Калциев глюконат

  • 101 511
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Здравейте!
Ади малко кашля и лекарката каза, че съвсем малко му е зачервено гърлото и ни каза да му даваме Стодал и Хомеожен.
Пускам тази тема, защото ни изписаха освен горните и Калциев глюконат по 1/2 дневно заедно 1 ампула ВитС, а една от мамите в отчетните ми спомена, че е чувала, че не е хубаво да се пие Калциев глюконат ако няма нужда организма от него, а това се рабира с изследвания! Та се постреснах и реших да се допитам до вас Simple Smile мерси предварително

# 1
  • Мнения: 46 488
... А относно Ca-gluconici на ампули - няма никакъв проблем да се приема през устата и още повече от десетки години е известно , че Калцият участва в забавянето на алергичната реакция , подтиск отделянето на хистамин и т. н. подробности , които всеки може да прочете при добро желание .
Нищо подобно! Употребата на калций по този начин е остатък от руската псевдонаука през 50-те години. За целите, за които пишете, днес има редица съвременни и сигурни средства. И бързи.
Прилагането на йонни препарати през устата при деца е абсолютно неприемливо и опасно,ако се прави по начина и за състоянията, които посочвате.
Например, калций приеман пер ос повишава системните калциеви нива, което е много опасно, ако детето не страда от хипокалциемия.
Не знам по пътя на каква СЪВРЕМЕННА научна логика смятате , че системните калциеви нива НЕ се повишават при друг път на въвеждане в организма ???
А относно съврменната ТЕЖКА артилерия за купиране на алергични реакции съм повече от отрицателно настроена , като се има впредвид колко се изострят тези реакции след такова " лечение " !
Трябва ясно да осъзнаете, че някои практики, които се прилагат в Бг са абсолютно абсурдни и поставят педиатрията на тази страна в категорията на треторазрядните. Такива са (някои, за които се сещам):
*Калциев глюконат пер.ос-калций пер ос се дава само при много специални показания.
*гентамицин през устата-това е още по несериозно.
*ваксина ДТК "в гръбчето"-абсолютно неприемливо.
*Вит.Ц->> ампули за пиене или в нослето-треторазрядна педиатрия.
За овладяване на обикновени алергични дерматологични реакции от всекидневната практика Зиртек или Аериус са чудесни медикаменти. За по-сложни случаи си има съответно специализирано лечение.

# 2
  • Мнения: 8 585
Ех Никол, да си жива и здрава и мъничето ти също...
Кога ще имаме в Бг педиатрия, с която да се гордеем? тип Шведска или Немска или Австрийска?
Кога ще се оттървем от тази псевдо-руска наука, която ни е задушила...

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Ех Никол, да си жива и здрава и мъничето ти също...
Кога ще имаме в Бг педиатрия, с която да се гордеем? тип Шведска или Немска или Австрийска?
Кога ще се оттървем от тази псевдо-руска наука, която ни е задушила...

когато такива като теб слязат на земята, а не летят в облаците все едно живеят на друга планета.

# 4
  • Мнения: 8 585
@Liorena
Още не съм усетил да са ми поникнали крила...
А иначе по-високо от канапето не се качвам...имам аерофобия

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
@Liorena
Още не съм усетил да са ми поникнали крила...
А иначе по-високо от канапето не се качвам...имам аерофобия

тогава да разбирам ли, че имаш представа на какво ниво е Здравната култура на Българина и Здравеопазването ни като цяло, в частност - педиатрията, която дори идея няма, че е задължително например едно бебе да се види на ехограф за луксации още в родилния дом......

# 6
  • Мнения: 8 585
@Liorena
Да, знам. Работил съм няколко години в тази същата обстановка. Ако не бях учил навън, щях да мисля, че това което правихме в Бг бе единствено вярното. Но имах късмет. И затова сега трябва да се информира. Колкото се може повече...

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега пък това! Shocked Педито го изписва като витамин С (добре, че избягвах да го давам- така и не разбрах какво е това уникално лекарство и имах някои задръжки, а пък и е отврат на вкус Rolling Eyes).

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 526
И на мен са ми предписвали калциев глюконат и витамин С през устата и аз съм давала. Даже незнаех, че е вредно, докато не прочетох темата. Честно казано и аз неразбрах обаче какво става, ако се дава на дете. Ако Birdie чете пак тази тема ще го помоля само да напише нещо съвсем кратко за това.

# 9
  • Мнения: 8 585
Дава се широко Калциев глюконат в Бг с презумпцията, че овладява алергични реакции. Нещата в действителност са много по-сложни и да давате калции пер ос за тези цели отдавна е изоставено. Днес има много по-бързи, сигурни и съвременни средства-Аериус например, много по-бързи и резултатни (за овладяване на кожни алергични реакции или алергичен ринит, например).
Калциев глюконат е калций съдържащ препарат. Ако оставим настрана факта, че да се дава ампулно съдържание за пиене е абсолютно комично и неприемливо, калция приеман така от децата се абсорбира, повишавайки системните калциеви нива. А това е крайно нежелателно и никъде не се прави така.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 526
Birdie, благодаря за бързия отговор. Още един се убеждавам колко полезни неща мога да науча от теб.

# 11
От вчера следя темата, защото в момента давам на бебето си което е на 4 м. калциев глюконат...... то въпроса е към Birdie....педиатъра ни увеличи Вигантокла за 10 дни и каза успоредно да му давам калция има ли връзка между двете?????

# 12
  • Мнения: 8 585
От вчера следя темата, защото в момента давам на бебето си което е на 4 м. калциев глюконат...... то въпроса е към Birdie....педиатъра ни увеличи Вигантокла за 10 дни и каза успоредно да му давам калция има ли връзка между двете?????

Тук се изисква точна преценка дали детето се нуждае И ОТ калций и дали има рахит изобщо (простете, изчетох мноого неща тук). Обикновено Вигантол е достатъчен, но и зависи дали се кърми детето или се храни с адаптирано мляко.
Общо взето при съвременният начин на отглеждане, чистотата и разходките, за да приемем диагнозата "рахит" в тази възраст аз без кръвни изследвания и рентгенография на дясна китка не бих давал Вигантол. Адаптираното мляко е обогатено с Вит.Д ! Не забравяйте, че мекотата на черепните кости при бебета в областта на шевовете е физиологично явление до 4-5 месечна възраст.

# 13
  • Мнения: 539
на моя малкия вече два пъти му изписваха калциев глюконат,първия път заради меки задни фонтанели,втория път заради ларингит.Идея си нямах че е толкова вредно,че дори и аз си посръбнах малко.Birdie,бихте ли обяснили какъв е този препарат Аериус,че сега за първи път го чувам.И искам да ви кажа че съм намерила Дактарин от София,аз бях майката която имах проблем с намирането му и детенцето ми имаше проблемна млечница,ако си спомняте вие ми бяхте предложили да ми пратите в един друг форум.Засега е добре малкия,но ако се повтори ще искам да направя изследвания на мен и детето че явно имаме някакъв проблем.

# 14
  • Мнения: 8 585
на моя малкия вече два пъти му изписваха калциев глюконат,първия път заради меки задни фонтанели,втория път заради ларингит.Идея си нямах че е толкова вредно,че дори и аз си посръбнах малко.Birdie,бихте ли обяснили какъв е този препарат Аериус,че сега за първи път го чувам.И искам да ви кажа че съм намерила Дактарин от София,аз бях майката която имах проблем с намирането му и детенцето ми имаше проблемна млечница,ако си спомняте вие ми бяхте предложили да ми пратите в един друг форум.Засега е добре малкия,но ако се повтори ще искам да направя изследвания на мен и детето че явно имаме някакъв проблем.
А...изненада...то тук е като света на сенките-това което всъщност Е НЕ Е, и обратното. Радвам се-Дактарин е най-резултатното. Не си губете времето с Нистатин.
Аериус е нова група антихистаминов препарат. Чудесен на вкус и много резултатен ако се използва по предназначение-сезонни алергични ринити, алергичен ринит, кожни алергични трофични остри алергии. Бърз и много добър. Не се използва и не работи при->>АБКМ, астматични бронхити, астма. При АД с много силен сърбеж при НЯКОИ деца е от полза намалявайки сърбежа значително.
При деца до 4-5 месеца съществува НОРМАЛЕН,ФИЗИОЛОГИЧЕН краниотабес (мекост на черепните кости) в областта на шевовете на главичката. Според някои и в други области на главичката. И това НЕ Е РАХИТ по само себе си. Да се предписва вигантол само въз основа на този белег изследван в тази възраст е грешка.

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 00:35 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт