колко тежат бебнцата ви на 6 месеца?Притеснена съм

  • 3 190
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте майчета, малко съм притеснена, защото Марти е на 6 месеца и половина а тежи само 6.800.На дължина е 67 см.Лекарката ми казва, че е нормално, но на мои познати децата са все по тежки.А и да не забравя.Той се роди 2.650 и 45 см.
До края на 6 месец беше само на кърма.От 2 седмици давам и на обяд зеленчуково пюре.Незнам дали ми стига кърмата сега , въпреки, че той е спокоен, но ако пробвам да  се изцедя, не повече от 20, 30 грама успявам.
Кажете ми да започна ли освен на обяд да захранвам и вечер.
и по колко горе долу на месец трябва да наддават беб4ета на такава възраст???
Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 032
На 6 месеца Петя е тежала 7480 и е била 68 см. Роди се 3250. Щом лекарката ти е казала да не се притесняваш, значи нямаш повод за притеснение.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се приеснявай миличка,много сте си добре.Нашата кака на неговата вазраст е била 6 400,хранеше се ,беше спокойна,кармих я 1 година.И до ден днешен си варви слабичка,но е едно красиво,спокойно и весело детенце.Не може всички да са еднакви,а щом е спокоен и не плаче не барзай да дохранваш,явно му стига.Може би ти не успяваш да се изцедиш при пробите ти.

# 3
  • Мнения: 7 640
много е добре детето, това, че на твои познати са по-шишкавички, не значи, че са по-добре гледани или по-здрави!

# 4
  • Мнения: 3 042
Rolling EyesНа 6м дъщеря ми е тежала 7,400кг, и е била дълга 68см - роди се 3,400кг.
Синът ми на 6м тежеше по-малко от нея / newsm78 не мога да кажа точно, картонът му е при педито,  / , а се роди 3,600кг.
Все го сравнявах с каката, а той уж е момче и трябва да е и по-тежък и по-висок, а всъщност винаги се оказваше, че е по- малък.
 PeaceВажно е детето да е жизнено и здраво килограмите нямат значение.[
/size]

# 5
  • Мнения: 2 274
Ако детето ти е здраво, адекватно и весело - защо се притесняваш?
Няма смисъл да сравняваш. Децата не са еднакви.
Малкият ми син не качи нито един грам в продължение на 4 месеца (от 8 месец до 1 г), а се храни добре и все не му стига  Crazy и това не разтревожи педиатъра, тъй като общото му състояние и развитие е добро.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
много е добре детето, това, че на твои познати са по-шишкавички, не значи, че са по-добре гледани или по-здрави!


 Peace

Само да добавя че до 6тия месец си удвояват теглото, а до година утрояват
Вие сега сте 6.800, а сте се родили 2.650, което значи че 5.300 дори щеше да е в нормите, много сте си добре и няма място за притеснение  Grinning

# 7
  • Мнения: 136
Ако се чувства добре бебето и докторката ви не  е притеснена ти какво се притесняваш? Аз на твое място щях да се радвам - можеш да си го носиш още в кенгуру, аз вече не мога, уви, понеже на 5 месеца беше 7.750, а сега не сме ходили още на консултация, ама със сигурност е минала осмака и си тежииии....

Различните деца се развиват различно, зависи от теглото при раждане, от гени, от това дали родителите са едри или дребни... Повярвай ми, да имаш шишко също не е много хубаво:-)
Късмет!

# 8
Благодаря за успокоението моми4ета.Ами да Марти е жизнен, весел, смее се постоянно, почти не плаче.Изглежда добре,в смисъл сит, но да не е огладен вече както ми каза една позната.Каза да внимавам да не го огладя, че после нямало оправия.Оставало си злоядо Shocked
Иначе ние с таткото сме високи и слаби, тоест нормално тегло, не сме пълни.
А  кърмя бебчо почти на всеки 3,4 4аса, но дали му стига кой знае newsm78
Мога ли да започна да давам някаква каша и следобяд, освен пюрето на обед и млечна ли трябва да е или не.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 171
Не се притеснявай!Ние сме почти на 10 м . и тежим толкова 7 кг и сме 68 см./Кристина се роди 2100/Педито каза че е нормално,а и детето се развива добре PeaceСпоко Stop

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моето бебе на 6 месеца тежеше точно 6800 Simple Smile А се роди 2490. Докторът също каза, че си е съвсем наред, а и тя е много жизнена и подвижна. Напълно захранена е.

А какво значи да "огладиш" детето??? Embarassed

# 11
# 12
  • Мнения: 574
Нашата сестра от консултациите казваше ,че генчето си влияе. Мъжа ми е висок и дъщеря ми видимо прилича на него. На 6 м беше 9 кг. Растеше много пухкава и след годината забави трупането на кг и започна с издължаването.
Ако се притесняваш наистина може да дохраниш с кашички,защото има и друг момент, че системно гладното човече може и да не си поиска самичко още. Опитай и сама ще разбереш кое е.

# 13
  • Мнения: 2 910
Вие сте си точно в нормите Peace На 6м. детето удвоява теглото, а на 1г. трябва да го утрои. За твое успокоение, дъщеря ми се роди 3.200 кг. и на 6м. тежеше около 6кг, след 2 седмици ще навърши 2г., а тежи 11 кг., но е много жизнена и игрива. По- принцип в първите месеци се наддава повече, а след това по- малко.

# 14
  • Мнения: 7 186
много е добре детето, това, че на твои познати са по-шишкавички, не значи, че са по-добре гледани или по-здрави!

Съгласна съм. Peace
Радвай се, че си е в норма детето.

Общи условия

Активация на акаунт