истеричен плач

  • 414
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Чудех се дали да отварям тази тема,но все пак реших ,че някоя мама може да е изпитала такова нещо и да помогне.Детето ми е на 1 год. и 1 месец.Вече 5-6 пъти ми се случва такова нещо.Ако падне по-лошо или просто му се скараме по-строго изпада в истеричен плач.Така е наречен в една книга.Посинява му главата и не може да диша,незнам точно колко секунди.Аз направо изпадам в паника.Винаги съм сама и не знам какво да правя.Единственото което ми идва наум е да го гушна.Намерих инфо по-въпроса,но това никак не ме успокоява.При 3% от децата се случвало такова нещо,някои даже изпадали в безсъзнание за кратко.Можело да продължи до 3 год.Има ли мама ,която да е преживала това?

# 1
  • Мнения: 404
Според мен това си е до детето.Аз имам две деца и двете са коренно различни.Голямата никога не е плакала така за сметка на малката.Малката ми истерично плачеше за почти всичко.Когато падне,когато и се скараме или когато иска нещо и не го получи.Първо се захласва,спира да диша,устните и цялото и лице посиняваха и аз направо испадах в паника.Тогава докторката ме посъветва в този момент да и духна в устата за да спра захласването и да изплаче.После продължаваше да плаче истерично.Това продължи до към 2г. и 7мес.Сега вече нямаме този проблем.
Дано и вие по скоро да преодолеете този проблем.Много е неприятно,но няма какво да се направи на този етап.Всичко с времето си ще премине.
Желая ви успех.

# 2
  • Мнения: 388
Да преживях го, с чуждо дете. Падна детенце /тогава беше на 4г/спря да диша и посиня. Беше с кака си на вън, но тя се уплаши/нормално/. Изпратих я да викне майка си, а аз се опитах да помогна. Когато дойде майката каза, че е така от 3г. Никога не бях се сблъсквала с такова нещо.Това което прочетох тогава беше, че децата търсят внимание. Колко е вярно, незнам. Важното е да запазиш самообладание и непременно се консултирай със специалист. Въпросното деденце сега е на 6г и няма такива проблеми.Надявам се да съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт