежка салата, но много върви с водка Wink

# 5
  • Мнения: 17 401
Цитат на: Katrin_77
ne ne se burka, tova e ideata, stava puhkava i mnogo priatna, ne obiasnih samo tochno za majonezata-predvaritelno si ja razbivate s voda, limonov sok i sharena sol da stane kato boza i posle zalivash no bez da majesh Grinning



Аз я ядох на едно гости преди 2 години-СУПЕР е. после правих 1-2 пъти, но кой да ми каже, че майонезата се разбърква с вода. Благодаря ти много.

# 6
Ето една салата и от мен. Надявам се да ви хареса.

Салата от ориз

Ориз – 2 чаши
Гъби около 200-300 гр. (може мариновани – 1 бурканче)
Шунка или друг колбас около 200 гр.
Царевица – 1 консерва
Белени слънчогледови семки – 200 гр.
Сол
Черен пипер
Олио

Оризът и гъбите се сваряват. Шунката се нарязва на по-дребни парченца. Когато оризът и гъбите изстинат всички продукти се смесват. Подправят се със сол и черен пипер, а вместо олио може да използвате и разтопено масло.

Прави се сос от 2 кофички кисело мляко и 1 майонеза. Подправя се с чесън на прах, черен пипер и сол.

При сервирането салатата се залива със сосът.

Добър апетит!

# 7
Аз правя такава салата на пластове, майонезата я разбърквам с кисело мляко. Настъртвам пласт картофи, майонезения сос, после настъргвам сирене, поръсвам с черен пипер, майонеза, пак картофи, майонеза, настъргана кисела ябълка, майонеза и най отгоре картофи. Оставям за няколко часа в хладилника да се постегне.
В зависимост от формата на съда, правоъгълна или кръгла, нарязвам на квадрати или триъгълници(като тортени парчета) и ги поднасям в чинийка.

http://community.webshots.com/user/tanitaang11

# 8
  • Мнения: 1 290
Цитат на: Anonymous
Аз правя такава салата на пластове, майонезата я разбърквам с кисело мляко. Настъртвам пласт картофи, майонезения сос, после настъргвам сирене, поръсвам с черен пипер, майонеза, пак картофи, майонеза, настъргана кисела ябълка, майонеза и най отгоре картофи. Оставям за няколко часа в хладилника да се постегне.
В зависимост от формата на съда, правоъгълна или кръгла, нарязвам на квадрати или триъгълници(като тортени парчета) и ги поднасям в чинийка.

http://community.webshots.com/user/tanitaang11



И аз като теб действам горе-долу госте Wink

Ред настъргани сварени картофи - ред майонеза+кисело мляко+чер пипер
ред сварени настъргани моркови (и от туршия става) - ред соса
ред сирене - ред соса
ред настъргани сварени рйца - ред сос
ред кисели краставички настъргани - ред сос
накра пак картофи - сос
в хладилника да стегне и става 6 Wink

# 9
  • Мнения: 390
Katrin_77 , салатата звучи чудесно, но извинявайте за глупавия въпрос .......... обаче.............. ми как осолявате без да бъркате /не е ли безсолно/

beep, салатата която предложи е чудесна и аз често я правя, но никога не съм слагала сирене, другият път ще опитам

лесна рецепта и от мен:
половин пакет макарони /от малките спирали, ако са цветни изглежда още по-добре/, една консерва риба тон /задължително в зехтин, не в собствен сос, и да е от по-големките - към 200гр./, малко прясно изцеден лимон и черен пипер на вкус
варите макароните, изсипвате рибата, подправяте на вкус и това е

# 10
Ето една засищаща салата, която да споделя. 5-6 сварени картофа, нарязани на ситно или рендосани. 4 яйца - твърдо сварени, рендосани и около 200 гр. кашкавал,, също рендосан. Аз лично смело бъркам и размесвам всичко много добре. Слагам пресен копър, нарязан на ситно, сол и черен пипер, малко олио и пак разбърквам. Заливам със сместа от 1 бурканче кисело мляко и 1 кофичка майонеза и украсявам с маслинка или розичка от домат. Страхотна гарнитура за риба или когато пийвате бяло вино с "по-добрата" половинка. Да видим дали ще ви хареса.
И да питам нещо - чухте ли за последните изяви на Федерацията на потребителите. Оказва се, че всяко безалкохолно с цена под 1.20 лв. е вредно, защото съдържа с пъти над нормалното ниво на захарин. Повече по темата имаше във в. Монитор от 15.10.2004 год. Давате ли на децата си безалкохолно? Това направо май си идва нова тема ..... Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 277
2 в 1 , съжалявам че пропуснах солта, но аз не обичам изобщо солено и не слагам, а ти можеш да си добавиш сол в разбитата майонеза Grinning

# 12
  • Мнения: 17 401
2 в 1, само гледай да не е много солено сиренето, че ще зяносаш хубавата салата Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 328
По равни количества: за всяка порция по 50гр.
1,моркови на малки кубчета
2,зелени чушки на лентички
3,натрошено сирене
4,сварен зрял боб
5,царевица от консерва
6,стар лук
Всичко се обърква
 и се залива със следния сос: /за една порция/
1 с.л. дом.пюре,две с.л. кисело мляко, малко олио,копър, сол, черен пипер
Не е много бърза,но става много вкусна

# 14
  • Мнения: 163
В индивидуални купучки редя пластове от:
нарязано наситно зеле, намачкано със сол
краставици
домати
сирене
настъргана шунка

Заливам със сос от майонеза, кисело мляко, стрита скилидка чесън, копър, черен пипер, може и малко лимонов сок, ако не е много кисело млякото.

Отгоре обилно наръсвам с настърган кашкавал. Не разбърквам, оставям тази привилегия на консумиращия, а и различните цветове на пластовете правят салатата да изглежда като шедьовър.

Понякога слагам и пласт царевица /особено за кумицата ми, тя я яде във всички варианти/

Общи условия

Активация на акаунт