Смесване на кърма и АМ

  • 2 032
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 514
Мами, извинявам се предварително -сигурно сте писали за това, но нямам време сега да ровя. Моля кажете ми, мога ли да смеся АМ-Аптамил с кърма? Бебчо е много гладен и не ми достига кърма, а четох, че АМ са по-вкусни и се опасявам, че ако му давам само него, ще откаже кърмата. Понякога са му достатъчни 50мл, друг път иска 80, а аз за момента изцеждам по 70мл. на 3 часа от една гърда.

# 1
  • Мнения: 5 228
АМ не са по-вкусни, а просто пиенето от биберон е по-лесно от сученето от гърда, това е причината някои бебета да се отбиват по този начин. При положение, че даваш и двете от биберон, няма такава опасност. Не ги смесвай.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не ги смесвай.Ако даваш от шише-давай първо изцедената кърма и после дохранвай с АМ.Така,когато се наяде и спре ще хвърлиш АМ-то,а не кърмата,която си е милион пъти по-ценна!

# 3
  • Мнения: 120
Виждам, че детенцето ти е малко. Защо мислиш, че не му достига кърма? Ако плаче може да не е непременно защото е гладно. Дъщеря ми на тази възраст искаше непрекъснато да е на гърдата ми, но в края на месеца си беше наддала нормално. В началото бебетата не са се адаптирали още към новата среда и искат да се гушкат, да усещат топлината на мама-това им дава сигурност. Може и коликите вече да са започнали. Ако е възможно не давай АМ. Това ще доведе още повече до намаляване на кърмата. А ако може и да суче директно от теб... newsm78. Ако искаш влез в кърмаческия форум. Там има много информация за правилното кърмене и как да се увеличи лактацията. Пожелавам ти успех.  Hug

# 4
  • Мнения: 5 228
Zigizagi, не мога да ти пиша на лични, пълна ти е кутията, разчисти я малко.
Значи отговарям ти тук. Първо  даваш кърмата, после адаптираното, като по принцип на тази възраст трябва да изпива ок. 100 мл на хранене (това са средни стойности, твоето бебе може да е на друго мнение). А не иска ли директно от гърдата? Така ще ти е много по-лесно, а и бързо ще започнеш да "произвеждаш" толкова кърма, колкото му е необходима на бебо.

# 5
  • Мнения: 10 514
Знам,че от гърда е по-лесно,но кърмя с накрайници, защото родих секцио, той беше свикнал с биберона, зърната ми са малки и плоски и въпреки усилията на акушерките и моите в къщи, той не иска да суче от гърдата. Вчера даже го мързеше да суче и само се лигавеше!!! Два дни не иска да спи. Лежи, гледа си ръцете, хапе ги, мрънка, по някое време се разплаква. Слагах го на всяка гърда, но 10 мин. не са му достатъчни, суче по 15-20 и като го държа за уригване си върти главата като бесен, хапе си ръцете и пак търси да суче. След като се уригне започва да хълца. После по час, час и половина стои буден, гледа си ръцете, понякога смуче залъгалката, а друг път не я иска. Ходихме на лекар и е наддал само 130гр.Четох библиотеката, Книга за кърменето и каквото друго ми попадна, но май ще си изработваме собствен модел и режим. По съвет на педиатъра се цедя от вчера на обед и пак му давам да си дояде от гърдата и спинка по 2.5-3 часа!!! Но последния път излапа 60 мл и после изсука доста от другата гърда и пак си беше гладен и трудно заспа.
Не искам да го отбивам и знам, че цеденето не е най-добрия вариант, но от гърдите пък съвсем не се наяжда. Ще продължа да го кърмя, но ако продължава да е гладен не мога да го оставя така:(

# 6
  • Мнения: 5 228
Ако правилно съм те разбрала, първо даваш от шишето, после от гърдата, после цедиш, така ли? Защо не пробваш да даваш от гърдата по-често. Така за два-три дни кърмата ще ти се увеличи и няма да трябва да дохранваш. 130 гр. изобщо не са малко. Първата седмица има физиологичен спад на теглото на бебето, след това започва бавно наддаването, така че реално бебето е наддало повече - първо си е наваксало спада в теглото след раждането,  и допълнително е качило 130 гр. Малките бебета имат силен сукателен рефлекс, така че това, че иска да суче,не означава непременно, че е гладен. А и както са ти писали, може да са му започнали коликите.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Винаги съм давала най-напред кърма, а селд това дохранвам с АМ; не съм ги смесвала
Да ти кажа зависи колко големи са дупките на биберона; Моят син и до днес си суче и си пие АМ, не е отказал цицата Peace

# 8
  • Мнения: 147
От 2-рия месец дохранвам понякога с АМ, а от 3-тия всеки път след като изсуче от гърдата му давам по 60 мл АМ. Така той е спокоен и се храни на 3 часа. Иначе след 1-2 часа след хранене само с кърма започваше да реве и да не може да се наспива. От гърдата не се е отказал  и мисля, че така няма да го отбия. Ако детето е неспокойно и не спи 3 часа му дай след кърмене малко АМ. Ако е спокоен след това, значи не му стига кърмата, ако продължи по същия начин няма смисъл от дохранване.

# 9
  • Мнения: 666
 Не смесвай, ако видиш че не му стига просто го дохранваш с Аптамил

# 10
  • Мнения: 8 505
Не ги смесвай.Давай първо кърмата,а след това-АМ.

# 11
  • Мнения: 3 537
Смасвах ги  известно време преди да минем изцяло на АМ.И то ги смесвах,защото му прекъсвах храненето и като стигне да пие АМ -неискаше.Не сме имали никакви проблеми Peace

# 12
  • Мнения: 10 514
Давам му едната гърда, а другата изцеждам, като на следващото хранене ги сменям. През ноща не му стигна кърмата, дадох му АМ, изпи 15-20мл и заспа. Ако не ми се увеличи кърмата, така ще го дохранвам. Той не прави разлика между биберона и силиконовия накрайник и си суче. Благодаря на всички за отговорите!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 644
Не ги смесвай.Ако даваш от шише-давай първо изцедената кърма и после дохранвай с АМ.Така,когато се наяде и спре ще хвърлиш АМ-то,а не кърмата,която си е милион пъти по-ценна!
По същия начин постъпвах и аз и то по същата причина- но моя нищо не оставя Hug

# 14
  • Мнения: 1 031
Аз смесвах кърмата с АМ, но нашичкия изцокваше всичко и затова съм нямала проблем. А и 1 месец след като се роди бяхме вече изцяло на АМ. За сметка на това сега е такъв зор това ядене Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт