Стрептококи в очите! Споделете опи в борбата с тях!

  • 4 016
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 608
Имаме стрептококова  инфекция и борбата до тук е безуспешна, ако накой се е преборил моля да сподели.

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 19:07 от =^._.^=

# 1
  • Мнения: 7 640
а какви са оплакванията- ако има запушен носослъзен канал, нещата стоят по съвсем различен начин.

# 2
  • софия
  • Мнения: 29
Мога да кажа как се изчистихме от стрептококова инфекция на гърлото. За очите - само при очен лекар, и то специалист!!!
Но за гърлото - направихме микробиологично с антибиотици и се оказа, че им действа само Пеницилин. И тъй като той е най-въздействащ на инжекции (на хапчета се абсорбирал от стомашната киселина) - 30 инжекции на 8 часа. Изследване - положително. 1 инжекция Бензацилин (бавноразтварящ се Пеницилин - бият се най-много 3 инж. през 20 дни), изследване - отново (+). Още една инж. Бензацилин. Пак изследване - пак (+). И чак след третата инж. Бензацилин резултатът беше отрицателен.
Моят съвет е веднага да си намерите подходящ лекар и да започнете адекватното лечение, защото стрептококите са много упорити.

# 3
  • Мнения: 1 608
поларфокс разкажи за слъзния канал, че при нас май е комбинирано.

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 19:50 от =^._.^=

# 4
  • Мнения: 404
Малката ми дъщеря беше със стрептококова инфекция.Ходихме на очен лекар и ни изписаха капки и мехлем.Не си спомням как се казваха,но тя се оправи за около един месец лечение.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
За пореден път ще напиша, че съм се справила с такава инфелция с хомеопатия.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46734.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56827.0

# 6
  • Мнения: 7 640
кажи какви са стептококите и на какво са чувствителни от антибиограмата. Ако е запушено каналчето- каквото и да слагаш, секрет ще има, докато не се отвори.
Важното е да не забравяш масажите.

# 7
  • Мнения: 417
Стрептокок негатив коагулате, който беше излолиран в очичките на дъщеря ми /само бяха леко зачервени, не боляха и нямаше секрет/ изчистийме с хомеопатия. След три месеца новата посявка беше чиста.

# 8
  • Мнения: 1 608
Благодаря на всички Ви!
До сега се лекувахме безуспешно. Вчера ни предписаха ново лечение и определено има ефект, знам че са много упорити и не искам да се радвам предварително.
Приветствам хомеопатията като метод на лечение aja 10x   bouquet

# 9
Здравеите!Детето ми постоянно е със за4ервени о4и,текат/появяват му се гурел4ета/.Това състояние продължава няколко дни и след това се оправя,но за съжаление пак за няколко дни.Така е ве4е пове4е от година.Водих го при нашият лекар/когато се появи за първи път/ и му казах,4е се съмнявам за алергия.Тои му предписа противоалерги4ен сироп и капки за о4и ''ГАРАЗОН".Ефектът беше временен.Запо4нахме ле4ение с "ТОБРАДЕКС" и "ИРГАМИД",след това "ТОБРЕКС","ТОБРИН" .Последният път докторът ми каза,4е има инфекция на каналите и ще се оправи,но ле4ението трябва да продължи поне 2-3 месеца.Е да,ама не.Минаха ве4е 4-5 месеца ,а подобрение няма.Прекратих всякакви взаимоотношения с този доктор и сега ще заведа детето си на о4ен.Моля ви,ако някой знае какво може да му има,да ми каже и ми посо4ете добър о4ен лекар в Русе.Благодаря ви предварително!   

Общи условия

Активация на акаунт