АКО ПЪРВОТО РАЖДАНЕ Е ЧРЕЗ СЕКЦИО, МОЖЕ ЛИ ВТОРОТО ДА Е НОРМАЛНО?

  • 2 050
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
АКО ПЪРВОТО РАЖДАНЕ Е ЧРЕЗ СЕКЦИО, МОЖЕ ЛИ ВТОРОТО ДА Е НОРМАЛНО?

# 1
  • Мнения: 992
не сам сигурна но мисля 4е трябва да мине определен период от време след секциото 3а нормално раждане но това наи добре може да го каже лекар така 4е попитай го

# 2
  • Мнения: 128
Аз си мисля, че може! Защо не! Ако са минали поне две години след операцията!



П.С. Къде се загубихте! Не сме се чували отдавна! Писах ти на лични ама ти е препълнена пощата и неможах да ти пратя съобщение!

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
АКО ПЪРВОТО РАЖДАНЕ Е ЧРЕЗ СЕКЦИО, МОЖЕ ЛИ ВТОРОТО ДА Е НОРМАЛНО?
Може, но трябва да са минали няколко години, от първото раждане, не знам колко беше срока, 2г. май, може и да бъркам.

# 4
  • Мнения: 7 640
може, но зависи от причината за секциото.
И МАХНИ КАПС-А, ЧЕ НИ ИЗБОДЕ ОЧИТЕ!

# 5
  • Мнения: 1 866
На теория може, но иди убеди лекар да те изражда нормално след секцио. На мен ми казаха НЕ. Между 2-те ми раждания ще има 2 години и 1 месец разлика.

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 12:59 от lala

# 6
  • Мнения: 373
извинявавам се за caps-a

# 7
Ами моя близка, шест години след секцио, роди нормално. Тя и дума недаваше да чуе за секцио повече.  Peace

# 8
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Този въпрос мислех да пусна и аз във форума, но с малка разлика "Навиват ли се докторите след секцио, да израждат нормално?" Аз съм в същото положение мила. Първото раждане ми беше със секцио, сега съм бременна почти в 6-ти месец и бих искала ако мога да родя нормално. Истина е, че трябва да има минимум 2 години, а още по--добре 3 години разлика между двете раждания. При мен  в това отношение няма проблем тя ще е почти 4 години ама проблема е, че малко доктори се навиват да израждат нормално след секцио. Което пък е гадно. Всеки на теория казва, че няма проблем ама като опре до момента и те слагат пак под ножа. След 1 1/1 месец ще съм пак на консултация с моя акушер и ще питам дали ще се навие за нормално раждане ако всичко върви добре. По принцип едно нормално раждане след секцио има своите минуси и затова трябва да се води много, много професионално и внимателно. Не искам да те стряскам просто факта, че матката вече е рязана трябва да се вземе много под внимание. А пък си мисля, че донякъде докторите пресилват нещата, защото до колкото знам за секцио им се плаща много повече. Абе и аз незнам знам вече, ще ми е интересно да разбера има ли майчета които са родили нормално след секцио и то по желание на доктора, защото всички които познавам   в това положение ги накараха да се простят с идеята за нормално раждане да не говорим, че едната от тях се наложи да търси някаква професорка ли беше, дето да се навие да изроди бебето и всичко това им струваше доста пари. Ама и те искат да имат повече от 5 деца  #Crazyтака, че нормалното раждане беше задължително.

# 9
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ами моя близка, шест години след секцио, роди нормално. Тя и дума недаваше да чуе за секцио повече. Peace
Е, това вече ми дава кураж, че все пак има изключения. Аз лично съм разочарована от секциото, но просто не сме решили с моя мъж колко дечица ще си имаме за напред. Ами  ако решим да повечко  newsm47

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Оф,  ще се застелям #2gunfire исках да кажа, че НЕ съм разочарована от секциото Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 489
Ще ти цетирам какво прочетох в едно списание.

"Пред последните години всяка втора жена, родила първото си дете секцио,втория път ражда нормално.
Всъщност вариантите за раждане след секцио са повторно цезарово сечение,вагинално раждане и пробно с преосмисляне в хода на процеса.Какъв ще е подхода зависи от индикациите за предшестващата операция и от практиката на съответното гинекологично отделение.
Ако цезаровото сечение е било преди повече от две години с последвал без усложнения следоперативен период,ако няма постоянна индикация за цез.сечение(например тесен таз,несъответствие между големината на плода и на таза),при готовносгт на меките родилни пътища и наличие на екип,готов да посрещне евентуални усложнения,може да се предприеме раждане през естествените пътища."

Така че консултирай се с лекаря,при когото ще раждаш и той ще прецени най-добре.

# 12
  • Мнения: 2 631
И аз съм в същото положение - секцио и сега с предстоящо раждане, след 4 години. Много се чудя и аз по въпроса, но лекарката ми май е за секцио, макар да не ми го казва в прав текст.
Иначе ми обясняваха, че по-трудното идва оттам, че матката вече веднъж е рязана и зашивана, т.е. много сложната й мускулатура вече не е като преди, а ако към това и възрастта на майката е по-напреднала - общият тонус на родилката няма да е на нивото, на което на докторите им се иска. В този смисъл, мисля, че няма значение - каква е била конкретната причина за секциото, т.к. рязането си  е рязане.

Но лично за себе си намирам, че за вагинално раждане по-скоро съм любопитна, отколкото навита, а здравият разум като че ли ми диктува - пак да е секцио !? При вас как е?

# 13
  • Мнения: 2 000
На мен гинеколожката направо ми каза, че пак ще е секцио. Аз съм чувала, че трябва да има разлика от 5 години между двете раждания за да се съгласят докторите да израждат нормално, затова и като забременях втория път бях с нагласата, че пак ще ме режат.

# 14
  • Мнения: 195
 Моя приателка си каза че ще роди второто дете нормалано след като първото беше секцио получи разкасване и много тежък кръвоизлив.Махнаха и матката.Бяха минали 4 години между двете раждания.Не е невъзможно , но е многооо рисковано ,какато и индивидуално при всяка жена. Консултирай се и обсъди положението ти и с други  лекари.

Общи условия

Активация на акаунт