Отговори
  • Мнения: 138
Мами, много Ви моля за помощ! С бебка плануваме 6 седмици гостуване в България Март и Април, и понеже при нас няма зима ще трябва да заформиме едно голямо пазаруване. Какъв е минимума от зимни дрешки и принадлежности които ни трябват? И какви зимни дрешки? Какви са им ориентировачно цените (на такива средно качество)? През зимата децата повече ли се обличат с дрехи в сравнение с възрастните?
Другия въпрос е за столчетата за кола. В България задължително ли е бебетата да се возят в такива столчета? Знаете ли дали някъде дават под наем? Ако детето се вози без такова столче как точно се вози? Майката се връзва с колан и после бебето в нея? Ако не е в столче как се укротява бебето да стои на едно място по време на пътуването?

Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 822
Здравей, първо за дрешките. Според мен трябва да имаш 2 комплекта минимум или 3. Незнам колко ти е голямо детето. за мойта мома бих взела 3 бодитас дълъг ръкав, 2 чорапогащника и 2 костюмчета за отгоре, обувки и космонафт. за цени не мога да уточня щото сум пазаррувал гащеризон за 50 лв и анцунг 3 части за 18лв.  А като дойдеш тук ще видиш какво ще е времето тогава, а и тука сигурно са по-евтини дрешките. ЗА столчето за кола незнам, но на мен не ми е удобно да пътувам с нея на една седалка. Ако е на къс път обаче  аз съм с колан а тя в мен на задната седалка.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Столчето за кола е задължително за употреба, има и глоби. Незнам да дават под наем.
Може би трябва да вземеш леееко по-дебели дрешки, защото, ако идвате от топло, разликата в климата може да се отрази в сополи и пр не дай боже.

# 3
  • Мнения: 3 042
като дойдеш тук ще видиш какво ще е времето тогава, а и тука сигурно са по-евтини дрешките.
PeaceНе се запасявай с много дрехи предварително.
 newsm78За дрешките  според мен трябва да имаш, като начало  3 бодита с дълъг ръкав-цена ок 4 - 5 лв.,3 чаропогашника -4,50лв, 3 анцуга - 15 - 25лв, гащиризон ок 40лв., шапка ок 6лв ,  обувки буики на "Колев и Колев" - ок 14лв.
 Rolling EyesСтолчето за кола не е задължително, но е много одобно да имаш. Аз като патуваме с малкия из града седя на задната седалка без колан и го държа, но той страшно много се върти и надига. За това е по-удобно да се ползва столче за кола. Цената на столче на бертони от 9 до 18 кг в магазин е около  90лв /моето е от метро за 70лв/.
[/size][/color]

# 4
  • Мнения: 3 447
Здравей, не пишеш бебка на колко е години? Чела съм, че до 6 месеца се обличат като възрастен +1 дреха (т.е., ако ти си с 1 блуза, той е с 2), а след 6 месеца - като възрастен.
Сега, април месец тук определено не е зима, така че не виждам смисъл от космонавт. Якето за мен е по-удачният вариант, за да можеш да разсъбличаш детето. 2-3 панталона, пуловер, 2-3 блузи от трико, 4-5 бодита с дълъг ръкав, 2 чорапогащника, шапка, обувки, чорапи.
тук http://shop.danet.bg/
и тук http://www.family-bg.com/catalog/index.php  можеш да видиш ориентировъчно цени.
За столчето - мисля, че все още не е задължително, но горещо го препоръчвам, по-добре е да не се рискува излишно Peace

# 5
  • Мнения: 138
Бебка е на почти 9 месеца. На тази възраст още ли носят бодита? Сега при нас е супер топло и тя е основно с тениска и памперс.
Как са облечени бебетата за излизане навън? Чоропогащник и панталон, някаква трикотажна тениска с дълъг ръкав и пуловер и отгоре яке?

Боже, колко е трудно с тези малки човечета  Rolling Eyes

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Столчето за кола е задължително ! Не рискувайте, бе хора !
Както разбирам ще сте тук след 6 седмици, което ще рече април месец,тогава космонавт няма да е необходим, по скоро яке+връхни дрехи /3-4/ комплекта, то зависи и колко ще поостанете, де, около 3-4 бодита с дълъг ръкав, затворени обувки или маратонки, но като пристигнеш сама ще определиш какво точно ти е нужно  Grinning

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бебка е на почти 9 месеца. На тази възраст още ли носят бодита? Сега при нас е супер топло и тя е основно с тениска и памперс.
Как са облечени бебетата за излизане навън? Чоропогащник и панталон, някаква трикотажна тениска с дълъг ръкав и пуловер и отгоре яке?

Боже, колко е трудно с тези малки човечета  Rolling Eyes



Носят зимата бодита и след годинка дори  Grinning, тук е студено и трябва да им пазим кръстчетата, сега ако идването е през април значи ще е топло. Облечени са така:боди+блуза с дълъг ръкав+панталон+чорапки/дълги/+яке+обувки
Ако е по-топло около 20 градуса:боди с къс ръкав+блуза с дълъг ръкав+панталон+къси чорапки+обувки

Всичко зависи от температурата  Grinning

Лятото не слагам бодита

# 8
  • Мнения: 3 042
[
Бебка е на почти 9 месеца. На тази възраст още ли носят бодита?

PeaceСинът ми е на 1г5м и още го обличам с боди /в зависимост от сезона - боди потник, боди с къс и дълъг ръкав. Rolling Eyes Много ми е удобно /няма как да му се оголи кръста/ и докато има подходящ размер бодита за него все ще ги ползвам.
[/size]

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
ще ти трябват 3 бодита ,пак толкова блузки и панталончета,затворени обувкаи,яке и евнтуално тънка шапчица,а за столчето не зная да дават под наем,но е най-добре да бъде в столче.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не се запасявай излишно. Не е толкова скъпо тук че да не можеш да купиш нещо ако ти потрябва. Включително и столче за кола втора употреба примерно и после да го хвърлиш в кофата или да го подариш като си тръгвате. Не рискувай без столче.

Общи условия

Активация на акаунт